Emika si nachystala druhé album

Její první z roku 2011 mělo obrovský úspěch, na který chtěla jistě navázat. A tak vzniklo album, které nazvala Dva. Stejně jako předchozí vyjde na jejím domovském labelu Ninja Tune, ale počkat si musíme až do června.

18.3. 2013 06:16:29 | nové desky | Carl W

Tiše! Raz, dva, tři, čtyři ... Tak začíná hned první track Hush. Ema Jolly se sice narodila v Anglii, ale má české kořeny, na které nezapomíná. Už v mládí se učila na piáno a ve volném čase dělala servírku, aby si našetřila na svůj první Apple Mac a Logic Studio. Úspěšně pak dostudovala hudební technologie a první stáž měla v londýnské kanceláři labelu Ninja Tune. A třeba by tam byla doteď, pokud by v létě neodletěla do Berlína. Hlavní město našich západních sousedů si zamilovala natolik, že se rozhodla zůstat.

Zde začala pracovat pro Native Instruments a často navštěvovala místní kluby, hlavně pak Berghain. Tam potkala mnoho lidí, se kterými si rozuměla a dostala díky tomu možnost nahrát zvuky z tohoto klubu, které pak byly použity v kompilaci Fünf, co slavila páté výročí labelu spjaté právě s tímto klubem - Ostgut Ton. Celá kompilace pak také začíná jejím trackem Cooling Room. No a rok potom přichází s celým svým albem.

To pro Emu znamená zlom, protože album je velice kladně přijato. A nabídky na spolupráci se začaly hrnout. Její vokály použil Tommy Four Seven, Paul Frick nebo My My a její tracky remixoval třeba Marcel Dettmann, Kyle Hall, Pinch nebo Scuba. Na novém albu oproti předešlému ale trochu zjemní a přidá více dark dub popu. Pořád se ale drží osvědčeného mixu temné elektroniky, dubstepu a techna a to je dobře. Album Dva vyjde na Ninja Tune 10. června.

Video: Emika - Dva (Album Teaser)

Tracklist:

1. Hush (Interlude)
2. Young Minds
3. She Beats
4. Filters
5. After The Fall
6. Sing To Me
7. Dem Worlds
8. Primary Colours
9. Sleep With My Enemies
10. Wicked Game
11. Fight For Your Love
12. Mouth To Mouth
13. Searching
14. Centuries
15. Criminal Gift

Odkazy:

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně