Energy 2013: noc ve znamení Bigroom House

Opět se sešel rok s rokem a ani letos jsme nevynechali Energy, kterou každoročně pořádá tým lidí z nizozemské ID&T. Halovka, které dříve dominoval taneční styl trance, je už nějaký ten pátek zaměřena pouze na aktuální house scénu. Pokud máte rádi nějaký ten „hauzík“ tak tady je pár mých dojmů a postřehů, které jsem si ze sobotního Amsterdamu přivezl.

8.3. 2013 17:12:25 | reporty | Langy

Pro letošní ročník se pořadatelé rozhodli line-up celého konceptu zúžit a celou akci přesunout do hlavního města Nizozemska a tamní taneční scény. Novým místem konání se z původního výstaviště Jaarbeurs v Utrechtu stal fantastický prostor Ziggo Dome, který byl v Amsterdamu postaven a konstruován speciálně pro konání různých hudebních událostí. Stěny a stropy tohoto nového tanečního chrámu jsou vybaveny akustickými panely, které dokonale pohlcují zvuk. Už navenek působí celý komplex elegantním dojmem, luxus dodávají LED diody po všech obvodových stranách budovy. Stavba o rozměrech 90 x 90 metrů s výškou 30 metrů pojme ve všech svých prostorách až sedmnáct tisíc návštěvníků. ID&T je zárukou kvalitně připravené noci a tak jsem se rozhodl, že s přítelkyní letošní ročník určitě navštívíme. A udělali jsme dobře. V sobotu 2. března jsme zažili noc plnou aktuálního progressive housu, na kterou ještě nějaký ten pátek budeme určitě rádi vzpomínat.

Naprosto výborní James & Marciano

Samotného zahájení se ujalo nepříliš známé duo Nause a o hodinku později se na letošním vydání představil španělský talent Danny Avila. Celý večer pro nás začal ale až s nástupem nizozemského projektu Shermanology. Ve svém djsetu odehráli takové věci jako Gregor Salto - Azumba, Firebeatz - Here We F*cking Go nebo Tom Hangs ft. Shermanology - Blessed (Avicii Edit). V tomto případě, stejně jako při při megahitu Afrojack feat. Shermanology - Can’t Stop Me , samozřejmě s živým zpěvem jejich zpěvačky. Moc příjemná záležitost.

Po „live“ hodince nastoupili mí oblíbenci, Sunnery James & Ryan Marciano. Headlineři jak se patří. Konečně možnost je slyšet, neřešit odbíhání na jinou stage atp. Pánové předvedli naprosto skvělé vystoupení a Ziggo Dome si naprosto podmanili. Na úvod nahodili Firefaces (Energy 2013 anthem) a během pětasedmdesáti minut odehráli fantastické vystoupení plné mash-upů těch největších „Bigroom House“ tanečních pecek. Ještě teď mám v paměti skladby jako Joe Brunning - Now Let Me See You Work, Lethal Industry (SJ & RM Remix, Peter Brown - Save The Drums v mash-upu s Rozalla - Everybody’s Free, naprostá bomba. Nové boty jsem pomalu odrovnal při další kombinaci singlů jako Yves V - Mandalaa Armin Van Buuren & W&W - D# Fat. Tahle dvojka si získala naše prvenství a jednalo se o jedno z nejlepších vystoupení noci.

Návštěva Ziggo Dome stojí za to

Následoval set Martina Solveiga. Ačkoliv nejsem zrovna jeho fanouškem, na Energy mě jeho hraní bavilo. Nahodil nějaké ty popiny a příjemně překvapil hned několika vynikajícími tracky jako Ready 2 Go (Hardwell Remix) hned v úvodu. Na něj navázal se Spacemanem, velké a ještě větší plus za Epic, Joyenergizer v podobě Sandera van Doorna a Sebastian Ingrosso & Tommy Trash - Reload. Své hraní uzavřel velice vydařeným singlem Don’t You Worry Child projektu Swedish House Mafia. Dalším borcem, který potěšil amsterdamské publikum, byl Otto Knows. Energická jízda tak pokračovala s dalšími tanečními kousky jako Dada Life - Kick Out The Epic Motherfucker v mash-upu s klasikou od Robin S - Show Me Love J . S dalšími hudebními lahůdkami na letošní Energii ještě vystoupila taková jména jako Deniz Koyu, Arty a bývalé hardstylové duo Showtek. Výborná volba organizátora obsadit tuto dvojici na samotný závěr této skvělé párty.

Energy nepatří zrovna k těm akcím, které návštěvníkům nabízejí bůhvíjakou vizuální show, na kterou jsme zvyklí z jiných nizozemských eventů. Ale i tak se díky mnoha faktorům jako jsou zvuk, místo konání, výkony DJs, parádní organizace a atmosféra Amsterdamu, jednalo o jednu z nejlepších indoor house halovek, které tamní bohatá a kvalitní taneční scéna nabízí. Ziggo Dome této párty opravdu moc sluší. Návštěvu tohoto prostoru a samotné Energy mohu jen doporučit.

Video: Energy 2013 aftermovie

PARTYINFO

Energy

02.03.2013 Ziggo Dome, Amsterdam
DJs: Sunnery James & Ryan Marciano, Arty, Deniz Koyu, Danny Avila, Shermanology, Showtek, Otto Knows, Nause, Martin Solveig
Cena: 55 €
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně