Další virál s přesahem do EDM - Harlem Shake!

Od ujetého tance teenagerů po online virální expozice ...

5.3. 2013 07:37:22 | life style | Carl W

... zaměstnanců největších agentur a korporací. Pro jednoho peklo světa internetů, pro druhého stále zábava. Každopádně celkem neočekávaný virál, který posloužil jednomu producentovi stát se slavným. Con los terroristas!

Střídáme. Po korejském Gangnam Style je tu Harlem Shake. Pokud jste nepostřehli mánii kolem takto nazvaného tance, tak si zkontrolujte připojení k síti. Absolutně nečekaný virál začal z celkem úchylného videa, které má nyní kolem 30 miliónů zhlédnutí. To však nebudu popisovat, mrkněte se sami.

Video: Do The Harlem Shake (Original)

Harlem Shake je ve skutečnosti tanec, který, ač se to nezdá, má nějaká pravidla. To je ovšem odbočka, většina účastníků následujících videí je stejně nedodržuje. Pojďte tedy k hudbě v pozadí. Harlem Shake je song amerického DJe a producenta, který si říká Baauer. Vlastním jménem Harrison Bauer Rodrigues se začal o elektronickou hudbu zajímat už před deseti lety, přestože mu je nyní teprve třiadvacet. Z počátku mixoval house a electro ještě pod pseudonymem Captain Harry. Nyní jako Baauer je více ovlivněn hip-hopem, ale má na svém kontě víc zajímavých počinů, třeba remix pro kapelu No Doubt nebo slavné The Prodigy.

Poslechni si: Baauer - Harlem Shake

Baauer se aktuálně pohybuje na pomezí dubstepu, elektroniky či tzv. drop-bassu. A singl Harlem Shake byl pro něj opravdu průlomový. Možná ani né tak hudbou, která, co si budeme povídat, není nějak světoborná. Bylo to spíše obrovským ohlasem a zájmem právě o video a následný růst popularity celého virálu, díky marketingu firem, které se ho chytly. Harlem shake se tančil třeba v Pepsi, Googlu nebo LinkedIn. Kde všude ho použily si můžete najít třeba v článku na tyinternety.cz.

Díky obrovské popularitě se singl objevil i v tracklistech některých DJů, z hlavy si vzpomenu třeba na Lucase Cornelia van Scheppingena, kterého jistě znáte pod jménem Laidback Luke. Ale určitě by se našli i další. Díky tomu se Harlem Shake dostal do popředí i na beatportu, kde se na nějakou dobu usadil až v TOP 10 nejnakupovanějších skladbách. Takže tento jeden úspěch přinesl Baauerovi slávu, díky které je nyní bookován na velké letní festivaly, o kterých mohl donedávna jenom snít. Uvidíme, co z toho autor vytěží. Buď zapadne a bude to muž jednoho okamžiku, nebo danou šanci řádně chytí za pačesy. Ale to už je pouze na něm, druhý takový virál se u jednoho autora dvakrát neobjeví. Aspoň doufám.

Video:Ultra Harlem Shake ft. Carl Cox

Odkazy:

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně