10 věcí, co byste měli vědět o Dave Clarkovi

Než vyrazíte na brněnskou Elektru, na které bude korunován Dave Clarke, měli byste o něm i něco vědět. Ať na něj pak nezavoláte jeho prostředním jménem a nedostanete ránu.

28.2. 2013 06:30:58 | profily | Carl W

1. Ano, prostřední jméno je to, co jej vytáčí. Celým jménem se totiž jmenuje David Maurice Clarke a právě prostřední jméno v lásce nemá.

2. Zato má titul, i když né tak úplně oficiální. Slavný anglický DJ John Peel (zemřel v roce 2004) o něm řekl, že je "The Baron of Techno". Toto označení se pak pro něj uchytilo a běžně se používá.

3. Vždy přijíždí do klubu cca 45 minut před svým vystoupením, aby si mohl poslechnout DJe, který hraje před ním. Lépe se tak vžije do atmosféry párty a lépe se mu i vystupuje.

4. Za svůj nejoblíbenější track považuje Clear od dvojice Cybotron z roku 1983. Cybotron v té době tvořili Richard Davis a Juan Atkins, který byl pro něj jeden z jeho vzorů.

5. Dave Clarke hraje z MacBooku a píše se o něm, že byl jedním z prvních DJs, který svůj set odehrál pouze s digitální hudbou ze svého počítače.

6. V jeho setupu nesmí chybět jedna věc, a tou je RANE SL4 Adaptor, což je zvukovka spojující Serato Scratch Live a čtyřkanálový mixpult. A patří k těm nejlepším na trhu, aktuálně drží titul DJ Mag Tech Award pro nejlepší audio-kartu.

7. Pokud na Flédě budete mít tu možnost s ním prohodit pár slov, rozhodně zaveďte téma na jeho radioshow White Noise. Dave je na ni náležitě pyšný, protože už má za sebou více než 370 dílů a pořád je to jeden z nejposlouchanějších techno podcastů.

8. Svůj zatím poslední orginální track oficiálně vydal v roce 2010. Od té doby tvoří jenom remixy, třeba pro Octave One, Boys Noize, Black Asteroid nebo Way Out West. A pokud tvoří vlastní produkci, tak je sobě do kapsy, resp. na disk.

9. Dave má hodně producentských pseudonymů, zmiňme třeba Pig City, Karl August von Hasselunne, Ortanique, K.O.D., Graphite, Fly By Wire, Directional Force a jistě se najdou i další.

10. Clarke je sentimentální člověk a už má i plány na svůj vlastní pohřeb. Tam si chce nechat zahrát track Frank Kusserow - Assimilate Your Soul.

Poslechni si: Dave Clarke - I Love Techno 2012 (Exclusive)

Odkazy:

PARTYINFO

Elektra

19.04.2013 Fléda, Brno
DJs: Dave Clarke, Orbith, Džejár aka Roger Venzent, Subgate, Sebastian Deluca
bar: Martin Haberland, Kema, Vik, Guga
Cena: 250 - 360
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně