Hard Bass byl výborným startem pro párty rok 2013

Ano, tato obří hardstylová událost pro mě odstartovala ten letošní

párty rok a osobně neznám lepší způsob, jak své párty cestování v novém roce zahájit.

13.2. 2013 09:13:44 | reporty | Langy

Hard Bass 2013 [foto: B2S]

Rotterdamská agentura B2S, specialista na pořádání hard dance událostí, spustila předprodej vstupenek v polovině listopadu. Během několika málo dní se podařilo letošní ročník s podtitulem Reclamation opět vyprodat.

Místem konání byl samozřejmě stadion GelreDome v nizozemském Arnhemu, který se v sobotu 2. února proměnil v obří taneční plochu, kde se sešly tisíce a tisíce lidí z různých koutů Evropy. Stadion patřící fotbalovému klubu Vitesse je pro mě stále tím nejoblíbenějším a zároveň také magickým párty místem.

Několik měsíců plánování již patnáctého Hard Bassu se pořadatelům opravdu povedlo. A jak jinak než na výbornou. Pro ještě větší komfort návštěvníků vyrostly v prostorách stadionu po obou stranách dvě velkokapacitní taneční plochy, každá o rozměrech 1370 m2. Spodní stadionová plocha měla rozlohu 6488 m2, kde se nacházelo celkem pět dostatečně zásobených barů, obchod s merchandisingem B2S nebo stánek free record shopu s aktuální CD kompilačkou. V Nizozemsku platí pouze žetonový systém, který je na tamních akcích s návštěvností až několik desítek tisíc lidí naprosto ideálním řešením.

Po velice příjemné a rychle ubíhající cestě jsme si to během warm up setu Luny namířili rovnou k barům. Právě Luna letošní Hard Bass zahajoval a odehrál naprosto ideální early hardstyle sadu, ve které zazněly takové klasické kousky jako Joy Kitikonti - Joyenergizer , Tuneboy - Housenation nebo Zanyho - Sky High v Technoboy remixu.

Team Blue, Team Yellow

Hlas MCho DV8 nás přivítal na Hard Bassu a s úderem třiadvacáté hodiny celou hudební show odstartoval tým modrých, tentokrát ve složení Code Black, Wasted Penguinz, Zany a Noisecontrollers (live). Musím uznat, že právě první tým se mi z letošního HardBassu líbil úplně nejvíc. Úvodní Wasted Penguinz - Stay Alive jsou příjemně se poslouchající záležitostí a stejně tak můj oblíbenec Code Black se svou parádní Brighter Day. Pánové přesně věděli jak zahrát zkraje párty a s melodickými tracky pokračoval i Zany s jeho World Belongs To You. Code Black nevynechal svou vizi Tiëstovo klasiky Lethal Industry a novinku R.E.V.O.L.U.T.I.O.N (Official Hard Bass 2013 Blue Theme). Davy bavících se fanoušků vytvářely v hale neuvěřitelnou atmosféru. Po hodině a půl přišlo na řadu první live vystoupení, tím byl nástup dvojice Noisecontrollers. Bas a Arjan se ve své půlhodince předvedli na výbornou a servírovali nám jednu vlastní produkci za druhou. Zazněly např. Feel So Good, Experience The Beyond (IQON 2013 Anthem), Break The Show a World Of Madness v závěru.

V následující dvouhodinovce vystoupili Bass Modulators, Frontliner, Tatanka a Headhunterz (live). Prvním singlem žlutého týmu byl track Yellow z produkce Tatanky a na něj navázal anthem Hard Bass z roku 2011 od Wild Motherfuckers (Tatanka & Zatox). Bass Modulators se postarali o Official Hard Bass Yellow Theme - Requi3m. S live setem si v žlutých barvách na HardBassu již popáté zahrál Headhunterz a v krátkých třiceti minutách odehrál několik svých hitovek včetně aktuálních remixů Toulouse Nickyho Romera či Spaceman od Hardwella.

Team Red, Team Green

Červenou barvu reprezentovali Brennan Heart, dvojice Psyko Punkz, Ital Zatox a další dvojka Gunz For Hire (live). Zkraje vystoupení jsme zaslechli Isaaca - On The Edge, rozpoznali jsme Brennana Hearta - Hardbass Junkie a silvestrovskou Freaqshow. Atmosféra během setu červených vygradovala v samotném závěru, kdy jsme si pěkně vychutnali energický track Reputation Game vzešlý ze spolupráce Brennana Hearta & Wildstyleze nebo hymnu posledního Qlimaxu Fate Or Fortune právě od Psyko Punkz. To pravé peklo ale nastalo s nástupem formace Gunz For Hire, kdy kluci v maskách s takovými hity jako Kings Of The Underground či Bolivia doslova bořili GelreDome. Po nich nastoupil za djský pult tým Green a jak se sluší a patří, v samotném závěru ještě přitvrdili. Raw sadu sázeli Crypsis, Digital Punk, DJ Thera a B-Freqz (live). S příchodem posledního týmu už byla ale na nás znát i menší únava. Postřehli jsme ještě takové věci jako Never Scared od Ran-D či Lost In The Mist od Crypsise a pro tentokrát jsme obětovali závěrečné B-Freqz live, tedy dvojici B-Front & Frequencerz.

Letošní HardBass tedy hodnotím jako ten nejlepší, který jsem doposud navštívil. Hudebně parádní událost s naprosto dokonalým ozvučením. Zaujala zajímavá intra, pohyblivé světelné konstrukce, které se spouštěly až těsně nad hlavy návštěvníků a obří stage v čele stadionu. Deset minut po sedmé hodině ranní jsme naprosto spokojeni opouštěli Arnhem a nic nám nebránilo, abychom už jednu hodinu po poledni byli zpět v Čechách. Ten, kdo se na letošní ročník bohužel nedostal, mohl sledovat dění na youtube kanále, kde se online vysílal přímý přenos ze sobotního GelreDome.

Zajímá tě, jak to na HardBassu 2013 vypadalo? Zde je oficiální aftermovie pořádající B2S.

PARTYINFO

HardBass 2013

02.02.2013 Gelredome, Arnhem
DJs: Zany, Code Black, Wasted Penguinz, Noisecontrollers (live), Frontliner, Tatanka, Bass Modulators, Headhunterz (live), Brennan Heart, Zatox, Psyko Punkz, Gunz for Hire (live), Crypsis, Thera, Digital Punk, B-Freqz (live)
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně