Anthony Rother: Nikdy neodehraji dvě stejná vystoupení

Ústřední postava line-upu únorové Citadely, nám poskytla rozhovor.

11.2. 2013 09:07:21 | rozhovory | Nois

Dozvíte se v něm jaké chystá novinky, co všechno bude obsahovat jeho nové album, jak je to s jeho setupem a řeč přišla i na Rotherovův oblíbený literární žánr.

- Nois: Ve Tvé biografii jsem se dočetl, že plánuješ nový formát svých živých vystoupení. V jaké fázi se tyto plány nachází a jaká je celková vize takového formátu?

- Anthony Rother: Máš pravdu, pracuji na novém livku a konceptu stage. Jeho součástí bude i živá vizuální show, která bude vznikat přímo na místě. Stejně tak pracujeme na nové dramaturgii. Celkové propojení mezi hudbou a vizuální stránkou bude mnohem více interaktivní. Smyslem tohoto formátu je zbudování mostu spojujícího uměleckou a klubovou kulturu.

Na Tvých stránkách se to hemží ukázkami z nového alba. Kdy plánuješ jeho vydání a co od něj můžeme očekávat?

Bude se jednat o dvojalbum a vyjde na podzim tohoto roku. První část bude mít podobu soundtracku a druhá klubového alba. Zbytek je zatím tajný, ale v rámci této odpovědi jsem vám dal nějakou nápovědu.

Sledovat Tvou živou show je pro každého fanouška EDM opravdovým zážitkem. Co všechno si s sebou na živé vystoupení vlastně vozíš?

Naživo hraji z Akai MPC, několika kláves a syntetizátorů. S sebou si vozím také digitální mixážní pult, stejně tak jako svůj vokodér a megafon, díky kterým jsou má vystoupení opravdovým unikátem.
Ve studiu pak používám neskutečné množství nástrojů. Každý z nich však má svou specifickou funkci v rámci mého hudebního projevu.

Do jaké míry máš svá vystoupení předem připravena a jak moc jsou adaptibilní?

Nikdy neodehraji dvě stejná vystoupení. Můj live act je založen na mých aktuálních pocitech. Playlist sice může být nastaven v nějakém osvědčeném pořadí, ale běžně improvizuji na základě toho, jakou mám ten večer zrovna náladu. Skladby samy o sobě znějí pokaždé jinak....

www.rave.cz/shop
Kup si lístek na Citadelu na www.rave.cz/shop.

Máš spočítáno, kolik metrů kabelů s sebou na hraní vlastně vozíš?

Počkej, podívám se.... je to desetkrát něco přes čtyři metry, takže asi tak padesát metrů.

Jak vlastně celý svůj setup přepravuješ?

Vozíme ho v Multivanu a musím říct, že 99% všech cest absolvuji společně s ním.

Preferuješ letadla nebo vlaky?

Letadla, protože vlaky jezdím jen málokdy.

Která skladba z tvého repertoáru je tvou nejoblíbenější?

Těžká otázka, stejně tak jako odpověď. Většinou jsou to ty nejaktuálnější skladby, které mě baví hrát naživo nejvíce, protože s nimi ještě nemám tolik zkušeností.

Čím jsi se vlastně živil předtím, než jsi se vydal na profesionální dráhu?

Zaučoval jsem se na pozici maloobchodního prodejce praček v obchodě s domácí elektronikou.... v roce 1996 jsem se ale rozhodl, že s tímto zaměstnáním skoncuji a vydám se na uměleckou dráhu.

Co děláš, když chceš přijít na jiné myšlenky?

Čtu knihy. Momentálně jsem se pustil do Nietzscheho „Antikrista“. Taky mě baví politická tématika a literatura týkající se snů. Uvědomělých snů - dalo by se říct, že je to takový mix eklektiky. Více než kvalita samotných autorů mě zajímá obsahová stránka, kterou vstřebávám. Kvalita se totiž může velmi lišit - zvlášť když čtu o technických a pokrokových záležitostech - tam můžete narazit na hodně nesmyslů. Věnuji si se spíš četbě literatury faktu než románové tvorbě.

Co je předpokladem pro tvé úspěšné vystoupení?

Samozřejmě veškeré technické vybavení musí fungovat perfektně. Zbytek je velmi individuální. Kolikrát například chci, aby spojení mezi mnou a publikem opravdu fungovalo, aby mě lidi během hraní následovali krok za krokem a aby mi dali svobodu, díky které budu schopen svůj živý set rozvést do takové míry, do jaké je to jen možné.

Linky:

Video: Anthony Rother - Grid Stripper

PARTYINFO

Citadela CubeGame

22.02.2013 Bobycentrum, Brno
DJs: Dusty Kid (live), Johannes Heil (live), Anthony Rother (live), Anja Schneider, Uto Karem, Candy Cox, O.B.I., Mario Ranieri, Boris S., Sonja, Segment, Subgate, Sepromatiq, Golpe
Cena: 299 - 2.499 (VIP)
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně