Mobilní aplikace Shazam bude „tagovat“ i hudbu z Beatportu

Mobilní aplikaci, která dokáže "otagovat", tedy rozpoznat track, který se nachází v její databázi, zná jistě většina z nás. Společnost Shazam Entertainment Ltd. se rozhodla ještě blíže přiblížit clubberům.

8.2. 2013 06:50:42 | technologie | Carl W

Nedávno podepsala smlouvu s Beatportem, díky které se její databáze zvětší o dalších jeden a půl miliónu písní právě od nejznámějšího internetového prodejce klubové hudby.

Britská firma, která ale byla založena v USA, minulý rok překročila hranici 275 miliónů uživatelů. Technologie Shazamu dokáže otagovat i hudbu, která byla zpomalená nebo zrychlená a i díky tomu je dohoda s Bearportem pro firmu určitým milníkem. Stávající databáze, s kterou aplikace mohla pracovat, čítala oficiálně 25 miliónů písní. Teď se ještě o 1,5 miliónu zvětší.

Will Mills, ředitel Shazam Entertainment, vypustil do světa zprávu, že 31 z 100 nejvíce vyhledávaných písní na Shazamu patří právě k žánru taneční hudby. A proto je dohoda s Beatportem logická. Obě strany si od tohoto slibují, že divák či posluchač jednoduše rozpozná skladbu, kterou zrovna DJ někde v klubu hraje. Určitý potenciál v tom vidí i samotní producenti, kteří se tak mají šanci dostat k většímu množství fanoušků. Pokud nevíte, co Shazam je, nebo jak funguje, mrkněte na video.

Video: App Review : Shazam

Odkazy:

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně