K.Sandra: Čím víc underground, tím víc lásky

Jedna z nejhezčích českých DJek se vrací do Brna a my jsme se jí při té příležitosti zeptali, jak se jí hrálo na poslední Apokalypse nebo jak na tom je s vlastní produkcí. A dozvíte se taky, jestli má přítele a kam se máte jít v pátek po práci vyskákat.

4.2. 2013 09:27:19 | rozhovory | Carl W

 

- Carl W: Ahoj Sandro, máme po vánočních svátcích, jak a s kým jsi je oslavila?

- K.Sandra: Poprvé společně ve třech s bratrem a přítelem, tentokrát ve větším klidu a né shonu než předchozí roky, hlavně byla pohoda a sranda.

Co vím, tak hraješ stále z přehrávačů. Přemýšlela jsi, že přejdeš na digitální technologie jako mnoho tvých kolegů?

S tou myšlenkou jsem si pohrávala, zatím ale nijak vážně, stále víc věřím a je mi bližší hrát z CD.

Hodně dobře se znáš se Sophie Watkins, jak jste se vůbec seznámili? A často také spolu vystupujete na akcích, jste dobré kamarádky?

Sophie se během jednoho ze svých výletů v Praze šla podívat do Roxy, tu noc jsem tam hrála na Ultimě. Moc se jí to líbilo, napsala mi pak milou zprávu s pochvalou a o pár měsíců později s pozvánkou na akci do Švýcarska a Francie. Tam jsme se měly možnost víc seznámit a netrvalo dlouho, než jsme zjistily, že jsme si jako osoby hodně blízké. Nemusíme se vidět často, ale vždy je to výjimečné, hlavně (a toho si moc vážím) čisté a upřímné. Určitě každý zná a má přítele, kterého ani tak často nevídá, ale pokaždé je to jakoby se setkávali každý den a tak nějak souzníte.

Na německém rádiu minimalstation.fm máš vlastní show po boku jmen jako Matt Minimal, Mike Maaß nebo Tube & Berger. Baví tě nahrávat svůj podcast? Jak se na něj připravuješ?

Rozhodně mám radost, že se moje sety na minimalstationu vysílají, je to výborná reference a zkušenost, včetně toho, že mám možnost se dostat k rapidně většímu množství posluchačů. Přípravy jsou asi stejné, jako když jedu někam hrát, takže mi stačí si více méně ujasnit, co přibližně budu hrát. Hlavní přípravy spíš spočívají už při roztřiďování nových tracků do kufru, jakmile se tam dobře připravím, pak už jen na místě improvizuju, předtím si maximálně třeba ujasním, kam by se set měl vyvíjet. Náročně je to ale někdy trošku v tom, že nechci moc jednotlivé tracky opakovat, takže mívám při jejich výběru omezené množství a je těžší je zkombinovat.

Poslechni si: K.Sandra - New Year's 2013 Mix

Jakého producenta ve svých setech nevynecháš? Je někdo takový, od koho sleduješ každý release, co vydá?

Na profilu Beatportu mám spoustu producentů i labelů, od kterých nic nevynechám, i od těch, které nejsou ve stylu techno a nejsou jedni z mých oblíbených, ale i tam se občas skrývá ta jehla v kupce sena. Sice se pak probírám nehorázným množstvím něčeho, co mě ani zdaleka nezajímá, ale občas najdu právě ty "skvosty" pro které stojí za to se takhle terorizovat.

Co produkce, plánuješ v nejbližší době něco? Už jsi zkoušela tvořit hudbu v nějakém softwaru?

Už delší dobu se produkci aktivně věnuju, používám Ableton a občas si pohrávám s myšlenkou o ProTools. Nechci ale vydávat a vůbec jen publikovat něco, o čem nejsem 100% přesvědčená, že je to hodné vydání. V dnešní době horších a nenápaditých tracků přibylo a pro mě jako DJe je to občas při vybírání velká ztráta času. Jinak ale (a možná hlavně), si myslím, že z hlediska principu, by se lidi měli prezentovat tím, o čem jsou přesvědčení, že to udělali dobře a že na to vynaložili veškeré své úsilí, stejně jako kdekoliv jinde - v každodenní práci, výchově dětí … Je toho spousty, kam je třeba promítnout velkou snahu.

Naposledy jsi v Brně vystoupila na hlavním pódiu Apokalypsy, jak se ti tam hrálo?

Hrálo se mi dobře, byla to další dobrá zkušenost, ráda jsem si zahrála po boku takových jmen na pravděpodobně nejlepší techno party u nás.

Říká se, že Apokalypsa je takovým milníkem pro techno DJe. Můžeš v Česku dosáhnout ještě většího úspěchu, nebo hraní tam byl vrchol?

Myslím, že je to důležitý bod, ale stále je kam se posouvat výš, už třeba jen v čase hraní, i když tam moc prostoru už není, protože i zahraniční DJs začínají hrát poměrně brzy. Pro mě vrchol a cesta k němu v Čechách by bylo asi to, kdyby se o mě dozvídalo víc a víc lidí (samozřejmě díky hudbě - buď se líbí, nebo nelíbí), chtěli by mě slyšet na víc a víc místech a tak stejně by na základě toho přicházelo víc a víc bookingů. Prostě mít úměrně ke kvalitám hraní oblibu u posluchačů a na základě toho množství a kvalitu bookingů.

Po Dirty Tripu odjíždíš další den do Švýcarska, kde také často hráváš, jak bys porovnala kluby a party-people tam a u nás?

Byla jsem tam na více akcích, ale všechny byly různé a nerada bych proto celkově hodnotila tamní klubovou scénu. Nicméně platí, že čím více undergroundové místo, tím více je z lidí cítit láska k hudbě a radost z ní, na takových místech se mi vždy hraje skvěle.

V 7. Nebi vystoupíš ve dvouhodinovém setu před hlavním headlinerem Johnem Garciou. Těšíš se? Co bys vzkázala lidem, co se na tebe přijdou podívat?

Těším se celkově na vše - jsem zvědavá jak John zahraje, v Brně jsem mimo Apokalypsu dlouho nebyla, takže i na tohle osvěžení se těším a ti co přijdou můžou očekávat energický tech-house ale hlavně barevné, jak říkají občas mí přátelé, "holčičí" techno, takže bude kde se z celotýdenního pracovního vytížení dobře vyskákat :)

PARTYINFO

Dirty Trip 4

08.02.2013 7. Nebe, Brno
DJs: Hector + Dario (live), John Garcia, K.Sandra, Black Beauty, Merflinger, Nee'o, Carl W
Cena: 50 / 100
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně