Californská NAMM Show 2013 byla rájem pro všechny DJe i producenty

Jedna z největších hudebních exhibicí, která běží už od roku 1901, konaná v Anaheimu v Californii nedávno skončila. Představili se zde tisíce produktů a některé jsou hodně zajímavé i pro producenty a DJs. Pojďme se na pár z nich rychle podívat.

31.1. 2013 09:32:06 | technologie | Carl W

Numark Orbit Controller

Nový kontroler od Numarku připomíná spíše video-herní joystick. Jeho výhodou je cena (99$) a jeho bezdrátovost s výdrží až osmi hodin na jedno nabití. Za jeho nevýhodu bych považoval právě jeho vzhled.

Video: Numark Orbit | First Look at NAMM 2013

Deckadance 2 Alpha

Behringer chce konkurovat Traktoru od Native Instruments a Seratu právě oznámeným Deckadance 2, který ale ještě není připraven na plný provoz. Je to kompletní obnovení původního softwaru s mnoha novými funkcemi, které se ale spíše podle obrázků inspirovali právě u konkurence a nic extra nového nenabízí, i když tisková zpráva říká něco jiného. Škoda, že pořizování videí bylo u tohoto produktu zakázáno, třeba bychom se dozvěděli více.

Numark Mixtrack Pro II

Čím dál oblíbenější kontroler se dočkal v roce 2013 nového faceliftu, což se převážně týkalo kosmetických změn několika tlačítek a čudlíků a kvality použitých materiálů. Cena zůstává stejná jako u předchozí verze.

Video: Serato DJ with the Numark Mixtrack Pro II Demo

Livid BASE Controller

Od tohoto kontroleru od společnosti Livid Instruments se za 399$ čekalo něco víc, nakonec údajně zklamal kvalitou provedení (kontroler se vyrábí v Číně) či málo kontrastním nasvícením, což je ale podřadnější. Každopádně se jedná o zajímavou alternativu třeba k Maschine. Na trh by měla dorazit 1. března.

Video: Livid Base | First Look at NAMM 2013

Moog SubPhatty

Synťáky údajně na konferenci oslovily všechny nejvíc a tento je jeden z nejzásadnějších, na videu ho představuje Mad Zach. Na trhu budu od března za cenu 1099$.

Video: Moog Sub Phatty | Quick Listen with Mad Zach

EOWave Domino

Oproti předchozímu trošku diskrétnější synťák je Eowave Domino. Zase je ale již nyní na trhu a za celkem příznivých 250$.

Video: EOWave Domino Synth Quick Listen with Mad Zach

DSI Prophet 12

A toto je úplně jiná liga. Kombinace analogového a digitálního zvuku zaujala u těchto kláves či synťáku hodně lidí a všichni na něj píší veskrze pozitivní recenze. Jestli zaslouženě se dozvíme ve druhém kvartálu roku 2013 za tři tisíce dolarů.

Video: DSI Prophet 12 | Quick Listen with Mad Zach

Odkazy:

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně