Transmission The Spiritual Gateway: příjemně strávená hudební senzace

Další díl naší největší halovky zaměřené na trance máme za sebou. Jaká očekávání tato taneční akce svým fanouškům splnila? Názory na diskusních fórech se různí, ale tak je to v případě každé podobné hudební události.

28.1. 2013 06:18:58 | reporty | Luka

Pořadatelé z United Music si pro sobotní večer připravili do prostor pražské O2 Arény téma s názvem The Spiritual Gateway. Line-up tvořený jmény jako Grube & Hovsepian, Chicane, Markus Schulz, W&W, KhoMha a Ummet Ozcan se k danému tématu více než hodil. Pravdou je, že pro fanouška uplifting tranceu nebyla letošní Transmission tím pravým ořechovým. Pro příznivce o něco progresivnějšího stylu však byla tato noc příjemně strávenou hudební senzací, navíc doprovázena zajímavou audiovizuální show a propracovanými intry. I díky tomu je Transmission známa i za hranicemi naší republiky.

Miláčkem večera Markus Schulz

K vysočanské hale jsme dorazili něco málo po jednadvacáté hodině. Nechtěli jsme si nechat ujít alespoň část premiérového vystoupení dynamického dua Grube & Hovsepian, kteří jsou se svým stylem naprosto ideálními adepty na začátek takovéto noci. Tim a Mike českému publiku představili hned několik svých povedených skladeb a skvělých remixů. Osobně jejich vystoupení hodnotím velice kladně. Menším zklamáním byl pro mě projekt Chicane. Od jeho live vystoupení jsem čekala malinko více a to i přesto, že od něj zazněla většina jeho klasické produkce. Rozhodně nás ale potěšil takovými hudebními klenoty, jako jsou určitě nádherné „Offshore, Saltwater“ nebo „Lost You Somewhere“. Velice příjemná vzpomínka na léta, kdy to pro nás všechno tak nějak teprve začínalo.

Miláčkem večera se stal jednoznačně rezident Markus Schulz, který si pro své další pražské vystoupení připravil opět to nejlepší ze své producentské trance dílny a tím si znovu získal dav fanoušků pod sebou. Obrovským hudebním překvapením byla se svým rychlým a energickým setíkem dvojice z Nizozemska, projekt W&W. Jejich aktuální zvuk je přesně to, co taková párty potřebuje a kluci vědí, jak si udržet roztancované publikum. Nečekala jsem, že aktuální novinku Lift Off odehrají hned jako úvodní track svého setu. Alespoň bylo jasné, kterým směrem se bude jejich následující vystoupení dále vyvíjet. Pro mě tedy nejlepší set noci plný hitů jako Moscow, Silence a Waiting v remixech, loňská ASOT hymna Invasion a v závěru techy jízda Ricka Mitchellse - Sub Zero.

Poloprázdné tribuny

V podobném duchu následovalo i vystoupení mladičkého KhoMhy. Oblíbenec Markuse se v Praze představil už na Scream album Tour, kde si čeští fanoušci mohli vychutnat podmanivé melodie a silné beaty, které jsou typickými příznaky jeho tvorby. Nás si ale podmanil také a užili jsme si skvělou produkci jako Vapor, Dejavu či Mind Gamer. Naprostou lahůdkou pro naše uši se staly hned tři věci z produkce talentovaného Orjana Nilsena (Filthy Fandango, Endymion a Copperfield) , takže za nás naprostá spokojenost. Vystoupení závěrečného Ummeta Ozcana jsme si pro tentokrát nechali ujít.

I přesto, že v seznamu letošních účinkujících nefigurovala jména předních světových megastars, sobotní Transmission dokázala, že i méně známá jména mají posluchačům co nabídnout. Rozhodně se tedy jednalo o jednu z hudebně nejatraktivnějších TM i bez upliftingového soundu. Samotná akce by si ale určitě také zasloužila větší počet návštěvníků. Na poloprázdných tribunách O2 Arény se nejspíše projevila změna termínu konání a větší počet neznámých jmen.

Přesto se i za těchto podmínek přítomní partypeople skvěle bavili a sama jsem zvědavá, jaká jména z oblasti trance žánru nám pořadatelé představí na příštím vydání této kvalitní halové noci.

PARTYINFO

Transmission: The Spiritual Gateway

19.01.2013 O2-Arena, Praha
DJs: Chicane (live), Markus Schulz, Grube & Hovsepian, Transmix, W&W, Khomha, Ummet Ozcan, Michal Poliak
Cena: 925 - 4.650 (golden)
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně