Rock for People slibuje evropskou kvalitu

Úzká spolupráce s dalšími evropskými festivaly skrz asociaci Europe přinese progresivnější dramaturgii i větší bezpečnost festivalových hostů.

25.1. 2013 09:29:47 | informace | Jan „ian“ Hromek

Ve úterý organizátoři největšího českého hudebního festivalu představili novinky pro letošní sezónu. Tou nejdůležitější je zapojení se do evropské festivalové asociace Europe, co přinese nejen lepší kontakty pro zkvalitnění dramaturgie RfP, na které bude spolupracovati Martin Elbourne - booker slavného Glastonbury, ale taky důraz na funkčnější organizaci. Tu podpoří větší plocha pro stanový kemp i zlepšení komunikačních kanálů. Právě ty by měly zajistit lepší informovanost návštěvníků v případě krizových situací, jaké přineslo třeba loňské počasí.

Nejviditelnější novinkou pak bude využití dvou velkokapacitních stanů pro 12.000 a 4.000 návštěvníků. „Oba stany zaručí kontinuitu programu i v případě nepřízně počasí. Jsou zárukou bezpečnosti, protože jsou i v případě silného větru o 1/3 odolnější než open air stage. Ne náhodou se v řadě západoevropských festivalů hlavní hudební produkce odehrává právě v obřích stanech. Abychom zamezili riziku přerušení programu, posilujeme také vlastní rozvodnou síť, a to agregáty dodávajícími elektrickou energii,“ vysvětloval za pořadatele Petr Fořt.

Uvidíme, opravdu velký a po všech stránkách dobrý festival Česku stále chybí.

Linky:

Fotky z tiskovky s koncertem Hentai Corporation od Jamie:

PARTYINFO

Rock for People 2013

02.07.2013 - 05.07.2013 Festival Park, Hradec Králové
Live: Queens Of The Stone Age, Chlöe Howl, The Parov Stelar Band, Papa Roach, Klaxons, Foals, Thirty Seconds To Mars, Billy Talent, Bloc Party, Young Fathers, Youthkills, Only Real, Swim Deep, Catfish And The Bottlemen, Shoshin, Bipolar Sunshine, Rangleklods, Modestep, Vladimir 518, Vec, Prago Union, Kapitán Demo, Phillip T.B.C., a Le Pneumatiq, Rude Audio & Jacob, U Prag, Alef Zero etc.
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně