Festival Magnetic má za sebou další úspěšný díl

Společnost Live61 před vánoci opět potěšila tisíce fanoušků house music a uspořádala další...

21.12. 2012 08:16:33 | reporty | Paya

.. halovou akci s perfektní atmosférou. Však byl také plný dům.

Pokud je kapacita hlavní haly počítána v rozsahu 10 tisíc partypeople, myslím, že počet účastníků akce mohl dosahovat až tohoto čísla. Na výstavišti v pražských Letňanech bylo vážně natřískáno. Díky tomu bylo dosaženo přesně toho, proč jsem na tuto party vyrazil i já - skvělé, přímo nadšené atmosféry. Hodně lidí (a je nutno uznat, že publikum bylo především mladšího složení, ovšem zdaleka nejenom české) včetně mé maličkosti dokonce dorazilo tak, aby stihlo hned první jména v line-upu, italskou dvojici Nari & Milani. Nebyl to problém, od metra je to k výstavním halám co by kamenem dohodil. Italské duo navíc lákalo tím, že je autorem jednoho z letošních největších festivalových hitů, bomby s názvem Atom.

Aplaus už před půlnocí

Do davu se pořádně opřela i bezprostředně následující dvojice, projekt Hard Rock Sofa. Ruské duo rozjásalo publikum klasikou Personal Jesus od Depeche Mode a svým singlem Here We Go, pak už následoval jeden z mnoha mash-upů, We Are Your Friends a Seven Nation Army. Hodinový set nenaskýtal jakékoliv místo na vatu, takže v rychlém sledu následoval například mash-up Coming Home a Insomnia a chlapci se uvedli především skvělou kombinací Temper Trap - Sweet Dispositon (Axwell & Dirty South Remix) a vlastního remixu na Calvina Harrise a jeho Let’s Go. Hodinka utekla jako voda a za DJský pult naskočili jejich krajané a blízcí kolegové, Swanky Tunes. A fanoušci obdrželi podobný set v bledě modrém. Zkraje zazněla hitovka Fun -We Are Young, dále spolupráce Swanky Tunes s Tiëstem s názvem Make Some Noise, nechyběla hitovka Put Your Hands Up (For Detroit) ani výborný track Tommy Trash - Sunrise (Won’t Get Lost). Veliký aplaus zaznamenala bomba Alesso - Years, euforie pokračovala díky Daft Punk - Around The World, spolupráci Swanky Tunes s R3hab s názvem Sending My Love, pecce Deniz Koyu - Follow You a atmosféra vygradovala při Tiësto - Maximal Crazy. Rozpoznali jsme další Daft Punk, tentokrát Technologic, další nadšení vyvolal track v kombinaci Alesso - Raise Your Head. To ale nebylo nic proti tomu, co rozpoutal song Swedish House Mafia - Don’t You Worry Child. Skvěle, a to ještě ani nebylo jedenáct hodin večer. Atmosféra k nezaplacení.

Žádná vata v setech

Střídání po hodině má něco do sebe. Ani já nejsem fanoušek rozvleklých, několikahodinových setů. Asi něco je na tom, že každý se musí vejít do krátkého času, předvést to nejlepší, co umí, a rychle předat štafetu. Jsme přece na mainstreamové halovce, ne v undergroundovém klubu. Další dvojka na holení byli holandští Bingo Players. A laťku se snažili udržet. Už třeba tím, jak nás potěšili klasikou Daft Punk - One More Time. U mnohonárodnostního davu zabodovali i vlastním singlem Out Of My Mind, brutálním remixem na již legendární Greyhound, vlastním singlem Cry (Just A Little), hitovkou Ivan Gough & Feenixpawl feat. Georgi Kay - In My Mind (Axwell Mix), nesmírně úspěšnou skladbou Deniz Koyu - Tung, překvapením v podobě Ferry Corsten - Punk a na závěr hitovkou Levels. Ovšem hlavní hitovkárna měla teprve přijít - a to z rukou belgických bráchů (DJ) Dimitri Vegas & (MC) Like Mike. Odbila půlnoc a vyjmenovávat všechny rádiové pecky snad ani nemá cenu, stačí, když naznačím: Red Hot Chilli Peppers, Will.I.am, Linkin Park, Nickelback nebo The Prodigy. Co nás potěšilo, to byla hymna loňského festivalu Tomorrowland s názvem Afrojack with Dimitri Vegas & Like Mike and Nervo - The Way We See The World, dále píseň Kid Cudi - Pursuit of Happiness (Steve Aoki Remix) ze soundtracku k filmu Project X, kombinace Techtris a Technologic, kombinace Greyhound a In My Mind, obligátní Atom, opakovaný Tung, kombinace Sebastian Ingrosso & Alesso vs. Gotye feat. Kimbra - Calling Somebody I Used To Know, velmi populární track Knife Party - Internet Friends, opakované One More Time, opakované Don’t You Worry Child (opakování je přece matka moudrosti :-) v kombinaci s Out Of The Blue nebo M83 - Midnight City (Eric Prydz Remix) a ve finále skvělý Epic od Sandra Silvy a Quintina.

Hardwell alias světová šestka

Co dodat. Místy diskotéka, že?! Častá to námitka. No, kéž by takhle na diskotékách hráli. Ale odhlédněme od toho, hlavní byla zábava, bylo půl druhé a nastoupila hlavní hvězda, holandská superstar Hardwell. Aktuálně, podle žebříčku DJ Mag Top 100 DJs Poll, světové číslo šest, a to je co říct! Ve 24 letech slušná práce. A čím asi tak Robbert mohl začít, než vlastním Spacemanem. A to hned v kombinaci s Leave The World Behind. Kombinacemi rovněž přímo hýřil a předváděl patrně nejlepší výkon večera. Propojil kupříkladu Delerium feat. Sarah McLachlan - Silence s trackem Reload od Sebastiana Ingrossa a Tommyho Trashe. Hardwell pochopitelně zahrál i svůj další singl Apollo, zkombinoval dále bombu Deniz Koyu - Bong s Avicii - Fade Into Darkness. Bodovala samozřejmě i singlovka Encoded, poměrně hodně nás zaujala kombinace Atom + Apologize + Million Voices, avšak následovala hned další mash-up dvojice Years plus Fragma. Dav se ovšem těšil především na jednu skladbu, a tou bylo celkem pochopitelně Zero 76 stvořené Hardwellem a Tiëstem. Hala málem spadla. Pro mě osobně však vrchol celého setu a vlastně i večera představoval hned následující track hraný Hardwellem, a to song Steve Aoki feat. Wynter Gordon - Ladi Dadi (Tommy Trash Remix). Show to byla náramná, dlouho jsme vzpomínali, kdy jsme zažili v ČR tak dobrou atmosféru.

Povedený sit-down-moment

Ano, Hardwell zahrál také Titanium nebo vysamploval hlášku Gangnam Style, ale to byla spíše legrace, jádro setu tvořily spíše položky jako Daft Punk - Around The World nebo Tiësto - Maximal Crazy či Knife Party - Internet Friends. Holandský korunní princ nás překvapil i Michaelem Jacksonem a jeho Beat It. Atmosféra kulmilovala při právě zmíněném Maximal Crazy, kdy nám DJ naordinoval sit-down-moment. A to povedený, dav zareagoval perfektně. Jedná se ostatně o osvědčený fígl z mnoha západních festivalů. Finále obstaral singl Hardwell & Showtek - How We Do. To už ale naše nohy nezvládaly a jelikož jsme se na druhý den chystali na party do Berlína, zvolna jsme se vydali k východu. Za DJský pult nastoupila švédská dvojka Dada Life a na rozloučenou nám zahrála svůj populární singl Kickout The Epic Motherfucker. Co říci závěrem - jelikož společnost Live61 oznámila konání jarní edice celého festivalu, nelze než konstatovat, že fanoušci housu se mají na co těšit a nemohou v Letňanech opět chybět. Prosincová edice byla do předvánočního času přesně adekvátně umístěna a představovala výbornou možnost, jak si užít poslední halovku roku plnou electro a progressive housu a pobavit se na akci s přáteli. A propos, co se týče organizace, myslím, že vše probíhalo v rámci možností. A světelný park byl výborný, včetně laserů, a co oceňuji nejvýše, hala byla bravurně nazvučena. A line-up plný mnoha zvučných jmen ze současné housové scény. Tak na jaře znovu: věřím, že zvládnutý Magnetic Festival!

PARTYINFO

Magnetic Festival

14.12.2012 Výstaviště Letňany, Praha
DJs: Hardwell, Dada Life, Dimitri Vegas & Like Mike, Bingo Players, Swanky Tunes, Hard Rock Sofa, Nari & Milani etc.
Cena: 890 - 3.500 (VIP)
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně