Jsou prostě jen Městem posedlí

Už od 10. října 2012 máte možnost zajít do Galerie havního města Prahy na Mariánském náměstí na mezinárodní výstavu...

5.12. 2012 10:26:34 | móda | Butterffly

.. street artu a graffiti s názvem Městem posedlí (Stuck on the city) - Ilegální umění v legálním světě. Výstava potrvá do 13. ledna 2013.

Fotograf: Monika Svatošová

Sestava umělců se skládá z různorodých prvků a je to nejlepší sestava, která vám může z této oblasti nabídnout úplně nejvíce. Pokusí se vám přiblížit své myšlení, záměr, vyjadřování a techniku, která je doprovázená promyšlenou kompozicí a barevností.

„Výstava na jednom místě představí českou writerskou špičku, zástupce silných evropských scén jako jsou Německo, Francie, Nizozemsko, Španělsko nebo Polsko, i americké legendy. Nebudou chybět Point, Pasta Oner, Bior, Epos 257, Masker, Smash 137, Honet, Delta, Zedz, Rebel Ink, M-City, Obic, Poet 73, Spino, Tron, Xdog, Swoon Nebo How&Nosm. Objeví se tu silné individuality i skupinové projekty. Místo dostanou písmová klasika, velkoformátové obrazy, instalace, objekty, projekce, z akcí i odvrácená tvář graffiti - tagování a bombing. Piecy vytvořené speciálně pro tento projekt na zdi přímo v prostorách galerie vyhřeznou i na výrazná místa v Praze, mezi nimiž hraje klíčovou roli kultovní Nuselák.“  Výstava je doprovázena programem ve formě přednášek, prezentací či projekcí. Expozice je již ve své polovině, ale nebojte, určitě nějaký ten doprovodný program ještě stihnete.

Nebudeme vám tu rozepisovat každého umělce a jeho tvorbu, protože to se musí zkrátka vidět. Kdybyste si chtěli o umělcích zjistit více, samozřejmě každý má své oficiální stránky a celkově na internetu o nich naleznete nepřeberné množství informací a fotek. Také doporučujeme si na výstavě za pětku zakoupit mini program v novinovém formátu, kde naleznete jednotlivé autory s medailonky, doprovodným programem a anketou. Posloužil nám jako výborný zdroj základních informací.

A od 2.11. do 5.12. máte také možnost hlasovat podle vás o nejlepší piece, který vznikl právě v rámci této výstavy. Hlasovat můžete na odkazu iDnes níže. My jsme hlasovali také. A pro koho? Kdo nás  svým uměním málem přivedl do mdlob, extáze či vytržení (pozn. redakce překlad do aj = Swoon)?

 

 

Jména umělců vám asi stejně moc neřeknou, pokud nejste trochu znalec, ale určitě doporučuji na tuto výstavu zajít. Proč? Že máte jasno, co se graffitů na zdech týče? Umění nebo vandalismus? Odpovědi na tyto a další otázky a hlavně zamyšlení nad touto tvorbou vám dá právě návštěva této výstavy.

Odkazy:

Video: Městem posedlí

REKLAMAREKLAMA