Prosincové novinky ze světa hudebních producentů a DJs na Disk.cz

Dominují softwarové aktualizace od Universal Audio, Steinberg, Native Instruments, Echo Audio...

5.12. 2012 06:12:24 | placená inzerce |

RME: Uvedení nového AD/DA převodníku ADI-8 DS MkIII na trh

Nejnovějším přírůstkem do série RME ADI je osmikanálový high-end AD/DA převodník ADI-8 DS MkIII. Zařízení je kombinací excelentních analogových obvodů s poslední generací vynikajících AD/DA konvertorů s nízkou latencí. S integrovanou technologií SteadyClock nabízí ADI-8 DS MkIII kromě AD/DA také konverzi digitálních formátů AES/EBU a ADAT. ADI-8 je navrženo jako 19" rack jednotka a podporuje samplovací frekvenci až 192 kHz. Zařízení je již dostupné.


Universal Audio: Apollo a UAD-2 Stallite s Windows 7; 64-bitově

Firma Universal Audio představila novou verzi softwaru pro své DSP akcelerační karty. UAD verze 6.4 poprvé nabízí funkčnost 64bitových UAD plug-inů ve Windows 7, ale také ovladače pro UAD-2 Satellite a zvukové rozhraní Apollo pro uživatele Windows 7. 64bitové UAD plug-iny pro Windows 7. Ovladače UAD-2 Satellite pro Windows 7 (FireWire). Ovladače zvukového rozhraní Apollo pro Windows 7 (FireWire). Různá vylepšení v oblasti stability a výkonu ve Windows 7. To je nová verze softwaru UAD.


Audiffex: Effect Pedals aktualizace

Firma Audiffex vydala aktualizaci svých softwarových pedálových efektových jednotek na verzi 1.0.7. Kromě vylepšení kompatibility a drobných oprav, byly přidány 64bitové verze všech 36 plug-inů, pro Mac OS i Windows.


Steinberg: Neo Soul Keys

Steinberg s potěšením představuje Neo Soul Key, nejautentičtější elektrifikované piano, jaké kdy bylo k dispozici. Postaven je na silném zvukovém enginu HALion a na velmi propracovaném rozhraní. Neo Soul Keys obnovují legendární elektronické klávesové zvuky všech oblíbených hudebních stylů, jako jsou soul, funk, a jazz, ale současně se jedná o velmi moderní a žádané zvuky. Vytvořen je s láskou k detailu a s respektem k legendárnímu elektrifikovanému pianu. Neo Soul Keys vynikne ve studiu i na pódiu.


RØDE: NTG8

Časopis Audio Media (UK) právě jmenoval mikrofon Røde NTG8 jako jeden produkt z jejich elitního seznamu „Vybavení roku“. A není divu, protože už před časem tento mikrofon v jejich recenzi doslova zazářil: „Precizní zpracování, skvělé používání a excelentní zvuková kvalita. Jak nádherné.“


EarMaster: EarMaster Pro 6

Dánská firma EarMaster uvedla na trh novou verzi výukového programu EarMaster Pro 6, který je určený především hudebníkům, studentům a školám. EarMaster nabízí o interaktivní výuku hudebního sluchu - od rozpoznávání intervalů, přes akordy, stupnice a rytmická cvičení až po melodické diktáty. Odpovídat na otázky lze zápisem do notové osnovy, virtuálním hudebním nástrojem (klaviatura, hmatník, ...), MIDI klaviaturou nebo použitím mikrofonu. Program EarMasterPro 6 pracuje v prostředí Windows i Mac.


Steinberg: Sonote Beat Re:Edit

Steinberg poodhaluje první informace o Sonote Beat Re:Edit. Jedná se o inovativní nástroj, který vám umožní měnit charakter vašich groovů nejkreativnějším a nejzábavnějším způsobem. Úplně nový nástroj extrahuje charakteristické části beatu ze zvukových smyček a následně je nahrazuje podobnými zvuky z jiných zvukových souborů. Nahraďte zvuky vašeho beatu za zvuky vaší vlastní hudby. Bezproblémový import a export z a do Cubase. Podpora ovládání téměř všech parametrů z externího MIDI zařízení.


PreSonus: Ocenění čtenáři časopisu Worship Leader

Redakce a čtenáři časopisu Worship Leader ocenili PreSonus dvěma cenami „Nejlepší z nejlepších“ roku 2012. Studiové externí zvukové karty PreSonus AudioBox, dodávané zároveň s kvalitním DAW softwarem Studio One (je k dispozici dokonce v češtině) vyhrály v redakční soutěži v kategorii klíčových produktů. A co víc, celá značka PreSonus získala čtenářské ocenění v kategorii osobních mixážních systémů. „Nejlepší z nejlepších“ - to opravdu potěší!


Steinberg: Aktualizace Dark Planet, Triebwer a Hypnotic Dance

Steinberg s potěšením oznamuje vydání nových aktualizací Dark Planet, Triebwer a Hypnotic Dance. Nejnovější verze převádí všechny tři VST Sound Instrument Sets na plnohodnotné samostatné nástroje, které lze použít v libovolné hostitelské aplikaci, kompatibilní s VST 3, VST 2 nebo AU. Elegantní nástroje jsou vybaveny interním prohlížečem zvuků a osmi ovladači Quick Controls, které umožňují rychlý přístup k základním parametrům zvuku ze základní obrazovky uživatelského rozhraní.


Steinberg: HALion a HALion Sonic aktualizace

HALion 4.5.3 a HALion Sonic 1.6.2 vylepšují podporu pro Dark Planet, Triebwer a Hypnotic Dance. HALion 4.5.3 a HALion Sonic 1.6.2 přidávají drobná vylepšení a řeší několik problémů předešlých verzí. Vylepšená podpora pro Dark Planet, Triebwer a Hypnotic Dance umožňuje používání všech těchto třech nástrojů jako rozšiřující balíky přímo v HALion a HALion Sonic. Aktualizace je k dispozici zdarma pro všechny majitele HALion 4, respektive HALion Sonic, z webových stránek výrobce.


Native Instruments: Guitar Rig 5.1.1 aktualizace

Firma Native Instruments vydala aktualizaci kytarového softwaru Guitar Rig 5. Nejnovější aktualizace, která je k dispozici zdarma pro všechny majitele Guitar Rig 5 (je také součástí balíku Komplete 8 a Komplete 8 Ultimate), nově nabízí kompatibilitu s AAX32 (nový formát plug-inů firmy Avid pro Pro Tools). Vylepšená byla kompatibilita s Mac OS X Mountain Lion a zároveň byly opravy různé drobné chyby předchozí verze.


Native Instruments: Vintage Compresors

Firma NI oznámila opětovné vydání oblíbených studiových efektů: Vintage Compressor a Transient Master. Nová verze nabízí nové uživatelské rozhraní a lze je nyní použít jako plug-iny v libovolném DAW (podpora AU, VST, RTAS a AAX). Vintage Compressors jsou emulace třech legendárních kompresorů, které lze najít ve studiích po celém světě. Každý z nich nabízí skutečně původní zvuk a navíc možnost ovládání ze sidechain vstupů a ovladače Dry pro paralelní kompresi.


Native Instruments: Traktor Remix Sety

Vítejte v nové generaci Traktor Remix Sets. Tyto balíky vám do rukou dávají kompletní tracky renomovaných umělců a DJs, které jsou vytvořeny pro okamžité použití do Traktor Remix decků, v aplikaci Traktor Pro 2. Vytvářejte vrstvy z jednotlivých částí, upravujte je nebo přehrávejte s naprostou svobodou. Všechny Remix sety jsou k dispozici výhradně z online obchodu Native Instruments, ke stažení.


PreSonus: Universal Control 1.7

Universal Control 1.7 je aktualizace určená pro všechny Universal Control produkty. Nová verze znamená další etapu integrace SMAART v7.0 pro StudioLive 16.4.2 a 24.4.2. S Control Universal 1.7, získají majitelé StudioLive 16.4.2 a 24.4.2 možnost snazší detekce frekvenční odezvy prostoru, rychlý výpočet a nastavení systému zpoždění mezi primárními a sekundárními reproduktory. K dosažení těchto cílů, přidal PreSonus do VSL tři průvodce, ověřující jednotlivé části.


Steinberg: Nuendo 6

Nuendo 6 nabízí nejmodernější a kompletní sadu funkcí pro svět profesionální zvukové post produkce současnosti. Skvělá nativní mixážní konzole, kompletní ADR systém a plnohodnotně integrované EBU-kompatibilní měření, to je Nuendo 6, nejmodernější zvukové postprodukční prostředí současnosti. S novými pracovními postupy a bezproblémovou integrací do Nuage systému je šestá generace Nuendo definitivním řešením pro zvukové práce k obrazu. Nuendo 6 - kompletní svět zvukové postprodukce.


Steinberg: Cubase 7

Cubase 7 nabízí ještě více hudebních funkcí, než kdykoliv dříve. Získáte bezkonkurenční tvůrčí možnosti. Zazáří svým kompletně přepracovaným mixážním pultem a novou stopou Chorder, která vám pomůže při tvorbě akordů. Vylepšené VariAudio, více nástrojů a řada dalších vylepšení přispívá k tomu, že Cubase 7 je ještě chytřejší a rychlejší. Cubase 7 je tou správnou volbou pro, kapely, songwritery, skladatele filmové hudby, producenty elektronické hudby, zpěváky, tvůrce beatů i kytaristy.


RODE: PluralEyes k VideoMic Pro zdarma

Do konce roku máte možnost získat zdarma profesionální software pro synchronizaci audia/videa - PluralEyes. Software uživatelům nabízí automatickou synchronizaci audio a video klipů v jakémkoliv softwaru pro střih videa. PluralEyes 3 udělal revoluci v postprodukci a urychlil synchronizace na dobu několika sekund místo hodin či dnů. Stačí, když si zakoupíte mikrofon Rode VideoMic Pro nebo Stereo VideoMic Pro a do konce roku 2012 jej zaregistrujete pro prodlouženou záruku a máte PluralEyes zdarma.


Steinberg: CI a UR série kompatibilní s Windows 8

Firma Steinberg aktualizovala ovladače pro Windows svých zvukových rozhraní CI (CI1, CI2 a CI2+) a UR (UR824 a UR28M) série. Tato rozhraní jsou tak nyní plně kompatibilní s Windows 8. Aktualizace zároveň obsahuje některá drobná vylepšení a opravy. Aktualizace jsou ke stažení zdarma z webových stránek výrobce.


PreSonus: Kompatibilita s Windows 8

Společnost PreSonus potvrzuje, že řada jejich produktů je kompatibilní s Windows 8. Patří sem zvuková rozhraní AudioBox i FireStudio série, digitální mixážní pulty a zvuková rozhraní série StudioLive, hardwarový DAW ovladač FaderPort i softwarové DAW (které je kompletně v češtině) Studio One 2. Pro více informací sledujte webové stránky výrobce.


RODE: Reporter

Australský výrobce mikrofonů Rode oznámil nový přírůstek do své řady broadcast mikrofonů - Reporter. Mikrofon je určen do ruky pro pořizování rozhovorů. Díky všesměrové dynamické kapsli může uživatel mikrofon velmi svobodně používat, aniž by došlo ke zhoršení snímání zvuku, což je problémem směrových mikrofonů. Navíc byla jeho frekvenční odezva speciálně upravena na míru pro reprodukci hlasu, což maximalizuje srozumitelnost a zajišťuje jasný a čistý výsledek téměř v jakémkoliv stavu.


Echo Audio: Echo 2

Echo 2 v sobě kombinuje špičkový malý mix a externí USB zvukovou kartu. Echo 2 nabízí dotykové ovládání, studiovou kvalitu předzesilovačů a kompaktní přenosný design. Nepotřebujete samostatný předzesilovač nebo direct box - jednoduše můžete připojit váš nástroj nebo mikrofon do jednoho ze dvou vstupů Echo 2 a připevnit Echo 2 na mikrofonní stativ pomocí přiloženého držáku. Kompletní kontrola nad vaším mixem je tak přímo na dosah ruky. Echo 2 je ideální jak pro živou produkci, tak pro nahrávání.


Steinberg: Absolute VST Instrument Collection

Šest uznávaných virtuálních nástrojů s tisíci zvuky v jedné krabici a to vše za skvělou cenu. Nic není relativní! Absolute VST Instrument Collection obsahuje HALion Sonic, Padshop Pro, Retrologue, Hypnotic Dance, Triebwerk a Dark Planet. Nabízí tisíce zvuků, moderní technologie a sound design pro současnou hudební produkci a kompatibilitu s VST 3, VST 2 a AU hostitelskými aplikace ve WIndows i Mac. Součástí balení je Steinberg USB Key.

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně