GelreDome pohltil Qlimax 2012

Na fotbalovém stadionu GelreDome ag. Q-Dance uspořádala další ročník své největší halové události, která se...

5.12. 2012 06:22:23 | reporty | Langy

.. každoročně, s blížícím se koncem roku, v nizozemském Arnhemu koná.

Řeč je o Qlimaxu, o párty s příběhem, o párty s dokonalou organizací, s přátelskou atmosférou, energickými sety a perfektním zvukem. Kdo by tedy nechtěl být součástí takového večera? Strávit několik skvělých hodin a být „u toho“ je každoročním snem všech hardstylových fanoušků. My měli to štěstí i letos, a tak jsme opět plní očekávání vyrazili v sobotu v brzkých ranních hodinách směr Arnhem.

Příjezdový čas na místo určení byl více než dobrý, a tak jsme těch několik desítek minut využili k přípravě před velkým večerem. Brány „Het Grootste Theater van Nederland“ se otevřely úderem jednadvacáté hodiny, zbývalo tedy dostatek času na odložení věcí do lockerboxů, na nákup žetonů v přítomných automatech, na obhlídku pro nás již známého prostoru atp. Stánek s merchandisingem praskal ve švech. Nápor lidí, kteří měli zájem o suvenýry nebo o nějaké to oblečení z bohatého sortimentu zde nabízených triček a mikin, byl na začátku párty opravdu na dlouho. Shop jsme navštívili raději až v průběhu večera. Blížila se dvaadvacátá hodina a letošní téma „Fate or Fortune“ zahájil svým hardtrancem A.S.Y.S.

Wildstylez exkluzivně

A*S*Y*S aka Frank Ellrich se na letošním Qlimaxu předvedl se vší parádou a nadělil nám neuvěřitelnou nadílku hardtranceových pecek. Své hodinové vystoupení zahájil s „Acid Space“, užili jsme si i „Acid Glitch“ nebo „Trommelmaul“. Potěšil nás pořádně rozjetou hauzárnou „Chuckie & Junxterjack - Make Some Noise“. Naprosto fantastické zahájení Qlimaxu a už teď se nemůžu dočkat, jak se Frank předvede na jaře u nás v Praze. Jako další se za playery postavil Joram Metekohy alias Wildstylez. Holanďan, který zahájil hlavní část sobotního programu, si připravil přehlídku aktuálních melodických hitovek včetně „Year of Summer“ nebo mega hitu „Lose My Mind“. Mráz po zádech mi běhal při hodně příjemné „Brighter Day“ od Code Black , Australana žijícího v Nizozemsku, jehož produkci mám osobně dost v oblibě. A nemohla chybět ani pozvánka na lednovou párty X-Qlusive Wildstylez, která proběhne 19. ledna v prostorách Heineken Music Hall. Další z mých oblíbenců - Isaac, se též předvedl ve skvělé formě a stejně jako na „Hard with Style“ i na Qlimaxu odehrál fantastický výkon. Zazněly Toneshifterz & Code Black - All About The Music“, Isaacovo podání klasiky „Exploration Of Space“ projektu Cosmic Gate, energičtí „Noisecontrollers - Break The Show“ a v samotném závěru opět Isaac a jeho „DJ, Ease My Mind“. Následující italský borec Technoboy odehrál svůj set čistě jen ze své producentské a remixérské dílny, podobně na tom byl i jeho kolega Zatox.

This is not DefQon, This is not Decibel, This is not Q-Base, THIS IS QLIMAX!

Po italské dvouhodinovce přišli na řadu pánové Sven Sieperda a Wietse Amersfoort, tvořící duo Psyko Punkz. Právě oni byli letošními headlinery a jejich set byl přesně takový, jaký by měly hlavní hvězdy večera odehrát. Nemohli začít jinak než aktuálním anthemem „Fate Or Fortune“, který je opravdu povedený. Zařádili jsme si na skákavou jízdu v podobě „DJ Mystery - Punani (Psyko Punkz Remix)“ nebo na jejich „Feel The Rhythm“. Ve finálním linu-upu ještě nakonec přibyla taková jména jako Brennan Heart, Frontliner a Adaro. V hardstylovém bloku odehrál své vystoupení ještě B-Front. To, že v závěru jeho setu zazní „Zaza Front - De Grote Dikke Basplaat“, bylo předem více než jasné. S blížícím se koncem Qlimaxu se obřím prostorem tradičně rozezněly závěrečné hardcore rytmy, tentokrát v podání Evil Activities & E-Life.

Přímo v zadní části taneční plochy jsme pořídili aktuální CD kompilaci, mixovanou headlinery Psyko Punkz, kteří se svým fanouškům dokonce dostavili jejich nakoupená CD osobně podepsat. Po organizační stránce není co dodat. Vyprodaná párty, která má co nabídnout a lidi odcházejí až v jejím samotném závěru. Jednalo se opět o dokonale připravenou a bezchybnou taneční událost, na kterou se vyplatí pár kilometrů navíc cestovat. GelreDome je akusticky perfektním místem a i nadále zůstává tento stadion mým nejoblíbenějším párty prostorem. Tak zase za rok!

PARTYINFO

Qlimax 2012

24.11.2012 Gelredome, Arnhem
DJs: Wildstylez, Isaac, Technoboy, Zatox, Psyko Punkz, B-Front, Evil Activities + E-Life, MCs Ruffian + Villain
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně