Apokalypsa Mayan Code: tak jak bylo?

A nějaké rychlé reakce z naší redakce - během neděle je budeme doplňovat, hned jak se zbytek redakce probudí :-).

2.12. 2012 09:23:15 | ankety & názory |

Carl W: Mayskou záhadu rozluštil Oscar Mulero

Hodně kvalitní mejdan, žádné fronty, dost místa a přesto díl se snad největší návštěvností. Pořadatelům nemám kromě zvuku co vytknout. I na dvou vedlejších pódiích vládla výborná atmosféra a rozhodně se povedli. Já ovšem všechen čas strávil u hlavního pódia, kde vládli zahraniční DJs. Vrcholem byl pro mě set Oscara Mulera, který si přichystal hodně temné a atmosférické techno a tím mě úplně uchvátil. Apokalypsa ukázala, že je pořád párty, kterou stojí za to navštívit a je právem indoorovou jedničkou na české techno-scéně.


ian: Do Brna se vrátilo techno

Po opravdu dlouhé době jsem se podíval na velkou halovou akci, konkrétně na Výstavišti jsem určitě nebyl několik let. A má to pořád něco do sebe - poslouchat a vidět velký dav, jak reaguje na DJe. Líbil se mi Oscar Mulero, Gary Beck, nejvíc ale zaujal Elektrabel, který slovy jednoho techno-inženýra „si zvuk dokázal ohlídat...“ Za opravdu velké negativum považuji neuvěřitelně zakouřené prostory, takto pak není oblečení cítit ani po návštěvě nejhorší nádražky. Holt v něčem jsme my Češi zbytečně 100 let za opicemi...


Leonita Aki: Luke Slater zase ovládl hlavní stage

Apokalypsa mě mile překvapila příznivými cenami, menším počtem lidí a dobrou hudbou.Ze začátku to vypadalo na nedostačující počet míst na sezení, ale nakonec na party nedošlo tolik lidí, takže se všichni vlezli a po náročném tanci mohli i usednout. Lucca předvedla z hlavních hvězd nejlepší set, Luke Slater zase ovládl hlavní stage. Akorát to zabil Tráva [kterého jsem si spletla s Jerrym, odpusťte stárnoucímu slabému oku] nastoupivši po Chrisovi Sadlerovi s chilloutovým setem. Po půl čtvrté už ta stage začala trošku vymírat...


Finch: Standardní Apokalypsa

Tento díl Apokalypsy nijak zásadně nevybočil z řady těch předešlých. Plus mají pořadatelé určitě za lineup, který na poslední chvíli obohatilo „livko“ Luka Slatera, minus naopak za jeho tradiční přeplácanost a brzký začátek zahraničních účinkujících. Zvuk na hlavní stagi byl opět moc nahlas, pěkný byl naopak interaktivní kruh nad stagí a co jsem nejen já nepochopil, byl předem avizovaný megamix. Výkony účinkujících na všech třech podiích neměly chybu, a tak se již můžeme těšit na další díl, pro který organizátoři slibují velké změny v celkové koncepci.


Blondeemonic: Apoška= super atmoška

Na letošní Apokalypsu jsem se opět strašně těšila. Nemám absolutně, co vytknout. Snad jen pívo za pade. Slater, Underdogz a Fernanda s Lucasem bez debat nej. Spousta známých, kam se podíváš.

„Hlavní“ jako vždy vysoká až do nebes, což mně už tradičně bylo proti srsti, druhá minimal techno stage na pohodu. Party bez front s dostatečným místem pro všecky mě fakt bavila.


Floatman: Nikde se netvořily fronty

Původně jsem měl v plánu letošní Apokalypsu vynechat, ale nestalo se tak a jsem rád. Díky rozprostření lidí na tři hudební pódia se nikde netvořily fronty. Po technické stránce se jednalo o takový standart na který jsme od Apokalypsy zvyklí.

Hudebně se mi nejvíc líbil Luke Slater a Gary Back. Chris Liebing mile překvapil. Jen jsem litoval, že mě únava vyhnala už po setu Luka Slatera domů.


Dominika: Snad konec světa nenastane :)

Po zpravě, že je tento díl v této podobě poslední, jsem očekávala mega rozlučkovou akci, protože to by si Apokalypsa zasloužila. Zklamala mě vizuální stránka a osvětlení. Hrozící konec světa a Mayové by bylo skvělé téma. Přišla jsem ale za hudbou a ta byla za poslední akce nepřekonatelná, skvělé techno už od začátku tepalo výstavištěm. Rozdělení na 3 stage je velmi dobrý krok, nikde žádné čekání. Snad konec světa nenastane a Apokalypsa i v novém konceptu pojede dál. Těším se na nové začátky.


Langy: Šlo především a hlavně o hudbu

O této halovce jsem delší dobu přemýšlel, nakonec jsem se rozhodl pro její návštěvu a udělal jsem dobře. Po dvou letech jsem opět vyrazil na brněnskou Apokalypsu a byl jsem celkem překvapen. Organizačně jsem nezaznamenal žádné problémy, dostatečný počet barů bez front, hudebně jsem si nejvíce užil sety Garyho Becka a Davida Moleona, bavili mě ale i ostatní DJs. Dekorace a show byly slabší, než jsem od tématu očekával, ale šlo především a hlavně o hudbu. Ta šlapala po celý večer v solidním tempu a všichni DJs na hlavní scéně svými výkony určitě potěšili nejednoho techno fanouška.


PARTYINFO

Apokalypsa 35 Mayan Code

30.11.2012 BVV, Brno
DJs: Luke Slater, Chris Liebing, Oscar Mulero, Gary Beck, David Moleon, Klaudia Gawlas, Lukas + Fernanda Martins, Underdogz (live), Nois, K.Sandra
house: Lucca, Tráva + Risto (live), Chris Sadler, Javas, MeryEn, Duncan Grey, Cmeentoline, Phil Albedo
minimal: Kaisersoze, Elektrabel (live), Sonja, Ravic, Tokátko + Ufi DaMan, Fish + Wilda, Gusman, Segment, Milo, Flesh, JB
Cena: 399 - 2.499 (VIP gold)
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně