12 zajímavostí, co možná nevíte o Pan-Pot

Němečtí Pan-Pot, tedy Tassilo Ippenberger a Thomas Benedix, jsou jednou z nejsledovanějších dvojic současného techna.

21.11. 2012 06:33:24 | profily | Carl W

Už se stihli představit na velkých akcích jako je Time Warp, Sonar nebo Awakenings. Hodně lidí o nich říká, že mají vlastní nenapodobitelný styl, co se týče jak jejich vlastní produkce, tak i mixingu. Málokdo si dokáže živě pohrát s trackem tak, jako oni. Mají na to čtyři ruce a vždy z něj dokážou vymáčknout to nejlepší a publiku tak servírují jedinečný set.

12. Původně v projektu Pan-Pot působil i Marco Resmann. Opustil jej ale v roce 2006.

11. Tassilo Ippenberger jako malý poslouchal klasickou hudbu, následně hip-hop a až po návštěvě první rave párty zjistil, že jeho srdce bije pro techno.

10. Na svou produkci používají pouze software Logic.

9. Jako setup si s sebou vozí dva kontrolery Traktor X1 a iPad, kde využívají aplikaci Korg Electribe.

8. Na všechny svá vystoupení mají Tassilo a Thomas po ruce kameru. Rádi natáčí dav před sebou a i díky tomu mohlo vyjít DVD Pan-Pot - The Documentary, které je na jejich záznamech postaveno.

7. Přestože hrávají digitálně, tak na každé vystoupení mají v požadavcích i gramofony. Na některé párty totiž s sebou vozí i vinyly a občas z nich hrají.

6. Jako Pan-Pot spolu začali působit na přelomu roku 2003 a 2004, jejich první vydané EP pak přišlo o necelé dva roky později.

5. Hudbu začali dělat hodně experimentálně s množstvím efektů a cizích samplů. Nyní se snaží spíše o atmosférické tracky se silnou melodií.

4. Za zásadní zlom v jejich kariéře považují zabookovaní Djky Anji Schneider na svou párty. Ta byla vzhledem k návštěvnosti propadák, ale aspoň měli všichni tři šanci spolu posedět a pokecat. Od té doby vydávají Pan-Pot především na Mobilee Records, který právě Anje patří.

3. Celkem vydali na Mobilee Records dvanáct EP a jedno album nazvané Pan-O-Rama.

2. Pan-pot, tedy "panoramic potentiometer" nebo-li "pan control" je otočný čudlík na mixáku, který dělí audio signál do pravého a levého kanálu.

1. V klubu se v Česku Pan-Pot představí poprvé. Jejich festivalová premiéra u nás se konala na letošních Svojšicích.

Co rozhodně stojí za poslech, je pak jejich vystoupení z letošního ročníku barcelonského festivalu Sonar. Na něm odehráli dva sety, jeden v měkčích a pomalejších rytmech během dne, a pro ten noční si schovali řádnou techno-rychtu. Usuďte sami.

Odkazy:

Poslechni si: Pan-Pot - Sonar Festival - Day and night set

PARTYINFO

Elektra

14.12.2012 Fléda, Brno
DJs: Pan-Pot, Orbith, Džejár, Michael J, Nois
2nd: Lumiere, Kema, W.DJ
Cena: 250 - 350
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně