Muž v Česku definuje, jak v sobě diagnostikovat pitomce

Určitě už jste alespoň jednoho takového viděli. Cíl mají možná zástupci rodu...

16.11. 2012 06:46:30 | móda | Muž v Česku

.. Homo douchebagus(z angl. “douchebag” = pitomec) vznosný - být co nejhezčí, ale někde po cestě se stala ohromná chyba a výsledek je patetický. Neboli k smíchu.

Aby vás takový neblahý osud také nepostihnul, můžete zkontrolovat, jestli náhodou nevykazujete některé znaky tohoto živočišného druhu odsouzeného k věčnému posměchu.

Autorem tohoto článku je Muž v Česku (www.muzivcesku.cz)

1. Nosíte sluneční brýle v místnosti. V noci.

Sluneční brýle. To je název, co? Asi slouží proti slunci. A kde svítí slunce? Venku. Takže nosit sluneční brýle v místnosti nedává úplně smysl, že? Ano, nedává. Stejně tak nosit sluneční brýle v noci nezavání úplně bystrým úsudkem. Ti největší umělci to dokáži zkombinovat: nosí sluneční brýle v noci a ještě v místnosti.

2. Nosíte zvedlý límec u košile nebo pola

Lovíte lvy na safari? Paří vám do zátylku prudké saharské slunce? To jsou jediné dvě situace, za kterých si můžete zvednout límec u košile nebo polo trika a nebudete terčem posměchu. Jinak bohužel, ale prostě to nevypadá dobře.

 

 

3. Nosíte čepici šejdrem

Dost na tom, že máte v místnosti pokrývku hlavy. Dost na tom, že je to kšiltovka. Vy si ji ještě musíte dát šejdrem. Opravdu nedík.

4. Nosíte Ed Hardy

Je zajímavé, jak se mohli všichni douchebagové světa sjednotit na tom, jakou značku pojmou za svou. Nevím, jak se to stalo, ale vím, která to je: Ed Hardy. Její popularita už je sice dost za zenitem, ale stále se ještě nějaké exempláře mezi lidmi vyskytují...

5. Fotíte se a děláte u toho duckface

Jedno slovo: proč? Možná dvě: proboha proč? Proboha proč si myslíte, že když našpulíte pusu, vypadá to dobře? Obzvlášť, když nemáte prsa a v žilách by vám měl kolovat testosteron.

 

 

6. Přeháníte to se samoopalovacími krémy

Dřív bylo opálení znakem nižší třídy: jen rolníci a dělníci trávili čas na slunci, šlechta a vrchnost naopak žila spíše vevnitř. Od toho vzniknul i název “modrá krev” - šlechticům byly vidět žilky na čele a vypadalo to, že mají modrou krev. Dnes je ale situace jiná. Opálení se v určitých vrstvách obyvatelstva považuje za znak toho, že si můžete dovolit jet na dovolenou za sluncem. Nebo máte na solárko. Když nemáte ani na solárko, nebo tam chodit nechcete, můžete použít samoopalovací spreje. Ale často to dopadá zle. Hodně zle.

7. Svékáte se do půl těla a předvádíte svaly

Máte svaly. Super. Ale mě to fakt nezajímá. A pohled na polonahé mužské tělo toho ve mně taky úplně moc neprobouzí. Kromě lítosti, samozřejmě. Na pláži si choďte do půl těla, co hrdlo ráčí. Ale ve městě i v klubu si prosím na sobě nechte alespoň tričko.

8. Nosíte kravatu... k tílku

Nosit kravatu není tak složité. Musí být jen správně dlouhá, uzel utažený a vrchní knoflík košile zapnutý. A ten se těžko zapíná, pokud na sobě košili nemáte.

Pokud jste poznali sebe (nebo někoho ze svého okolí) jen v jednom z osmi výše zmíněných bodů, nemusí být ještě vše ztraceno. Pokud ale splňujete více než 2 body, měli byste se nad sebou zamyslet. Hodně zamyslet. Nebo žít někde v jeskyni a nechodit slušným lidem na oči.

Odkazy:

  • The Chive (TheChive.com)
  • Google.com (vyhledácí dotaz “douchebag“)
REKLAMAREKLAMA