Christian Cambas: Spolupráce s Umekem byla jeden velký krok vpřed!

Tento pátek v Brně poprvé vystoupí řecký titán - Christian Cambas.

7.11. 2012 10:24:38 | rozhovory | Jakub Pospíšil

V krátkém rozhovoru se můžete dočíst o situaci taneční scény v Řecku nebo jak se spolupracuje s Umekem.

- Kuba & Phil: Ahoj Christiane, v listopadu poprvé navštívíš Českou republiku, slyšel jsi už něco o této zemi? Jak se na hraní Brně těšíš?

- Christian Cambas: Ano, správně... vybavuji si skvělé pivo a hezký holky, což se mi jeví jako ideální kombinace. Jsem opravdu z této první návštěvy nadšený a těším se, jak si s Vámi užiji večer!

Jak už mnozí vědí, tak přiletíš z Athén. Najdou se v tomto hlavním městě Řecka nějaké zajímavé místa ať už pro turisty nebo partypeople?

Je tam opravdu mnoho zajímavostí ať už z hlediska archeologického nebo kulturního, ale docela se zde postrádá klubová scéna. Možná se to v budoucnu zlepší, nicméně tento rok se projevuje snaha jednoho jistého promotéra, kterého více zajímají potřeby lidí než vydělat si balík peněz. Tak uvidíme...

Teď k tvé hudbě. Jeden z tvých nejznámějších tracků je “Heroes Of The Night“, ne kterém jsi spolupracoval s Umekem, myslíš, že tento track má na tvoji kariéru nějaký zásadní vliv?

Ano, samozřejmě. Tento track spolu s dalším počinem "On The Edge" (také ve spolupráci s Umekem) mi po několika dalších releasech na labelu 1605 hodně pohohl a právě “ Heroes Of The Night“ byl definitivní krok vpřed. Ačkoli tento track byl docela multižánrový, přišel na řadu i skvělý RMX od Pleasurekraft, který potěšil mnoho příznivců tech-housu. Myslím, že tohle vše bylo ve správný čas, na správném místě.

Poslechni si: Umek & Christian Cambas - Heroes Of The Night

Jak vůbec začala tvoje spolupráce s Umekem? Připravuješ s ním i něco do budoucna?

Myšlenka naší spolupráce vznikla již po mých prvních releasech na labelu 1605, pak přišel den, kdy jsme si vyměnily několik nápadů a výsledkem byl náš první track "On The Edge”. Podobný process probíhal i u již zmiňovaného tracku “ Heroes Of The Night“, oba tracky se nám podařilo zvládnout docela rychle. Spolupráce s Umekem je pro mě velkou motivací a především mě baví, až přijde ta správná chvíle, tak své síly znovu spojíme.

Evropou teď zmítají těžké časy a to i pro párty obecně ale hlavně pro samotné party people. Cítíš ty sám, že na akce kde hraješ chodí méně lidí a že taky těch akcí není tolik co bývalo ?

Je to těžké všude a v Evropě obzvlášť. V Řecku jak již jsem se zmínil není téměř žádná klubová scéna, takže je to také těžké srovnávat. Na druhou stranu, třebá vstupné na některé akce se hodně zlevňovalo. Tady v Řecku, mnoho lidí svoje finanční prostředky použije raději na věci, které pro svůj život více potřebují... Holt to tady stojí za h**no. I z mezinárodního hlediska, že není ta správna doba na pořádání akcí. Mnoho akcí se ruší a je to pochopitelné vzhledem k ekonomické situaci po celém světe... Ale nezaznamenal jsem méně příznivců; je to jen těžší organizovat po stabilní stránce.

Věnuješ se aktivně i něčemu jinému než je hudba? Jak probíhají tvé rutinní dny?

Hudba je moje práce. Když nejsem ve studiu, tak zařizuji nějaké věci pro Press & Play Management nebo učím Sound Engineering na vysoké škole, a když zbyde čas, tak poslouchám heavy metal.

PARTYINFO

Rush Hour Special!

09.11.2012 Exit, Brno
DJs: Christian Cambas, Phil Albedo, Destroyer live, Gat Electra, Najgecc, Navr + Nirthy, Jean Hllavinho, James Haste + Adam Suizo, Rastyn, Stupid Villagers, Free Gate + CJ JJF
Cena: 50 / 100
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně