Radio Wave Stimul festival nabízí prvotřídní výběr interpretů

Hudební festival Radia Wave Stimul se snažil vždy prezentovat běžně...

5.11. 2012 15:27:13 | informace | Vendys

.. nedostupnou hudbu v našich luzích a hájích, ale letos se vyznamenal opravdu prvotřídním výběrem interpretů co do kvality i kvantity. Stimul proto letos mimořádně proběhne ve třech dnech na různých místech.

Flying Lotus

V úvodu festivalu 6.11.2012 vystoupí v Lucerna Music Baru američtí Shearwater, pomalý indie – folk, který vznikl původně jako boční projekt, nicméně postupem času dosáhli větších úspěchů než jejich původní kapela. Jejich předskokankou bude americká folková písničkářka Jesca Hoop. Oba vystoupí v Praze poprvé.

Poslechni si: Shearwater - A Hush

Jedním ze dvou stěžejních dnů bude 7.11.2012, kdy vystoupí v Divadle Archa legenda instrumentálního hip hopu a samplový mág Dj Shadow. Jeho album Endtroducing je zařazeno časopisem Time mezi 100 nejlepších alb všech dob a je také zapsáno v Guinessově knize rekordů, jakožto první album složené pouze ze samplů. Hitovky jako Building Steam with a grain of salt a Organ Donor jsou dnes považovány za klasiku. Další průlomová deska The Private Press (2002) obsahuje stejně tak běžně známe songy jako Six Days či Giving Up The Ghost. Za zmínku určitě stojí i produkce na debutovém projektu UNKLE - Psyence Fiction (2009). Změnu v jeho tvorbě představuje loňské album The Less You Know, the Better – směs hip hopu, rocku,folku, kde nechybí kytara, klavír, housle ani vokály z 50. Let.

Video: DJ Shadow - Midnight In A Perfect World

Předskokani budou tentokrát hrát v alternativnějším duchu, Acid Mothers Temple představí svůj japonský underground a B4 (loňští držitelé ceny Vinyla) doprovodí improvizátora Damo Suzukiho.

Druhým stěžejním a zároveň posledním večerem bude 14.11.2012 výstup Flying Lotuse v Meetfactory. Nejaktuálnější interpret ze všech, vydávající pod Warp Records (přesto že vede vlastní vydavatelství Brainfeeder) ve stylu wonky směs hutných beatů a abstraktního hip hopu. Do podvědomí se vryl zejména deskou Los Angeles (2008). Známá je i jeho spolupráce s Thomem Yorkem (Radiohead) zejména na desce Cosmogramma (2010). Pro koncert je ale nejdůležitější zbrusu nová deska Until The Quiet Comes (2012).

Video: Flying Lotus - Until The Quiet Comes

V podobném stylu zahraje i předskokan Lapalux, vydávající právě u výše zmíněného Brainfeederu. Spolu s Flying Lotusem by se měli ideálně doplnit a předvést širokou paletu zvuků z nejaktuálnější elektronické scény.

PARTYINFO

Radio Wave Stimul festival 2012

07.11.2012 Divadlo Archa, Praha
Live: DJ Shadow, Acid Mothers Temple & The Melting Paraiso UFO, Damo Suzuki & B4
Cena: 490 - 1.990 (VIP)
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně