Underdogz: Žerty stranou!

V dnešním rozhovoru pořádně proklepneme otázkami na tělo z taneční scény mladý úspěšný projekt Underdogz live - Lukase a Malkeho.

22.10. 2012 13:17:46 | rozhovory | Visio.ex

Tvrdí o sobě, že jsou talentovaní, plní energie, synchronizovaní, s ohromnou silou dokáží ovládnout vaše smysly v podání jejich hard techno live setu. Mnozí již měli tu čest slyšet tuto brazilskou dvojici žijící ve Španělsku na zahraničních akcích a vědí, že ve spárech jejich hudby jdou žerty stranou. Na domácí půdě však vystoupí poprvé právě 30.11.2012 v Brně na Apokalypse a spolu s vámi budou odkrývat mayské tajemství...

- CZ/Eilonwy: Ahoj kluci, jaké jste si užili léto?

- Underdogz: Většinu času jsme strávili ve studiu, ale bylo pár volných dní, které jsme trávili na pláži a setkáním s přáteli.

Jak jste se vůbec poznali a kdo přišel s nápadem hrát spolu?

Malke: Viděl jsem Lukase mnohokrát hrát v Brazílii, ale neznal ho osobně. Začali jsme si povídat až na internetu, kde jsme si vyměnili pár melodií. V průběhu toho, co jsme si pak povídali o hudbě, jsme také začali mluvit o založení hudební skupiny. To byl náš první rozhovor o společné umělecké práci. Později, když jsem se přestěhoval do Barcelony a udělali jsme první společné songy, nám stále zůstávala v hlavách myšlenka společné tzv. e-music kapely. Každopádně bylo hodně těžké najít do ní ty správné lidi, a tak Lukas přišel s nápadem vystupovat jako Hardtechno Live PA.(Hardtechno Live Project Artist)

Lukas: Myslím, že to Mario popsal velmi dobře!

www.rave.cz/shop
Kup si lístek na Apokalypsu na www.rave.cz/shop.

Letošní Apokalypsa nese podtitul Mayan Code. Věříte v Mayském proroctví o konci světa?

Nemyslíme, že nastane konec světa. Ale věříme a doufáme, že se dočkáme velkých změn, co zahýbou celým světem.

Jak to máte s fanynkami? Máte s nimi nějaké šílené historky?

Mario: Mnoho z nich jsou milé a krásné slečny. Dávají a posílají nám různé dárky; kreslí a píší velmi krásné vzkazy. Ptají se, jestli mohou dostat pusu a tak :-).

Lukas: Mám největší fanynku doma a jsem velmi šťastný. Podporuje mě v dobrém i zlém a v mnohém mi hodně usnadňuje můj život. Ohledně ostatních fanynek můžu říci, že se mnou jednají s velkým obdivem a předvádějí mi úžasnou podporu a lásku pro mou práci, a proto jim musím vždy z celého srdce poděkovat.

Setkali jste se s tím, že HT DJ hrál na akci předem nahraný set? Jaký na to máte názor?

Uznáváme jeho volbu, ale my tyto nekalé praktiky neděláme.

Jak vnímáte taneční drogy v elektronické hudební scéně?

Jako kdekoli jinde. Můžeš se s nimi setkat ve školách, parcích, hudebních koncertech atd. Problém podle mého názoru nejsou drogy, ale to, jak s nimi lidé zacházejí!!!

Jaký máte názor na ovlivňování hardtechno music hardcorovou scénou? Hodně DJs mění hudební styl z HT na HC.

Myslím, že každý případ změny a ovlivnění stylu je rozdílný a stává se to ve všech žánrech hudby a to nejen elektronické.

Hrajete z Midi controleru. Myslíte, že vinyly jsou mrtvé a budoucnost patří digitální technice?

Používat vinyly a hrát profesionálně je dnes velmi těžké. Je skoro nemožné být profesionální DJ a používat pouze vinyl. Proces distribuce zabírá dost času a mnoho dnešních DJ´s nechce čekat. A tak producenti hrají a testují nejnovější tracky a posílají si je mezi sebou. Digitální platforma se prostě stala standardem.

Mnoho DJů z Brazílie se stěhuje do Evropy, Jižní Amerika není dobrá pro hardtechno kulturu?

Tohle je víc než jen o hudbě. Je potřeba zvážit mnoho hledisek jako ekonomika, kultura, možnosti vzdělání a rodiny, rozlohy území atd. V tomhle ohledu se každý z nás rozhodoval podle svých osobních preferencí, proč změnit své bydliště :-).

V létě ve Španělsku jste hráli s Motormorfoses, plánujete další společné hraní s DJskými projekty?

Ano přemýšlíme o mnoha artist, se kterými bychom chtěli spolupracovat.

Video: Underdogz Live Trailer!

Chtěli byste na závěr něco vyřídit fanouškům Apokalypsy?

Připravte se na velký hudební zážitek! Přijďte si nás poslechnou s otevřenou hlavou a srdcem. Slibujeme Vám, že ze sebe vydáme to nejlepší! Už se nemůže dočkat!!!

PARTYINFO

Apokalypsa 35 Mayan Code

30.11.2012 BVV, Brno
DJs: Luke Slater, Chris Liebing, Oscar Mulero, Gary Beck, David Moleon, Klaudia Gawlas, Lukas + Fernanda Martins, Underdogz (live), Nois, K.Sandra
house: Lucca, Tráva + Risto (live), Chris Sadler, Javas, MeryEn, Duncan Grey, Cmeentoline, Phil Albedo
minimal: Kaisersoze, Elektrabel (live), Sonja, Ravic, Tokátko + Ufi DaMan, Fish + Wilda, Gusman, Segment, Milo, Flesh, JB
Cena: 399 - 2.499 (VIP gold)
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně