Muž v Česku doporučuje 5 podzimních trendů

Člověku je blízká touha vyčnívat. Alespoň u mladých lidí by to platit mělo.

12.10. 2012 11:04:20 | móda | Muž v Česku

Proto je zvláštní, žže se spousta z nás snažží držžet trendů. Kdybychom se trendů držželi všichni, logicky budeme působit jako jednolité stádo a vyčnívat nebude nikdo. V Čechách to tak ale rozhodně není. U nás platí jediný trend: "sportovní elegance". To jest outdoorové oblečení nebo kombo džíny-tenisky-bunda. No nic.

Radši si řekněme, co tento podzim pofrčí, abychom se mohli trendů držet a tím být výjimeční.

Autorem tohoto článku je Muž v Česku (www.muzivcesku.cz)

1. Chelsea boots

Chelsea boots (neboli kožené kotníkové boty s elastickým zapínáním na boku) nejvíce frčely v 60. letech v rámci tzv. mod subkultury. Poslední roky se ale vrací, protože jsou nesmírně praktické - nemusíte se štvát s pracným zavazováním tkaniček, botu jednoduše nazujete.

A mimochodem, chelsea boots nosili i Stormtroopeři Impéria v prvních 3 dílech Hvězdných válek. How cool is that?

2. Třídílné obleky

Jak se v průběhu 20. století začala stabilizovat teplota v kancelářích nehledě na roční období, začala také mizet vestička jako nedílná součást každého obleku. Díky klimatizaci a centrálnímu topení už prostě nebyla potřeba.

V módě ale vše postupuje cyklicky - přichází, odchází, vrací se a tak dále. Vždyť to znáte. Proto můžete tento podzim s klidem nosit vestičku s oblekem. A jestli půjdete ještě o krok dál a do kapsičky zasunete kapesní hodinky na řetízku, máte ohromný palec nahoru.

Alespoň ode mě.

3. Dvouřadé cokoliv

Dvouřadé obleky zažívají poslední měsíce na zahraničních blozích o pánské módě neskutečný boom. Oproti svým předkům jsou moderní dvouřadá saka štíhlejší a kratší, proto je neskutečně těžké najít správně padnoucí konfekci. V takovém případě je jistější pořídit si sako na míru nebo Made-to-measure.

Nekončí to ale saky. Dvouřadé mohou být i svetry, cardigany a vesty.

4. Bundy Barbour

Značka Barbour u nás není bohužel příliš známá, na Britských ostrovech se ale jedná o lifestylovou ikonu. Její historie sahá až do roku 1894, za tu dobu se její nabídka ale příliš nezměnila. Stále vyrábí tradiční prošívané bundy a bundy z voskovaného plátna.

Tento rok se u ní inspirovali i ostatní návrháři a podobné kusy zařadili do svých podzimně zimních kolekcí.

5. Cable knit svetry

Když se řekne "pletený svetr", asi si představíte babičku s pletacími jehlicemi a její bohužel né moc módní výtvory. Resp. módní ano, ale spíše staro-módní. Tak to ale vůbec být nemusí. Svetry s tzv. "cable knit" vzorem jsou hit - dají se nosit jako svrchní vrstva, když se ještě teploty drží poměrně vysoko, nebo pod sako/kabát, když už pořádně přituhne.

Linky a zdroje obrázků:

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně