Van Drift: Hudba se nikdy nedělala lepší

Nová brněnská crew Severity Flow pozvala do klubu Perpetuum dva piloty ze známé vyškovské stáje Weekend World DJs.

11.10. 2012 15:47:46 | rozhovory |

Přinášíme rozhovor s jedním z nich Van Driftem.

- Severity Flow: Kdo je to Van Drift?

- Van Drift: To je především DJ, pak taky trochu producent a parkrát do roka promotér. Zabývám se digital DJingem, používám Ableton s kontrolerem Vestax vcm-600 a mix Korg Zero 8, rád mixuju harmonicky pomocí Mixed In Key a taky byste měli vědět, že miluju efekty reverb a trash, nejlépe na “mástru” a samozřejmě v rozumné míře :). Zvuk tak zní víc živě.

Každý se vyvíjí, hudba taky, jak si užíváš současný trend v taneční muzice?

Užívám si ho maximálně. Myslím, že hudba se nikdy nedělala lepší. Zvukové inženýrství v tomhle ohledu hodně pokročilo a zvuk je tedy daleko prostorovější, nežli tomu bývalo dříve. Další podstatná věc je správná komprese. Celkově vzato je zvuk tracků víc propracovaný a dynamičtější. Takže tohle si užívám a hodně.

A jaký styl máš nejraději?

Rozhodně jsem stylově nevyhraněný. Mám rád různorodé sety a ty se povětšinou skládají z deephouseu, tech-houseu, techna a elektroniky.

Nějaký hudební vzor nebo tvůj Top DJ?

Tak třeba Sasha, Hernan Cattaneo, Booka Shade, Gui Boratto a mnozí další jim podobní.

Myslíš, že dnešní DJ by měl být zároveň i producentem?

No tak to asi není. Ale na druhé straně, pokud chcete v dnešní době uspět, tak vám prostě už nestačí být jen dobrý DJ, kór v takové době, kdy panuje všeobecné přesvědčení, že dnes může dělat DJe kdekdo. Pro mě to znamená jen další přirozený hudební vývoj a řekněme si to otevřeně, kdo by nechtěl vidět vlastní track při nejmenším v kufru nějakého uznávaného DJe? S vlastní jsem tvorbou ale zatím de facto na samém začátku. Zatím proběhlo jen pár remix contestů a nějaký ten Mash-Up mix.

Dokážeš na sebe něco šťavnatého prásknout?

Teď nevím, jestli to mám na sebe fakt tady prásknout, ale nuže dobrá, je to už dost fousaté. Takže kdysi dávno jsem jel hrát do Liberce na akci asi pro 1000 lidí. Promotér akce chtěl utlutat, že hlavní hvězda Paul Mac z londýnského Ministry Of Sound nedorazí. Hrál jsem tedy tajně v jeho hlavním čase a dostal jsem i vlastní ochranku. Pamatuju si, že během hraní dolítl borec a říkal že, fakt dobrý, ale ať si prý schovám ty desky s logem Eiffel Records Brno :). Hraní bylo super, ale už by mě na tohle nikdo nikdy neukecal.

Co tě za poslední rok nejvíce rozsekalo?

Jednoznačně bezkonkurenční publikum na Northern Light! A bez legrace DJ LeeM na Malkovich Beach festivalu, poklona!

Jakou věc bys vzkázal návštěvníkům naší akce?

Že se pokusím, aby odcházeli s pocitem "Ten DJ hrál super."

MP3 tip:

PARTYINFO

Severity Flow

13.10.2012 Perpetuum, Brno
DJs: Van Drift, LeeM, Fawkes, Scients
Cena: 40
REKLAMAREKLAMA