Další syndikát: na Syndicate se atmosféra dala opět krájet

V dortmundském komplexu Westfalenhallen se opět uskutečnil ...

16.10. 2012 10:04:13 | reporty | Paya

.. festival Syndicate a přilákal zase o dost více Čechů než vloni. Aby také ne, když jeho organizace nikdy nezklame!

Syndicate 2012 [foto: www.facebook.com/syndicate.festival]

Šestý ročník harder stylez festivalu Syndicate, spojujícího hardtechno, hardstyle a hardcore, oproti své premiéře v roce 2007 zaznamenal dvojnásobnou návštěvnost. Tentokrát se v halách vestfálského areálu v Dortmundu bavilo 20 tisíc partypeople (o 2 tisíce více než vloni). I subjektivní pocit potvrzoval, že tentokrát je v komplexu více lidí než v minulých letech. Partykoncept společnosti i-Motion má tak evidentně stále úspěch. Novinkově přivítal ve čtvrté hale samotné techno. Scény tedy nesly názvy Masters Of Hardcore, Hardstyle Kingdom, Hardtechno Force a Techno District. Hymnu pro letošní rok dostala na starosti formace Masters Elite alias Angerfist, Catscan a Outblast, nesla název Tied By Sound. Jinak organizátoři slavné MayDay a letního festivalu Nature One opět předvedli, že pověstná německá pořadatelská schopnost neztrácí na lesku. Zajímavá výzdoba, velmi dobrý zvuk, parádní laserový a světelný park, výborné zázemí Westfalenhallen (a zejména mainstage postavená na delší straně Areny), velice široký merchandise - vše klapalo, jak mělo. I nadále s podtitulem Ambassadors Of Harder Styles. Line-up byla samozřejmě kapitola sama pro sebe. A to nejlepší, atmosféra, by byla opět v našich luzích a hájích nedostižitelná. Dala se často krájet. Však i na nějaké ty konflikty došlo. Tak určitě nic vážného a i proto Syndicate rok od roku láká čím dál více českých fans. A není se čemu divit, já sám jsem do Dortmundu na tuto akci dojel už počtvrté. A o fous stihl fotografování českých výprav před vchodem :-)

Hardcorová princezna

Kolem deváté večer jsme vstoupili do haly a z celého obsazení jsme jako prvního pořádně spatřili Erica Snea, který na techno scéně vystupoval naživo na bubny a tahací harmoniku - bez legrace! První hodiny na akci jsme vůbec docela věnovali obhlídce okolí a nákupu suvenýrů, během kterého jsme poslechli část setu Mystery. Po jedenácté hodině jsme chvíli zůstali na technu na Torstena Kanzlera a pak už vyrazili na hardstyle, kde za DJským pultem stál Belgičan Coone. Ten ve svém setu nevynechal vlastní novou produkci. Nejvíc nás ovšem pobavilo „Hi, This Is Michael Jackson“ aneb Tat & Zat - The MJ Syndrome (DJ Tool). Půlnoc ovšem měla být ve znamení nástupu lady Korsakoff. Přesun tak byl nezbytný, protože blonďatou hardcorovou princeznu z Holandska jsme si opravdu nechtěli nechat ujít. Zvlášť, když jí to v tentokrát modrých korzetových šatech tak slušelo. Hned zkraje rozbouřil arénu hit Korsakoff & The Viper - Re-Bottled, brzy následoval například The Viper & Nosferatu - Who We Are. Dobře v hale zněl i Korsakoff Remix na Coone - Words From The Gang a také hymna loňského Syndicate z dílny Outblast & Korsakoff, jinak nikterak nadprůměrný kousek. Na sklonku setu zabodovala pecka Tha Playah - On The Edge, velký hit Korsakoff & Outblast - Unleash The Beast (Angerfist Remix), další skvělý track The Viper & Neophyte - Coming Home a v úplném finále předělávka Rammstein. Celkově výborná atmosféra, není divu, že na Korsakoff po skončení jejího hraní čekal dav obdivovatelů. V live actu přitom nastoupil projekt Noize Suppressor. Italové jej pojali jako sebepresentaci svého alba, jejímž vrcholem byla povedená titulní skladba Circus Of Hell. Následoval mírný odpočinek na tribuně, přičemž se rozjeli State Of Emergency, autoři letošní hymny Masters Of Hardcore - The Vortex Of Vengeance. V jejich sadě zazněl např. batmanovský song Tha Playah - Why So Serious? Jejich povedený závěr pak obstarala legendární klasika Hard Creation - I Will Have That Power (The Stunned Guys Remix).

A nastoupili headlineři, autoři letošní hymny, trojka Angerfist & Catscan & Outblast alias projekt Masters Elite. Nadšení davu bylo veliké. Chlapci sázeli jednu vlastní hitovku za druhou. Stálo za to stát v tom největším kotli. Letošní hymna Tied By Sound byla pouhým úvodem. Příkladem neuvěřitelné kombinace byla například Angerfistova pecka Raise Your Fist Again vs. Outblastova bomba Master’s Symphony vs. Catscanův remix na Bodylotion - How Much Can You Take! Davem oceňované vystoupení naživo doplňoval MC Prozac a MC Tha Watcher. Na pódium dokonce doputoval i angerfistí fanoušek na vozíčku, s nezbytnou maskou na obličeji. Je skvělé, jak ohleduplně se v zahraničí publikum chová k handicapovaným! Kluk z toho musel mít zážitek na celý život. Outblast mezitím bodoval „superhrdinskou“ skladbou Omnipotence a samozřejmě také Superhero Complex nebo předělávkou Linkin Park - New Divide alias Outblast - Pride & Pain. Angerfist zase sklidil obrovský potlesk za svůj track Incoming. Hala málem spadnula během hymny Masters Of Hardcore - The Voice Of Mayhem (z dílny Outblast & Angerfist). Podobně nás potěšila ikonická věc Menace II Society meets Catscan - Chronic Counter. Situaci ještě více rozbouřila německá specialita Nein Mann, Ich Will Noch Ein Bischen Hardcore. Pobavila nás i cover verze Diss Reaction - Jiiieehaaaa (Angerfist Refix). Závěr Masters Elite ovládla hymna letošního Dominatoru s názvem Catastrophe. Skvělé! Výborné vystoupení headlinerů v nás zanechalo dojem. A líbilo se natolik, že Angerfist provedl obligátní skok do davu :-).

A ještě rychlejší tempo!

Mainstage jsme opustili, abychom na chvíli mrknuli na našeho hardstylového hrdinu Zanyho, který nám udělal radost klasikou Showtek - Party Lover. Podívali jsme se i na hardtechno, kde Arkus P. vyrazil davu dech klasikou Underworld - Born Slippy Nuxx. Minuli jsme opět hardstyle s Psyko Punkz a utíkali na hardcore na Ophidiana. Ten zaskóroval například svou písní Butterfly. Industriální zvuky byly neklamnou známkou toho, že se blíží závěr party. Ophidian předvedl i fantastický track Lenny Dee - Forgotten Moments. Následoval jej DJ Re-Style a ultraklasika Charly Lownoise feat. Mental Theo - Wonderful Days. Posledním vystupujícím se stal Ital Amnesys a moc velkou radost nám neudělal - na konec party nám vyhovuje ještě rychlejší tempo. Ačkoliv se nám jeho skladby, jako např. The Purest nebo Back 2 Zero, samozřejmě líbily, stejně jako třeba rozpoznané samply ASYS - No More Fucking Rock’n’roll. Ale no problem, celkově spokojenost, organizačně perfektní, produkčně dotažené, hudebně rozmanité, příští rok zas! Fanoušci harder stylez opět oslaví svůj svátek!

PARTYINFO

Syndicate

06.10.2012 Westfalenhallen, Dortmund
DJs: Korsakoff, Amnesys, Noize Suppressor, Masters Elite (Angerfist + Outblast + Catscan), Zany, Technoboy, Thera, Brennan Heart, Pet Duo, Arkus P, Frank Kwitta etc.
Cena: 45 - 53 €
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně