Lana del Rey a LA Noir pro H&M

Pro někoho stále neznámá zpěvačka Lana del Rey se stala tváří nové dámské podzimní kolekce LA Noir módního řetězce H&M.

11.10. 2012 06:20:46 | móda | Butterffly

Jistě jste si už všimli billboardů, na kterých můžete vidět krásnou ženu oblečenou do nové kolekce H&M. Spoustu lidí tuto dámu miluje, spoustu jí nerozumí a spoustu ji stále neznají. Kdo tedy tato mladá Američanka, která vypadá a chová se jako někdo z minulého století, je?

21. června 1986 se v Lake Placid v New Yorku milionáři Robertu Grantovi narodila dcera Elizabeth Grant, která si poté zhruba za dvacet poté začala říkat pseudonymem Lana del Rey - toto jméno vzniklo spojením jmen herečky Lany Turner a auta Ford Del Rey.

První nahrávky ji vyšla v roce 2008 po názvem Kill Kill a skládala se ze tří skladeb. Celá sólová deska pojmenovaná prostě jen Lana del Rey ji vyšla v roce 2010. Tato deska byla ale zanedlouho stažena z iTunes a nikdo neví proč. V červnu 2011 podepsala smlouvu s vydavatelstvím Stranger Records a v říjnu vyšel singl Video Games. V prosinci poté vydala singl Born to die, podle kterého pojmenovala i své další album, které vyšlo počátkem roku 2012. Album Born to die obměněné o sedm nových singlů by mělo vyjít v polovině listopadu tohoto roku.

Lanu nafotili fotografové Inez van Lamsweerde a Vinoodh Matadin. Kampaň doprovází reklama, ve které je Lana oblečena do nové kolekce a zpívá v ní písničku Blue Velvet. Tuto písničku možná znáte ve spojení se stejnojmenným filmem Davida Lynche z roku 1986. Reklamu režíroval Johan Renck.

Video: Lana Del Rey - Blue Velvet

Album Born to Die vyjadřuje období, kdy byla zpěvačka závislá na alkoholu. Lana ve svých začátcích dokonce nekoncertovala před lidmi, protože ještě na pódium a na stovky lidí nebyla připravená a zkušená. Stejně jako stažená deska Lana del Rey roku 2010 z iTunes jsou tyto věci, pro někoho nepochopitelné, ohrané až „trapné“, pro Lanu něčím, co z ní kromě jejích textů, hlasu, vzhledu a chování dělají dámu, která má rozhodně světu a lidem co ukázat a přidat mu zase kousek něčeho, co ho zpestří. Něčeho, co když budete chtít, vás obohatí. Zaleží jen na vás.

A začít můžete právě koupí nějakého kousku z nové kolekce H&M!

Odkazy:

REKLAMAREKLAMA