No-On: Techýnko bude o dravosti i hravosti

V rámci návratu noci Techýnko jsem vyzpovídal DJe No-Ona, který dostal tuto legendární noc Fabricu na starost.

10.10. 2012 14:22:35 | rozhovory | mikeware

 

- Mikeware: Ahoj Honzo, můžeš se trochu představit čtenářům?

- No-On: Ahoj Michale. Je mi 28 let, jmenuji se Jan Ištok a jako DJ vystupuji pod názvem No-On (nou-on). Momentálně žiji napůl v Ostravě a napůl ve Frýdku-Místku. Většinu času trávím s hudbou na uších, ale jako každý z nás se musím věnovat i klasické práci a povinnostem.

Jako DJ hraješ již kolik let?

Energii z hudby jsem vnímal už od mala, ale první gramofony jsem pořídili s kamarádem někdy kolem roku 2001. Nicméně pod přezdívkou No-On vystupuji od roku 2010.

Hudební produkce se tě taky týká, orientuješ se jen na jeden styl?

Co se produkce týče, tak mé srdce je rozděleno na dvě půlky - techno a d’n’b. Techno je pro mě meditace, ale při tvorbě d’n’b se mi líbí možnost skloubení mnoha jiných stylů - jazz, swing, ethno, electro, trance a jiné. Produkuji spíše jen pro sebe, zatím jsem nic nevydal, ale v setech občas posluchači mohou zaslechnout nějakou tu podpultovku. Každopádně můj cíl je jasný - zdokonalit master a pak vydávat, vydávat a vydávat.

Poslechni si: No-On - Home (DnB light)

Jako promotér jsi taky aktivní a v létě jste dělali Zodiac. Jaké to bylo?

Ano od jisté doby, jsem se rozhodl, že nebudu jen čekat v koutě a hrát si doma nebo pro pár přátel, proto jsem se chopil všech možností a snažil se za pomocí majitelů klubů, kamarádů a podobných nadšenců vytvořit zázemí pro hraní a hlavně vrátit staré techno zase zpátky mezi lidi. Letos na jaře jsem byl poctěn, když jsem mohl být součástí týmu, který uspořádal zajímavý festival u vody - Zodiac. Myšlenka skloubení sportu a elektronické hudby všech "rychlostí" mě nadchla a neváhal jsem tuto akci podpořit. Zodiac byl pro mne první velký projekt a zjistil jsem, že připravit něco takového je velice náročné a riskantní. Byla to pro mě neocenitelná zkušenost za což děkuji.

K Zodiacu se dostaneme jindy. V říjnu se připravuje legendární Techýnko, jak k tomu došlo?

Techýnko mě moc potěšilo. Tento návrat velice oblíbené klubové noci vzešel přímo z Fabricu a já byl osloven DJem Kmínem, abych poskládal line up tak, aby vytvořili opravdu jedinečnou atmosféru. Jsem opravdu rád, že Fabric umožnil návrat této noci a dal možnost i méně komerčním stylům a ukázal tak všem škarohlídům že Fabric je ideální prostor pro všechny styly.

Určitě pamatuješ stará Techýnka, myslíš že aktuální dění je pro techno více přátelštější?

A jsme u toho. Na tohle téma jsem již mnohokrát debatoval snad se všemi, co znám. Na severní Moravě je techno již dlouhou dobu dle mého názoru velice podceňované. Je to dáno i tím, co se z techno music za těch několik let, kdy klasické techno vládlo všem místním kulturákům, halám a klubům, stalo. Techno v dnešní době má mnoho podob a tváří a vím, že mnoho lidí v tom má chaos. Hlavně těch mladších lidí. Dle mého názoru, dnešní techno upadlo do houseového tempa a vytratila se jakási energie z této hudby. Neříkám, že nemám tento minimální a pomalejší sound rád, ale pro mě to není klasické, staré, dobré techno. Je na to mnoho názorů. Jak říkám, pokud budou lidé chtít techno slyšet a pokud se lidi odvážou, tak techno bude.

Shodneme se, že aktuální zvuk techna ztratil svým způsobem dravost. Techýnko bude ovšem právě o dravosti nebo se pletu?

Ano Michale - bude to o dravosti, ale hlavně o hravosti. Pozval jsem zkušené kluky u kterých vím, že mají v kufrech velice kvalitní kousky a to jak starší tak i novější. Já osobně předvedu především aktuální tracky vydané od roku 2010 především, aby se dalo i trochu porovnat jak se groove techno vyvíjí. Věřím, že technaři, ale nejen oni, si přijdou na své a sedět budou jen proto, aby si nachvilku odpočinuli. Moc se těším.

Co plánujete v Converty do budoucna? Nějaké plány?

Co se týče Convertů tak priorita je Zodiac 2013, který nám zabere spoustu měsíců příprav. Dále chci do roku vydat ve studiu nějaký ten track a spolupracovat s talentovanými vokálisty. S klubem Stoun ve Frýdku budeme nadále pořádat jednou za 3 měsíce akci s názvem Nuclear Bunker. Samozřejmě si rád zahraji kdekoliv to půjde. Já osobně to vše dělám ze srdce, bez honoráře a jak nejlépe umím. Je to něco, co mi pomáhá přežít strasti života.

Já ti děkuji a doufám, že se uvidíme v hojném počtu.

Já taky moc děkuji za možnost se vyjádřit. Těším se na pařbu a na nové zážitky a hlavně, ať to šlape.

PARTYINFO

Techýnko

12.10.2012 Fabric, Ostrava
DJs: No-On, Jahůdka vs Broskvička (MaSo + Dealer), Zek, jOMi
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně