Říjnové technovinky: 20 let s Roxy a jiné lahůdky

Vždycky, než se podívám do partylistů, mám takový pocit, že se nic dít nebude. Ale to je jasné, ono to...

10.10. 2012 15:43:39 | informace | Holy Jay

.. prostě za mnou samo nepřijde. Takže jsem se po pár akcích nakonec poohlédl, abych i tentokráte zjistil, že příležitostí ke kvalitnímu clubbingu bude poměrně dost.

připravili: Holy Jay&Carl W

Dojdou holky na techno i do klubu?

Do Yes Clubu zavítá 12. října oblíbený německý Gregor Tresher. A co má nového? Společně s Petarem Dundovem vydal desku Hex na belgickém labelu Music Man, na Winkově Ovum Records vyšlo For Many Days To Come EP a na soundcloud můžeme ochutnat pěknou vrzavou About Good Place (Cocoon Recordings). Tady si pěkně hodíte nožkou.

Poslechni si: Gregor Tresher - About A Good Place

V Roxy na Flow zahraje holandský Dimitri, do Chapeau Rouge na sobotní Czechoslovak Party mimo jiné dorazí britský Eddie Richards a „minimální lidé“ v Tousteru nabízejí německého Rona Wilsona.

Brněnské Perpetuum bude na Techno.cz Night tepat v duchu české klasiky - Kaisersoze, Elektrabel a tak dále.

Roxy slaví. Gratulujeme!

Jednou z hlavních událostí tohoto měsíce je nádherné 20. výročí otevření klubu Roxy - stěžejního pilíře (nejen) pražské klubové scény. Legendě, která to nikdy neměla jednoduché, přijede v pondělí 15. října gratulovat německý projekt Boys Noize. Za něj jsem obzvlášť rád, v české premiéře rozvíří vlny aktuálním berlínským soundem. Páteční noc (19. října) bude patřit prověřené klasice: Layo & Bushwacka!

Poslechni si: Boys Noize - XTC

V Chapeau Rouge si na akci BE ATurčitě nenechte ujít Holanďana Petera Horrevortse.

Move 8 Festival: Dvojitá nálož.

Velmi zdatně budou oběma akcím konkurovat čerstvá italská jména Pietro Dema a Stiv Hey, které na ten večer nabízí Move 8 Festivalv klubu Matrix. Svěží tech house zvuk by mohl být trefou do černého, poslechněte si sami.

Poslechni si: Dema & Paride Saraceni - Betrayal

Na zářijovou edici s Uto Karem jsem lákal už minule, akce byla ovšem přeložena a to jak termínově tak i místně. V pátek 26. října proběhne tedy v pražském klubu Yes.

Co poslouchat? 5 releasů, co stojí za povšimnutí:

Markantonio & Robert Capuano - Melting Process RMX [Analztictrail]

Ken Ishii na tomto místě byl i minulý měsíc, když jsem prezentoval jeho společný počin Taiyo s Marcem Romboyem. Tentokráte má Japonec na svědomí remix tracku Melting Process od Roberta Capuana a Markantonia. Do EP ještě zasáhli Advent a Industryalizer, kteří si pro remix vybrali track T4 (každý si jistě vzpomene na jejich hit T1). Zde ukazují svou typickou basovou linku tak, jak ji mají všichni fanoušci techna rádi. Kdo je v tom ještě překonal je však Kalden Bess, který si pro remix vybral taky T4 a ukazuje, že tvrdé techno ještě není na ústupu.

Spiros Kaloumenos - Under Pressure [Kombination Research]

A je tu znova The Advent, tentokráte jeho label Kombination Research, který vydal EP Řeka Spirose Kaloumenose Under Pressure. Na něm najdeme dva výborné industriální tracky Walking On A Cloud a Under Pressure. K nim se dostal taky vokálový Wind Controller. Techno na Kombination Research má vždy jasnou a kvalitní podobu a tyto počiny Spirose nejsou výjimkou.

Ryuji Takeuchi - Shit Happens [Lokal Sound Network]

Že Shit Happens víme všichni. Teď to ví i Japonec, který nějakou dobou působil i pod CLR, Ryuji Takeuchi. Original Mix je jeho typická práce - silná basa, netypická koncepce, snaha vytvořit chaos, nebo mi to tak aspoň přijde. O jeden z remixů se postaral iFormat, který svým pojetí připomíná techna Jeffa Millse. O další se postaral Tomohiko Sagae, který evidentně dává přednost tvrdosti. Na What Lies Beyond zase Ryuji ukázal, že netvoří „na jedno brdo“ a přestože by se track dal popsat úplně stejně jako Shit Happens, je prostě úplně jiný. Však posuďte sami.

Eric Sneo & Klaudia Gawlas - Bubbles [Masters Of Disaster]

Eric Sneo poslední dobou vydává jednu pecku za druhou, až mě celkem mrzí, že se dlouho v ČR neobjevil a proto za ním jezdíme až za hranice. Tentokrát se spojil s Kladií Gawlas a dali dohromady dva tracky. Tím prvním, jemnějším, je Bubbbles, druhým pak Nostaligia. Ta je jednoznačně tvrdější díky silným bassům a snadno zapamatovatelná díky vzdychavým vokálům.

Manic Brothers - Custom Illusion [Drumcode]

Po A-Sides zase jeden hodně povedený release na Bayerově Drumcode, který stojí za poslech celý. Tvrdé a hravé techno v podání Manic Brothers na párty každý technař ocení. Custom Illusian, Black Day i Restless jsou výborné tepačky, jako poslední je uvedný track Gone Too Soon, který je pak vysloveně lahůdkou.

Top Release: Miss Djax & Patrick DSP - Techno Crusaders [Djax-Up-Beats]

Holanďanka a Kanaďan se vracejí k technu, které bylo v kurzu skoro deset let zpátky, navlékli ho do kabátu moderní doby a to zafungovalo. Album jako celek je velice vyvážené a drží si jasnou tvrdost a sílu a na párty musí vždycky uchvátit každého správného fanouška. K albu dostanete i záznam z jejich vystoupení z Awakings, ale to už jistě víte.

Na co se těšit: Anebo čem již už jistě víte...

Norman Nodge - Berghain 06 (22. října): Berghain sound v těch nejlepších rukou, aneb nikdo v klubu údajně neumí nastartovat večírek jako Norman. Jak nastartuje vás?

Ben Klock - Fabric 66 (15. října): Znova šestky a znova Berghain. Tentokráte v kabátě londýnského Fabricu, kde může naplno předvést svou extravagantnost.

PARTYINFO

Be twenty: Boys Noize

15.10.2012 Roxy, Praha
Live: WWW
DJs: Boys Noize, Smack
2nd: Pavel Bidlo, Yannick, Dan Walterstein, Josef Sedloň, Biodan, Chris Sadler
Cena: 330 (předprodej) / 400
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně