Be Twenty: Roxy je atraktivní dvacítkou

Nejznámnější klub u nás, pražské Roxy, slaví tento rok své 20.výročí a oslavy budou trvat celý týden. Co vás vše čeká?

8.10. 2012 16:46:07 | | pop84

Letos je tomu přesně dvacet let, co se zdevastované prvorepublikové kino proměnilo díky Linhartově nadaci v jeden z nejvýznamnějších pražských klubů a započala se psát nová historie prostoru, který se pro mnohé stal legendou. Dvacet let parties a koncertů špičkových domácích i zahraničních jmen. Dvacet let ve znamení kultury a umění.

Pro člověka věk bujarého mládí, pro klub úctyhodný milník. V příštím týdnu od 15. do 21. října dojde v prostorách ROXY a NoD k oslavám obojího. Bude to týden plný parties, koncertů, výstav, divadla a performancí. Týden, kdy každému bude (znovu) krásných dvacet. Týden BE TWENTY!

Roxy roku 2001

Zeptali jsme se Roxy, jestli se nějak zásadně měnila dramaturgie klubu za těch 20 let? Za klub nám odpovídal Lukáš Kadeřábek: "Zpočátku byla dramaturgie převážně koncertní a až s postupem času začala být rozšiřována o taneční akce, které mají nyní v dramaturgii klubu minimálně stejný podíl jako koncerty. První „vlaštovkou“ byla legendární party Shake, v jejímž případě se jednalo o externí spolupráci s agenturou Roxydust. Produkci vlastních klubových nocí pod hlavičkou Roxy promotion klub zahájil na přelomu let 1997 a 1998. Zpočátku se jednalo žánrově o akce zaměřené převážně na house (Climax) a trance (ZEN), k nimž postupem času přibyly klubové noci věnované electru či d´n´b. I nadále se ale samozřejmě pokračovalo také v koncertní produkci, na přelomu tisíciletí započala spolupráce s Davidem Urbanem a jeho agenturou D Smack U a v ROXY se začaly dělat i větší zahraniční koncerty s ucelenější dramaturgickou koncepcí. Nyní se snažíme, aby byly v ROXY plnohodnotně zastoupeny jak koncerty zahraničních i domácích kapel, tak oblíbené klubové noci, jimiž je klub proslulý nejen v ČR ale i v zarhraničí"

20 let je dlouhá doba, je v současném teamu Roxy nějaký ´držák´, který je od začátku klubu? "Ano, jsou to samozřejmě lidé z Linhartovi nadace, která ROXY založila jako např. Jan Mayer a další. Co se týče přímo zaměstnanců klubu, nikdo z původní party zde už nyní nepracuje. Nicméně největším „držákem“ ze současného týmu je bezesporu dramaturgyně  Lenka Senová, která v ROXY pracuje aktuální kroutí 15. sezónu.", doplňuje Lukáš.

Jedna z premiér bude v ROXY na programu hned v pondělí 15. 10., kdy se můžeme po oficiálním zahájení BE TWENTY v režii kultovních WWW těšit na výpravnou show německého electro raubíře, DJe a producenta, jenž si říká BOYS NOIZE! Další tuzemské "poprvé", které potěší především příznivce mladých britských kytarovek, je pak v plánu na druhý den BE TWENTY, tedy úterý 16. 10., kdy to v ROXY rozbalí indie rocková pětice ONE NIGHT ONLY, jež má na kontě pecky jako Just for Tonight nebo Say You Don't Want It.

Video: Boys Noize – Jeffer

Středa 17. 10. bude v ROXY pro změnu patřit ceněným domácím kapelám, jimž budou vévodit držitelé tří cen Anděl a miláčci fanynek od Jablůnkova po Aš CHARLIE STRAIGHT, kteří se v ROXY představí s letošní albovou novinkou Someone With a Slow Heartbeat. Ve čtvrtek 18.10. přijde na řadu v podobě koncertu britských legend STEREO MCs.

Víkend bude patřit parties, v pátek 19. 10. přijede britská dvojka LAYO & BUSHWACKA!. V sobotu 20. 10. to pak bude legendární d'n'b producent ANDY C, jenž se bude o pódium v ROXY dělit mimo jiné s MC GQ a čerstvou akvizicí svého labelu RAM Records, Kanaďanem Rene LaVice.

Poslední den BE TWENTY, tedy neděle 21. 10. potom bude patřit další tuzemské koncertní premiéře, kterou si v ROXY tentokrát střihne vysoce ceněný britský muzikant ALEX CLARE, který ve své tvorbě mísí vlivy dubstepu, d'n'b, popu a celé řady dalších žánrů.


NoD po celý týden zdarma
Zastoupena zde bude jak tuzemská alternativní hudební scéna (např. KAZETY, KITTCHEN, PRIVATE COLLECTIVE, KAŠPÁREK V ROHLÍKU či společný loopingový projekt Dana Bárty, Lenky Dusilové a EN.DRUa ), tak divadlo (TEATR NOVOGO FRONTA nebo DOT 504) a chybět samozřejmě nebude ani prezentace výtvarné scény. Svá díla představí v rámci BE TWENTY mimo jiné mladý výtvarník PATRIK KRIŠŠÁK, ale také již zavedení a s ROXY/NoD úzce propojení konceptuální umělci MICHAL CIMALA, JAKUB NEPRAŠ nebo JIŘÍ DAVID.

Video: Stereo MCs – Connected live

Vstupenky na jednotlivé dny BE TWENTY s výjimkou 21. 10. (pouze Ticketpro) jsou v předprodeji ov sítích Ticketpro, Ticketportal a Tickestream. Ceny na jednotlivé dny jsou následující:

15. 10. Boys Noize & guests – 330 czk + poplatky, na místě 400 czk.
16. 10. One Night Only & guests – 550 czk + poplatky, na místě 600 czk
17. 10. Charlie Straight & guests – 200 czk + poplatky, na místě 280 czk
18. 10. Stereo MCs – 600 czk + poplatky
19. 10. Layo & Bushwacka! & guests – 250 czk + poplatky, na místě 300 czk
20. 10. Andy C & Rene La Vice & guests – 200 czk + poplatky, na místě 250 czk
21. 10. Alex Clare – 495 czk + polakty, pouze Ticketpro!

Další info k jednotlivým nocím tohoto týdne najdete v našem partylistu

Podívejte se na naše fotoreporty z klubu Roxy, které jsme za ta léta udělali

Video: Layo & Bushwacka! – Lovestroy

REKLAMA
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně