Taneční šílenství Gangnam Style

Bláznivé video začalo trhat rekordy, celebrity sdílí co můžou a na diskotéce se tomuto jistě nevyhnete. Oppa Gangnam Style.

3.10. 2012 08:50:24 | film & video | Carl W

15. června vyšel singl z alba PSY 6 (Six Rules), Part 1 nazvaný Gangnam Style. Za týden ho na youtube shlédlo 50 milionů lidí. Aktuální číslo se blíží sedminásobku. Takže máme nejsledovanější video roku 2012, které bylo zároveň 20. září zapsáno do Guinnessovi knihy rekordů jako video, co na stejném serveru posbíralo nejvíce "lajků" v historii. Mezitím je sdíleno na sociálních sítích, do svých vystoupení zařadili své cover verze Maroon 5 nebo Nelly Furtado. Jako reklama posloužila hudba a video pro Samsung a bylo propíráno mnoha respektovanými plátky, třeba The Wall Street Journal či Financial Times.

O co se tedy vlastně jedná? Gangnam District je oblast Soulu (Jižní Korea), kterou rapper Psy přirovnává Beverly Hills. Na videu pak předvádí jeho "horse-riding dance" právě v různých známých místech v Gangnamu. Jeho partnerkou ve videu je korejská zpěvačka Kim Hyun-a, která má taky vlastní cover-verzi této písně. Samotný song pojednává o pěkné citlivé dívce, pro kterou je ten pravý právě Psy, který raději místo svalů používá mozek. Celé překlad písně naleznete třeba zde.

Hlavním motivem videa je "dress classy, dance cheesy", tedy nóbl oblečení a laciný tanec, což psy vysvětlil, když se objevil v The Ellen DeGeneres Show, kde zaučoval Britney Spears. Samotní představitelé Koreji rekordní videoklip také přivítali, protože takovou reklamu, jakou jim zařídil právě Psy, který se k této zemi hodně hrdě hlásí, ještě asi neměli. Klip je tedy hitem internetu, na youtube už visí více než tisícovka více či méně zdařilých parodií, samotný song, který mísí electro-house s korejským hip-hopem, uslyšíte ve většině diskoték a překonává tak americkou Party Rock Anthem.

Video: PSY - Gangnam Style

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně