DJ Subgate vs Orbith: Aleší, naučíš mě balit holky :D?

K virtuálnímu debatnímu stolu tentokrát před Elektrou zasedl...

26.9. 2012 14:42:00 | rozhovory | Fly

.. brněnský Orbith s Pražákem Subgatem. Probírala se nejen tato party, ale clubbing v obou městech, DJských snech, scratchování a pozdním chození domů. Snad to Magda Subgateová pochopí :D.

- Subgate: Aleši, léto je pryč a s ním i spousta festivalů.... Který byl pro tebe letos ten nej a proč?

- Orbith: Toto léto bylo fajn, ale festivaly u nás se mě moc nelíbily. Snad jediné co bylo fajn, tak Touster stage na Mácháči a Czech house paradise + Creative on The Boat! Jo, málem bych zapomněl, výborná akce v Košicích. Free summer. Hraní při východu slunce, stage přímo na kopci, dole pod námi město - hrál jsem Prydu a byla euforka.

- Orbith: Ondřeji, jak ty jsi strávil léto? Vrátil se nám festival Summer of love, pořád přeživší Mácháč, jak jsi na tom byl ty?

Subgate: Fesťáků bylo letos dost, které jsem obrazil a hrál na nich. Pro mne letos vede určitě Mácháč a Open Air Festival, kde jsem hrál při západu slunce a to mě fakt bavilo. Překvapila mne taky super rodinná atmosféra nebo respektive promotéři festivalu Czech House Paradise. Po dlouhé době první festival, na kterým jsem jen nezakalil a nejel domů, ale pěkně jsem se zrelaxoval a dal si i super výlet!

- Fly: Ok, tak nudařinky na úvod mame za sebou :). Pojďme přejít ke clubbingu... Kdy jsi naposledy hrál na vyprodané klubovce, takový ty doby, kdy před roxy stál špalír lidí a třeba i pár set se jich nedostalo dovnitř? Uděje se to ještě někdy? A na Umeka :)?

- Orbith: Děje, ale dřív to byl standart, dnes je to jen málokdy. Jsme národ Michalu Davidů, Divokejch Billu a debilů (copyright Pavel Tesař ).

- Subgate: Pokud nebudu počítat Chapeau rouge, ve kterém, když tančí 200 lidí, tak je tam fakt narváno, tak to bylo v lednu na Popofa v Yesu. Vedro jako blázen, voda kapala ze stropu a super atmosféra. Tuším, že na Umeka budou ze stropu téct vodopády.. :).

- Fly: Ondřeji, odkdy vnímáš Elektru v Brně a tuší v Praze vůbec lidi co se děje v Brně :)?

- Subgate: Elektru vnímám tak 5 let zpět určitě. Elektra je, aspoň pro mne, opravdu pojem a myslím, že to tak vnímá i spousta clubberů z Prahy. Ti se pravidelně na tuto akci chystají a 200 km pro ně není žádnou překážkou. Faktem je, že se sledují akce s prestižnějšími jmény a ty menší...No o těch se občas povídá ale spíš o nich vědí DJs než clubbeři...

- Subgate: Aleši, příští týden to bude asi velké, co? Pamatuješ si na fakt nejvíc ulítlý mejdan, na kterém jsi zahrál?

- Orbith: Ulítlý, jak se to vezme... Dá se říct, že bez výjimky je to vždy nějakým způsobem ulítlé, třeba ta poslední loď :)).

- Subgate: No ta byla slušná....A na zimu chystám taky pěknej úlet... Ale zatím nebudu prozrazovat, co to bude...

- Orbith: Jaký je teď v Praze klubový život? Jaký styl je nejvíc v oblibě?

- Subgate: Jako osobně se prezentuji nejvíce techhousem s prvky techna a fakt jsem šťastný, že na večírcích, na kterých hraji, to lidi baví. Co se týče Prahy v globálu, tak jsem s její scénou spokojen. A podle mne si opravdu každý přijde na své ať už posloucháš to nebo ono...Hrozně mne baví Chapeau rouge, které je mým domovským podnikem a kde se mísí čeští party people se zahraničními a v minulosti jsem byl mnohokrát mile překvapen, jak zahraniční publikum zná ty tracky a čas od času si zpívají i nápěvy, které se v nich objevují...

- Fly: Z pohledu clubbera seniora mám pocit, že se docela rozjel Touster a Yes, ty mluvíš o Chapeu...Myslíš, že se tvoří i nějaké podhoubí, nějaké trendy?

- Subgate: Z letošního roku mám pocit, že se spousta věcí změnila k lepšímu a sice se asi "staré dobré časy" , které jsem zažil jenom z rychlíku, nevrátí v plné síle, ale začíná se něco dít. Na večírcích začínám potkávat novou generaci a to je dobré znamení.

- Fly: S Orbithem děláme školu DJingu, jak by dle tebe měla vypadat taková škola DJingu, vždyť zmáčkneš sync a vybereš hudbu, co máš rad, ne? Co ty bys od té školy očekával, co by tě měl Aleš jako mladého DJe naučit? (berme, že ti je 17 :))

- Subgate: Okey... Je mi sedmnáct, ale o hudbu se opravdu zajímám a mám přehled, sleduju různé trendy DJingu, digitálního DJingu a stejně bych se asi rozhodl pro tu podstatu a symbol kultu DJingu, kterým je deska a gramofon.... Určitě bych se chtěl naučit pořádně scratchovat, protože z toho by byla parádní show a dalo by se na to balit holky… :).

Je mi 26. Aleší, naučíš mě to :)?

- Fly: Aleši, tak co mu z toho scratchingu ukážeš, pozveš bratra :)? Jakej je to pocit jet s mladým na hraní, balí ti fanynky :)?

- Orbith: Tak mladýmu bylo čerstvě patnáct, chtěl jsem mu ukázat jak to vypadá, když papá hraje. Prošel si to od backstage, kde byla stará garda: Nikola Sochatzi, Jája, Milo. Vtip byl v tom, že fesťák byl dvoudenní a ti všichni také… Takže jsem Fildu musel okamžitě vzdálit z tohoto místa. Jinak viděl technickou přípravu na set. A taky jsme před setem uzavřeli sázku. Nevěřil, že lidi tak rozjedu, že budou ruce nad hlavou. I když jsem mu vysvětloval, že to je pro mě rutina, tak mně nevěřil - nakonec jsem vyhrál :)).

- Fly: Co teď posloucháte za hudbu? Co vám aktuálně hraje :)?

- Orbith: Tesla Boy-Electric lady

- Subgate: V tuto chvíli ticho. Ticho léčí.. a já si dávám před nadcházejícím víkendem občas relax tohoto typu a uši si odpočinou se mnou..

- Fly: Aleši, tady se ptá na facebooku Elektry František Kmínek: Nepřemýšlel jsi o nějakým exkluzivním dílu Elektry samozřejmě s exkluzivním headlinerem (třeba letní open-air nebo něco takovýho)?

- Orbith: Ano, je to v plánu. V létě ji chceme udělat na parníku jako Creative. Loď má svoje kouzlo.

- Fly: Ondřeji, jsi takovy aktivní, proč neuděláš něco jako Summer of love, to Aleš Bleha v tvém věku už rozjížděl Svojšice :)!

- Subgate: Hehe, odpověď je jednoduchá. Asi před pěti lety jsem se v rámci jednoho eventu poměrně dost spálil a probíral jsem se z toho půl roku. Samozřejmě, že jsem v té době nevěděl tolik, co vím dnes, ale uvědomil jsem si, že pokud nemám partnera nebo sponzora, který ti zaplatí půlku večírku, tak do toho nepůjdu. A v dnešní době je to sakra těžký někoho sehnat. Jsem rád, že mám několik partnerů na rezidentní noc Creative, díky kterým můžu dělat například Creative on the Boat, cestovat s eventem po různých klubech a zvát si zajímavá jména...Pokud by se ale v budoucnu někdo takový ukázal, asi bych do toho šel, ale večírek bych udělal asi trochu více různorodý co se hudebního ražení týče - ne mainstream, ale i příjemné kapely a live acty

- Subgate: Aleši, jaká je tvoje vysněná meta, kde bys chtěl v budoucnu zahrát ať už v rámci ČR nebo zahraničí?

- Fly: Hehe, měl jsem jednu podobnou:)) Aleši, jakej byl tvůj cíl ve věku Ondřeje? Ondřeji, jakej je tvůj cíl ve věku Aleše?

- Orbith: Můj cíl byl v 17 letech, když jsem hrál v Brně na Favále, si zahrát na Summer od Love na main stage. O sedm let později jsem hrál v Pardubicích na dostihovém závodišti na hlavní stage v půl druhé v noci. To byl můj sen, který se splnil!

- Subgate: V tomhle věku nemusím mít zaparkované Porsche u baráku a žít v přepychu, ale chci dělat to, co mne baví! Asi bych chtěl zůstat u muziky a věnovat se jí, co to jen půjde. A na snadě bude určitě i nějaký potomek...

- Fly: Co vy a prohibice? Souhlas, nesouhlas? A bude na Elektře už alkohol legální?

- Orbith: Na Elektre uz bude legální. Jinak si myslím, ze to je ostuda celní správy a potravinářské kontroly. Kdyby Icko (Langr) nevyhodil tolik celniku, tak by ten cernej trh měl kdo kontrolovat :)).

- Subgate: No v ten den, kdy jí vláda vyhlásila, jsem jel hrát na Slovensko, kde mne přivítali fajnovou borovičkou.. Přemýšlel jsem nad tím a myslím si, že úplné zakázání alkoholu není úplně to pravé ořechové. Přecijen větší dodavatelé mají své dodavatele (myslím především u zahraničního pití), kde by se dal původ a tím i bezpečnost dokázat... Jsem zvědav, co přijde po tom, až budou sčítat ztráty... To budeme kupovat chleba za 50,- a benzin Praha - Brno a zpět 10000,- :D? No a na Elektře být musí :)!!! I když jsem si navykl na stříček, takže o mne starost nemějte..

- Subgate: Aleši novou sezónu Elektry odstartujete famózně Umekem, čímž nasadíte laťku hodně vysoko...Koho bys, pokud se nebudeme ohlížet na finanční stránku věci, chtěl na Elektře slyšet?

- Orbith: Mé osobní přání je Kolsch live!

Orbith: Ondřeji, jak se na to všechno dívá tvoje družka Magda? Má z tebe radost?

- Subgate: No musím říct, že mne dost podporuje a za to jsem jí vděčný. Jiná by mi asi sbalila kufřík nebo bych si ho asi musel v časovém limitu sbalit sám.. Výhodou je, že scénou a muzikou taky žije, takže má daleko větší pochopení než někdo, kdo je mimo scénu. Myslím si, že v globálu ze mne radost má, ale nesmím domů chodit moc pozdě, jestli mi rozumíš.... :).

PARTYINFO

Elektra

27.09.2012 Fléda, Brno
DJs: Umek, David Asko, Orbith, Subgate
bar: Muah! showcase
Cena: 250 - 350
REKLAMAREKLAMA