Pět tváří DJe Umeka

Na trůn Elektry dosedne ve čtvrtek slovinský velikán Umek. Muž, který se již více jak desítku let drží v popředí světové EDM. Za tu dobu se jeho styl...

25.9. 2012 08:03:17 | profily | Carl W

.. hodně vyvíjel, pojďme si připomenout v pěti stěžejních skladbách, čím vším si to Uroš vlastně prošel.

1. Lanicor (1999)

Čisté tvrdé techno, bez soucitu. Tento track byla Umekova velká zbraň na párty, valící se beaty gradují a chytlavá melodie sílí. Lanicor okamžitě umisťují do svých playlistů velcí příznivci techna Dave Clarke nebo Joey Beltram. V tomto období začíná Umek stoupat ke slávě a právě toto je startovní můstek.


2. Gatex (2002)

První velký hit. Remixu se ujel třeba i v Tiësto, Oliver Lieb nebo v hodně povedené formě Robert "Fergie" Ferguson. Vtip je v tom, že Gatex nemá žádné beaty a přesto je to jeden z nejintenzivnějších techno tracků, co kdy Umek vydal. Kolem roku 2002 se datuje vrchol jeho období techna, kde právě tento track je úplná špička na vrcholu jeho produkce.


3. Posing As Me (2006)

Umek je na špici a může si dovolit vše, tedy se i naplno ponořit do komerčnějšího electra. Hodně žhavý videoklip se hraje po celém světě a Umekova sláva je na vrcholu. S vokály přispěla slovinská zpěvačka Mina Špiler ze skupiny Melodrom. Ve stejném duchu se nese i další podobná skladba I Am Ready ze stejného roku. Chytlavá melodie trubky tomuto tracku dodává nezaměnitelnost, přestu tu chybí ten říz nekompromisního techna a celý počin je spíš blíže lepší diskotéce než technopárty.


4. Back In The Race (2010)

Ovlivněn vlnou tech-housu, ale stále s prvky electra vydává společně s kolegou Beltekem track Back In The Race. Další z jeho úspěšných songů, tento si dokonce vybírá David Geutta do své radioshow. Jestli to je pro něj pocta, nebo ne, to se už neví. Spolupráci s Beltekem si ale Umek jistojistě pochvaloval, o rok později vzniklo dokonce i celé společné album Out Of Play.


5. Beograd (2012)

Tento nedávný počit popisuje Umekův i 1605 sound poslední doby celkem dokonale. Vzdává zde hold "bílému městu" a mladým revolucionářů, kteří třeba pomocí stanice Radio B92 pomohli Slobodanu Miloševičovi k rezignaci a zapsali se tak zlatým písmem do srbské historie. Svěží tech-house, který Umek nyní hraji lidé milují, a když je potřeba, umí i řádně přitopit pod kotlem.

PARTYINFO

Elektra

27.09.2012 Fléda, Brno
DJs: Umek, David Asko, Orbith, Subgate
bar: Muah! showcase
Cena: 250 - 350
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně