Bonusz Festival 2012 opět s Richie Hawtinem

V sobotu 13. října se bude konat další ročník festivalu elektronické taneční hudby Bónusz Electronic Music Festival 2012. Místo konání je tradiční, a sice budapešťský výstavní prostor HungExpo, který hostil již předchozí ročníky.

11.9. 2012 07:50:22 | informace | finch

Pořadatelé si pro nás opět připravili pořádnou nálož kvalitní elektronické hudby různých stylů, rozdělenou mezi čtyři podia, každé v samostatném pavilonu.

Foto: Bonusz 2011 [deadcode.hu]

Ten první, letos nazvaný Burn Arena, bude opět zasvěcen technu. Potřetí za sebou se můžeme těšit na Richieho Hawtina (loni jako Plastikman live), sekundovat mu budou majitel jednoho z nejaktivnějších labelů současnosti, CLR a propagátor nejnovější DJské techniky, Chris Liebing a jeho krajan s tuniskými předky Loco Dice. Osobně se velice těším na skotské duo Slam live, velice aktivní producenty a spolumajitele jednoho z nejdéle aktivních labelů, Soma Quality Recordings. Chybět nebude ani stále populární DJ Rush a lineup doplní domácí stálice Hot X, Coyote, Budai a mladá krev maďarské scény Nora Naughty a Profile25 live.

Druhá Rise FM Arena nabídne různorodou směsku stylů. Asi největším tahákem budou italští šílenci Bloody Beetroots v dj setu, dále vystoupí trio Holanďanů Hardwell, Dannic a Dyro, doplnění Kanaďanem Felixem Cartalem. O zbytek linepu se pak postará šestice domácích DJs, např. Palotai, Sikztah, Dublic aj.

Video: Bónusz Electronic Music Festival 2012 - official trailer

Mé zraky se kromě první hodně upírají také ke třetí, Heineken Areně. Zde vystoupí "pan hračička" James Zabiela, Islandská kapela GusGus live, která potvrdila své kvality v létě na festivalu Heineken Balaton Sound a určitě mé pozornosti neunikne ani Hernan Cattaneo, mistr v oboru house music. Zajímavý bude určitě hodně producentsky aktivní Max Cooper či jeho krajan ze země pořadatele posledních letních olympijských her, Yousef a svůj um předvede také Slovák Michael Breeth.

Zbytek třetí a kompletní lineup poslední, Soundhead Stage, tvoří výhradně domácí borci. Dandy, Jay Lumen, Chriss Ronson, Poli, Yvel & Tristan Igor Do'urden, Kühl a mnoho dalších.

Celkové obsazení je tedy opět velice pestré, v současné době za stále přijatelnou cenu 32€ do konce září, poté 36€ a na místé 40€. Blízkost a krása Budapešti spolu s mnoha možnostmi levného, avšak kvalitního ubytování nabízí ve spojení se špičkově organizovanou párty víkend plný nezapomenutelných zážitků. Tak co, ještě váháte? :)

Další odkazy:

PARTYINFO

Bonusz Electronic Music Festival 2012

13.10.2012 Hungexpo Budapest, Budapest
Live: Slam, GusGus, Profile25, Bernathy Zsiga
DJs: Richie Hawtin, Loco Dice, Chris Liebing, DJ Rush, Bloody Beetroots dj set, Hardwell, James Zabiela, Hernan Cattaneo, Max Cooper, Hot X, Budai, Coyote, Nora Naughty, Felix Cartal, Dannic, Dyro, Andro, Palotai, Firedog, Sikztah, Dublic, Stereokillaz, Yousef, Micheal Breeth, Jay Lumen, CHriss Ronson, Poli, Yvel & Tristan, Igor Do’urden, Kühl, James Cole, Naga & Beta, Crossnine Troll, Secret Factory, Jankec, Jambor & Calman
Cena: 28 - 40 €
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně