Gary Beck: Techno je především o zábavě!

Černý kůň podzimní Apokalypsy Gary Beck odpovídal na otázky, které se týkají jeho rodného města, hudby, fotbalu a mnoha dalších témat.

10.9. 2012 10:49:18 | rozhovory | Nois

Čtěte dále a dozvíte se více o tomto talentovaném skotském producentovi a DJovi, který patří mezi nejvyhledávanější postavy současného techna.

- Nois: Ahoj Gary, jak by ses v několika větách představil lidem, kteří o tobě slyší poprvé?

- Gary Beck: Čau, jsem Gary Beck!
Bydlím ve Skotsku ve městě Glasgow.
Dělám techno a miluju fotbal!

Vnímáš sám sebe spíš jako baviče nebo si při hraní udržuješ „poker face“ ve stylu Dava Clarka?

Spíš jako baviče! Baví mě při hraní tancovat a usmívat se. Techno přeci je především o zábavě!

Minulý rok jsem byl v Glasgow a celé město na mě působilo neskutečně industriálně a ponuře. Vnímáš své rodné město podobně a do jaké míry je pro tebe, jakožto pro techno producenta, takové prostředí inspirativní?

Jsem rád, že jsi přežil návštěvu Glasgow! JSamozřejmě je to pro mě inspirativní prostředí - zvláště pak zdejší počasí. Neznám lepší pocit, než když sedím ve studiu a venku zrovna řádí pěknej slejvák. Miluji Glasgow a nemám v plánu se kamkoli stěhovat.

Při hraní používáš DVS systém, čili jak gramofony tak laptop. Proč ti vyhovuje právě tato kombinace?

Miluji Djing - navždy bude v mém srdci, a proto se mi nechce přecházet na ty nejnovější technologie. Srovnávání desek je pro mě výzvou, která mě baví. Zároveň ale díky laptopu můžu využívat všemožných efektů, takže toto propojení starých a nových technologií je pro mě perfektní kombinací.

www.rave.cz/shop
Kup si lístek na Apokalypsu na www.rave.cz/shop.

Přemýšlel jsi někdy o hraní na živo?

Jo, ale chci aby součástí toho byl i živý bubeník, kytarista a klávesák. Je to zatím jen hudba budoucnosti.

Když na Beatportu vidím, že vyšel nějaký tvůj nový track, nikdy přesně nevím, co vlastně čekat, protože některé tvé skladby mají hodně optimistický a groovy sound a jiné jsou naopak dost industriální a temné. Čím to, že je tvá produkce tak rozmanitá?

Miluji techno ve všech jeho podobách. Stále má čím překvapit. Kdybych neustále produkoval jeden a ten stejný sound, tak by mě to nudilo. Rád vymýšlím nové variace, a proto mě produkce nikdy neomrzí.

Je v dnešní době těžké založit vlastní label? (pozn. G.B. je majitelem labelu Bek audio)

Ne, byl to jednoduchý proces. A navíc velmi zajímavý! Vždycky jsem toužil založit si vlastní platformu, na které si budu vydávat cokoli se mi zamane kdykoli budu chtít.

Co od labelu Bek audio můžeme očekávat v budoucnu?

Již brzy vyjdou novinky z dílny například Bena Simce, Marka Brooma, Slam a samozřejmě také ode mě! Vydali jsme se na dráhu energického techna, i když já osobně jsem otevřený v podstatě čemukoliv - musí to být ale kvalitní.

Glasgow je taktéž město fotbalu… hraješ, fandíš nebo co vlastně děláš ve volném čase?

Jasně, když mám volnou chvilku tak buď fotbal hraji nebo na něj koukám :-). Mou další zálibou jsou také zvířata. Mám několik domácích mazlíčků, o které se rád starám a trávím s nimi čas.

Byl jsi už někdy v České republice nebo centrální Evropě? Co jsi o nás slyšel?

Ačkoli jsem byl už takřka všude, v České republice jsem se ještě nikdy neobjevil. Samozřejmě ale znám dobře váš fotbalový tým a slyšel jsem, že je u vás moc hezky, takže se do České republiky fakt těším!

Facebook nebo Twitter? Proč?

Nejsem až takovým příznivcem sociálních sítí, protože je to obrovskej žrout času. Pokud bych si měl ale zvolit jednu, tak to bude Twitter a to především díky Dustinu Zahnovi, který mě svými tweety vždy na cestách spolehlivě zabaví.

Video: Gary Beck @ Awakenings

PARTYINFO

Apokalypsa 35 Mayan Code

30.11.2012 BVV, Brno
DJs: Luke Slater, Chris Liebing, Oscar Mulero, Gary Beck, David Moleon, Klaudia Gawlas, Lukas + Fernanda Martins, Underdogz (live), Nois, K.Sandra
house: Lucca, Tráva + Risto (live), Chris Sadler, Javas, MeryEn, Duncan Grey, Cmeentoline, Phil Albedo
minimal: Kaisersoze, Elektrabel (live), Sonja, Ravic, Tokátko + Ufi DaMan, Fish + Wilda, Gusman, Segment, Milo, Flesh, JB
Cena: 399 - 2.499 (VIP gold)
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně