Mysteryland 2012: Mystický svět elektroniky

Během letošního léta se mi podařilo navštívit celkem čtyři festivaly, přičemž na prvních...

31.8. 2012 17:03:17 | reporty | Paya

.. třech pokaždé zapršelo. Posledním v řadě byl holandský Mysteryland. A co myslíte?

Jasně, opět se nevydařilo počasí. Navíc, jakkoliv jsem vždy až nadšený z toho, na jaké úrovni jsou na Západě elektronické festivaly organizovány, tentokrát si myslím, že déšť a bláto organizátory potrápilo docela dost. V tomto směru musím konstatovat, že belgická ID&T svůj Tomorrowland zvládla do poslední cestičky přece jen lépe, než její holandská matka. Přesto, atmosféra open-airů v Beneluxu je tak unášející, že člověk na starosti s počasím často rád zapomene a nechá se okouzlit hudbou, světly a dekoracemi. V tomto směru byl Mysteryland opět špičkový. Akce se koná v pohádkovém prostředí Floriadeterrein Haarlemmermeer; od Amsterdamu coby kamenem dohodil. Kupříkladu z letiště Schiphol je to opravdu skok. Cestu letadlem jsme protentokrát zvolili i my. Na místo určení nás pak převezl skvěle zorganizovaný pendelbus. Terén areálu nabídl prostor pro 18 stageí (včetně té na vrcholu mysteriózní „hory“), které obklopují vodní kanály a lesní porosty. Mainstage byla letos indoor, za což patří organizátorům oba palce nahoru. Q-Dance stage s výkvětem harder stylez scény byla tradičně otevřená, tentokrát s vizáží lva. K dispozici byly spousty stánků s jídlem, barů (v tomto ohledu by se jich však hodilo ještě více, fronty nám radost neudělaly), směnáren žetonů (jako takticky vhodné se ukázalo vyměnit si vše už v začátku, než se člověk setkal s návalem), toalet, na druhou stranu cigarety se prodávaly jen na 4 místech celé plochy. Nechyběl ani merchandise, bungee jumping, recyklační nádoby nebo free wi-fi.

Tolik DJs a tak málo času

Vzhledem k počasí jsme se rozhodli soustředit na krytou mainstage. Takže z ostatních scén jsme navštívili například TikTak Madness In Heineken Star Club, Q-Dance stage v době hraní Zatoxe nebo Dirty Dutch během Cassius a také Chuckieho setu, ale už jsme minuli Loco Dice, Daniela Sancheze, Gregora Treshera, Hernana Cattanea, Bennyho Rodriguese, Juana Sancheze, Moniku Kruse, Goldie, Zombie Nation, Tigu, Jeffa Millse, Zanyho, Endymion, Zedda, Lunu nebo Disco Novu. Z hlavní scény nám přitom unikl jen úvodní DJ Sandro Silva. Zastihli jsme však hned po příchodu vystoupení Denize Koyu, především tracky jako Ivan Gough & Feenixpawl feat. Georgi Kay - In My Mind (Axwell Mix), Otto Knows - Million Voices, Sebastian Ingrosso - Kidsos, Michael Calfan - Resurrection (Axwell Mix) nebo Tiëstovo a Hardwellovo Zero 76. Německý DJ tureckého původu sklidil obrovský potlesk. Za DJský pult nastoupil americký DJ australského původu Tommy Trash se svou rockovou image a spustil masakr, ve kterém nechyběl jeho singl Cascade, jeho remix na Steve Aoki feat. Wynter Gordon - Ladi Dadi, megahitovka od Gotye, klasika Personal Jesus, klasika Around The World nebo novinka od Deadmau5e. Laťka aplausu se držela velmi vysoko.

Davy pro DJe Hardwella

To domácí miláček Hardwell měl ovace jisté předem; stage mohla prasknout, jak byla narvaná. Dav za to obdržel jeho singlovou pecku Spaceman, spolupráci se Showtek s názvem How We Do, songy Sandro Silva & Quintino - Epic a Dada Life - Kickout The Epic Motherfucker, další pecku od Alessa s názvem Raise Your Head, Knife Party - Internet Friends, klasiku One More Time, překvapivě také David Guetta feat. Sia - Titanium a ve finále podruhé singl Spaceman. Na pódiu se objevil blázen s členkou Martin Solveig a spustil svoje singly Ready 2 Go, Big In Japan, Hello, The Night Out, šílenost Afrojack & Steve Aoki feat. Miss Palmer - No Beef v kombinaci s Dada Life, překvapivě také Don’t Speak od No Doubt, Axwellovu verzi In My Mind, Alessovy Years, klasiku Aerodynamic, hitovku Laidback Luke feat. Chuckie & Martin Solveig - 1234, opět Knife Party - Internet Friends a na závěr znovu Hello. Švéda Aviciiho jsme neabsolvovali celého, ale našim uším neunikly singly Bromance a Levels nebo megapecka Swedish House Mafia vs. Knife Party - Antidote. Ani skotský borec Calvin Harris neopoměl svůj asi nejznámější singl s Rihannou, tedy We Found Love, ale i další singl Feel So Close, znovu jsme zaznamenali i In My Mind a Spacemana.

Ohňostroj a noviny

Belgičtí hitovkáři Dimitri Vegas & Like Mike zařadili do své sady podle předpokladů Antidote nebo Epic, ale protože jsme si jich dostatečně všímali na Tomorrowlandu, vyrazili jsme v jejich čase na obhlídku areálu, kde jsme minuli třeba Chuckieho hrajícího kombinaci Spacemana a Gotye. Po našem návratu na mainstage jsme si užili parádní intro Coldplay - Paradise a prostor dostal závěrečný DJ, domácí Fedde Le Grand. A i ten nadchl natěšený dav, například pomocí Deniz Koyu - Bong, Swedish House Mafia - Greyhound, Tiëstova a Hardwellova Zero 76, hitovky Coming Home, hitovky Toca’s Miracle, vlastního singlu Metrum, profláklého Paradise a nezbytné skladby, asi nejhranější na letošních festivalech: Gotye feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know. Celkem slušná diskotéka byla ta hlavní scéna, není-liž pravda? No, člověk míní, život mění, počasí nám poněkud pocuchalo plány, takže jsme si naplno vychutnali, co dav považuje za největší jména. Zbýval už jen festivalový ohňostroj a hurá na hotel. Do rukou jsme dostali čerstvě vytištěné festivalové noviny (to je prostě věc, která se vám ve střední Evropě nestane) a těšili se na let domů. A jestli vyrazíme na Mysteryland ještě potřetí? Třeba ano, všem ostatním však doporučujeme.

PARTYINFO

Mysteryland 2012

25.08.2012 , Amsterdam
DJs: Avicii, Sandro Silva, Calvin Harris, Tommy Trash, Hardwell, Fedde le Grand, Deniz Koyu, Martin Solveig, Dimitri Vegas & Like Mike, Lee Mac, Adaro, May Enforcer, Zany, Psyko Punkz (live), Code Black, Endymion, Headhunterz, Wildstylez, Zatox, MC Ruffian, Chuckie, Hernan Cattaneo & Eelke Kleijn, Jeff Mills, Len Faki, Speedy J, Juan Sanchez, Zombie Nation, Luna, Thilo & Evanti, Daniel Sanchez etc.
Cena: 75 €
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně