Mácháč 2012: tak jak bylo?

Tak jsou ty návraty z Doksů rok od roku náročnější, cesta domů delší, no byly to opět divoké chvíle. Tady jsou dojmy z Klůčku!

28.8. 2012 13:00:03 | ankety & názory |

elm: Machač opět legendární

Letos se sjelo na pláž(i) Klůček přes 10 000 lidí a bylo to znát. V okolních kempech to žilo už od pátečního rána a ještě v neděli v podvečer bylo stále slyšet z některých míst tepat hudbu. V pátek vystupovali především zahraniční umělci, ale nikdo z těch, které jsem měl možnost slyšet, mě nijak zvlášť nezaujal. V sobotu se naopak předvedli čeští a slovenští DJs, kteří to alespon pro mně hudebně zachránili, a celá akce byla už tradičně uzavřena ranním setem od Trávy. Machač je pro mnoho lidí tradičním zakončením léta a snad to tak ještě dlouho vydrží.


ian: Lidí bylo moc a lidi byli moc

Na dvojdenním Mácháči jsem byl poprvé, celý víkend se nám ale protáhl na celkem tři dny poctivého „kalení“. Máchovo jezero je pro mě stále úžasným kusem naší země, líbila se mi terasa nad vodou, kde si zájemci mohli vyzkoušet capoeiru nebo zahrát jako virtuální DJs. Občasný deštík nikoho moc nerozhodil, bary v sobotu večer z valné části vypité, 0,4l Heinekenu za 4 pětky, rodinná atmoška na Toaster stagi, která mě nejvíc bavila asi v moravsko-slovenskou techno sobotu. Pretty girls & ugly guys..., dokud budu jezdit na Mácháč, tak budu mladej!


Greenshit: Lidi, trochu uberte

Opět po roce jsme se s kolegy z rave.cz sešli na Mácháči na celorepublikovém srazu, abychom stihli probrat všechny body, co byly na programu. A to zejména čtvrteční rokování na Bílém Kámeni, páteční siestu a následně přípravu na večerní piknik u jezera, kde se ke slovu přihlásili zejména zahraniční hosté. Několik sporných bodů bylo potřeba dořešit, tak se vše protáhlo až do brzkých ranních hodin. Kdo stále ještě měl síly, mohl pokračovat i v sobotu, ale u mě se již projevila únava, a tak jsem se poměrně brzy odebral rozjímat do chatky. P.S. Lidi, příště trochu uberte, tolik houkaček jsem snad na Mácháči ještě neslyšel..


Dominika: Rozloučení s létem jedině na Mácháči

Na party na pláži jsem se těšila celý rok. A Mácháč nezklamal! Páteční večer byl luxusní, možná trochu disco, ale i to mám ráda. Počasí bylo letní a atmosféru plážové party jsem si užívala až do ranního nástupu Ashleyho Wallbridge. Pro sobotní program jsem zvolila menší stage a střídala jsem MTV Talent a Touster stage. Díky tomu jsem utekla i občasnému deštíku, který ovšem vůbec nikomu nevadil. Jediné, co mi nejvíc uvízlo v paměti, byly sanitky, které jezdily co chvíli. Ale za rok se na rozloučení s létem opět těším!


Legendární 32ndMay: Akce působila jako obyčejná diskotéka

Mácháč pro mě vždy byl tou pohodovou párty na konci léta: pláž u jezera, jedna z posledních letních nocí, vychytaný line-up, příjemná muzika a úžasná atmosféra konce festivalové sezóny. Bohužel se něco změnilo a letošní díl tím dost utrpěl. Výběr DJs, alespoň na plakátě, působil dobře, avšak v reálu to už tak dobře nefungovalo. Celá akce působila jako návštěva obyčejné brněnské diskotéky, což potvrzovalo i složení lidí a atmosféra. Nakonec jsme byli svědky i jedné opravdu velké rvačky. Tenhle trend je, alespoň pro mě, cestou do pekel. Gabo, organizátor Mácháče, kdysi řekl: „Když to bude vydělávat, budu dělat třeba i dechovku...“ A já teprve zde pochopil, že to tehdy myslel vážně.


Kaix: Line up pro zábavu na pláž

Po letech dramaturgických skoků se zdá, že se Mácháč tak nějak ustálil, žádné mega stars, prostě lineup pro zábavu na pláž. Přesto si drží návštěvnost. Dvoudenní varianta mu také svědčí ačkoliv některým návštěvníkům by asi jeden den stačil. A tak mi vlastně celý víkend zkazila jen hromadná rvačka u hlavní stage. Lidi, co se to s váma děje?


PARTYINFO

Mácháč 2012

24.08.2012 - 25.08.2012 Klůček, Doksy
DJs: Dirty South, Felix Da Housecat, Ashley Wallbridge, Dada Life, Mikael Weermets, Les Schmitz, Toky, Boss, Kasersoze, Orbith, Chris Sadler, Loutka, Tráva, Bidlo, Bon Finix + Tripmain, Da Moon, Proud-M DJs, LiVe, Subgate, Proovan, Franke, Tokátko, Ufi da Man, Peter Costa, Milo etc.
Cena: 595 - 2.590 (gold all inclusive)
REKLAMAREKLAMA