Decibel 2012 byl festival ve velkém stylu

Letošní zahraniční festivalová sezóna je opět nabitá a jedním z nejlákavějších...

27.8. 2012 17:35:27 | reporty | Langy

.. srpnových festivalů se pro nás i letos stal velkolepý Decibel outdoor.

B2S tento harder stylez festival každoročně pořádá v nádherné lokalitě, nacházející se v rekreační oblasti Beekse Bergen poblíž městečka Hilvarenbeek. Předpovědi na víkend hlásily tropické teploty a nám nic nebránilo si tuto fantastickou letní srpnovou událost plně užít.

Výčet hudebních stylů, na který Decibel každoročně láká své fanoušky, je opravdu pestrý. Návštěvníkům festivalu bylo k dispozici celkem třináct stageí. Slyšet jste mohli hardstyle, nechyběly ani early rave, techno, jump, hardcore, industrial & terror, freestyle, early hardstyle, oldschool, raw hardstyle, hardtechno a pomalejší dubstep. Mezi hard dance hudebními styly tedy opravdová lahůdka. Každý si bezpochyby přišel na své. O vychytávkách, které zde byly k vidění, se nemusím tolik rozepisovat. Tradičně bohatá nabídka merchandisingu, živý přenos na internetovém rádiu b2s přímo z festivalu, ruské kolo naproti Pussy Lounge, free record shop. Ti šťastnější měli také možnost ve správnou chvíli zastihnout autogramiádu pánů Wildstylez, Nosferatu a Mark with A K (autorů letošní mixované Decibel 3CD kompilace). Nechyběly lockerboxy, spousta druhů občerstvení a opět bezchybná organizace, počínaje parkováním a špičkovým ozvučením konče. Pro ty, co rádi trochu toho adrenalinu navíc, tu byla opět možnost skočit si bungee jumping přímo na pláži. Celý areál jsme dobře znali už z naší loňské první návštěvy, a tak jsme hned na úvod navštívili Loudness stage nabízející raw hardstyle.

Párty v „tropech“

Dvojice, která si říká Frequencerz, zahájila svých devadesát minut hraní remixem tracku „Evolved“ od E-Force & Luna. Později navázali svou vlastní věcí „Burning“ a pánové nás následně potěšili Brennanovým songem „Hardbass Junkie“ nebo „Face Me“ opět od dvojky Luna & E-Force. Bomba! Dle line upu byl dalším na řadě Adaro, který pro začátek zvolil „Donkey Rollers - Silver Bullet v Toneshifterz Remixu“. Přestože Adaro patří k našim oblíbencům, musela se naše skupinka rozdělit na dvě části. První zůstala na Loudness a druhá se rozhodla pro procházku festivalovým areálem. Zamířili jsme rovnou na mainstage, kde pozornost našich očí upoutala obří konstrukce. Zastihli jsme zde závěr setu Toneshifterz a začátek následujícího Frontlinera. Poslechli jsme pár tracků a následně nás teploty donutily osvěžit se ve vodě na přilehlé pláži. Místní tropické teploty v kombinaci s tancem a únavou z několikahodinové cesty na nás byly letos hodně znát. Po nabrání nových sil jsme navštívili menší, za to přímo na vodě umístěnou stage, 1992 is 4 you! Se svým oldschool zvukem zde hrál Jean a hudebně se jednalo o moc příjemnou záležitost. Opodál se nacházela Reactor stage při jejíž obchůzce jsme opět zavzpomínali na zlatou éru techna u nás, kdy to ještě za něco stálo.

Pussy Lounge hudebně nabízela hardstyle, jump, tek a nechyběly zde ani sexy tanečnice, které k Pussy Lounge neoddělitelně patří (sprchu, pod kterou slečny tančily, jsme jim záviděli snad všichniJ ). Svým setem nás zde dále bavili pánové Deepack a po nich jsme se přesunuli zpátky na mainstage, kde jsme si ještě vychutnali část Headhunterova setu, který v závěru odehrál svůj povedený remix Hardwellova tracku „Spaceman“. Náš další oblíbenec, Ran-D, pokračoval ve stejném tempu a ještě lehce přitvrdil. V jeho energickém setu zazněli „Zaza Front“, dále sáhl i po Tiëstově „Lethal Industry“ v remixu od Code Black. Vytáhl se i s „Noisecontrollers - Yellow Minute v Alpha Twins Remixu“ nebo „Gunz for Hire - Kings of The Underground“. Ran-D pro nás rozhodně předvedl jeden z nejlepších hardstyle setů na letošním Decibelu. Během nástupu D-Block & S-Te-Fan jsme upřednostnili hardcore scénu a pomalu se přesouvali na Hardcore4Life stage, kde jsme si nenechali ujít hardcore DJe č. 1, Partyraisera. Zastřešená stage, umístěna nad vodou, byla během jeho vystoupení zaplněná hardcore fans až po okraj. Nějaké to místo ve stínu jsme si ale našli a užili si tak pekelnou jízdu s hardcorovými tracky jako „Nitrogenetics - Hit Me, Rayden - Master Control“ nebo „Miss K8 - No More Jokes“. Pecka!

Velkolepé finále

Na hardstylové Euphoria stagei jsme po hardcore nášupu zastihli ještě část vystoupení Code Black. Zůstali jsme i na následující dvojici Psyko Punkz, kteří nás ale letos svým výběrem tracků, až na pár výjimek, moc nezaujali. Vrcholem letošního festivalu byl závěrečný hardcore set od Nosferatu, který se tak postaral o fantastický závěr obohacený velkolepým ohňostrojem a parádní lasershow. Celý festival tradičně proběhl v čase od 11 do 23 hodin a stejně jako loni byl pár dní po zahájení předprodeje zcela vyprodán. Pro nadšence, kterým hlavní festivalový den nestačil, byla ještě možnost zakoupit si vstupenky na prodloužený víkend a zažít tak páteční pre-party nebo nedělní afterparty. B2S připravila svůj festival takřka k dokonalosti a první přípravy začaly už dva týdny před samotnou akcí. Česko tanečním festivalům v posledních letech moc nepřeje. Není tedy nic jednoduššího, než se s přáteli domluvit, obětovat pár hodin cesty autem po dálnici a zažijete párty, která v našich krajích nemá obdoby.

Linky:

B2S si i letos pospíšila a oficiální aftermovie je už venku. Tak mrkněte!

PARTYINFO

Decibel outdoor festival 2012

18.08.2012 , Hilvarenbeek
DJs: Ran-D, The Pitcher, Noisecontrollers (live), Joey Beltram, Brian Sanhaji (live), Fenix, Neophyte, Partyraiser, Negative A, Darkraver, Ruthless, Paul Elstak, Isaac, Derb, Miss Djax, Activator, Bold, Headhunterz
Cena: 69,5 € / vyprodáno
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně