Holandské hvězdy zazářily na Energy

O víkendu proběhla ve švýcarském Curychu největší taneční afterpárty Energy, která se pravidelně koná v den...

17.8. 2012 09:40:26 | reporty | Renata S.

.. obří pouliční megaakce Street Parade.

Historie této legendární párty sahá až do roku 1992, kdy vše odstartovalo po uspořádání první Street Parade. Místem konání je v posledních letech opět tradičně největší multifunkční hala ve Švýcarsku - moderní komplex Hallenstadionu, který sídlí na Wallisellenstrasse 45. Během posledních dvou desetiletí se zde vystřídala taková DJská jména jako Sebastian Ingrosso, Richie Hawtin, Sven Väth, Jeff Mills, David Guetta, Erick Morillo, Carl Cox, Paul van Dyk, Roger Sanchez a mnoho dalších. Akce je svou popularitou známá především pro návštěvníky z Itálie, Francie, Německa, ale také díky párty turistům z Anglie, Španělska, Holandska, USA,
Kanady, Japonska, Brazílie a Hongkongu.

Samotná Energy se letos konala celkem v šesti lokacích. Tou hlavní byla právě párty aréna v Hallenstadionu, další prostory pro letošní ročník nabízely Maaghalle, Stadthalle Dietikon, Komplex 457, Oxa a Escherwyss. Naše skupinka i letos zvolila právě párty arénu, která nás každoročně okouzlí svou výjimečnou atmosférou a skvělým zvukovým aparátem. Organizátoři z Glamourama vybrali jako headlinery do letošního line upu holandské superstar Tiësta a Afrojacka, třetí hvězdou byl Švéd Avicii.

Zurich - Make Some Noise

K hlavním vchodům jsme letos dorazili s menším zpožděním, díky nepříliš dobře zvolenému číselnému spoji městské hromadné dopravy :). U vchodu do vstupního foyer následovala důkladná bezpečnostní kontrola a poté jsme si uložili věci do prostorných šaten umístěných o patro níže, což je velkou výhodou Hallenstadionu. Celá hala je vůbec velice dobře konstrukčně řešená a kousek od šaten je opodál vstup přímo na taneční plochu. Při vstupu do arény o rozloze 3900 metrů čtverečních se nás opět zmocnil ten skvělý pocit, kdy jsme nadšeni z prostor, ve kterých se tyto eventy konají. Než jsme se ale stačili pořádně rozkoukat, v přední částí haly zhasla světla a začala se připravovat stage pro Tiëstův nástup.

Své vystoupení zahájil Tijs příjemnou „Chasing Summers“ a během následujících dvou hodin odehrál neuvěřitelnou Club Life sadu, ve které nechyběl např. chytlavý track „Reload“ z produkce Sebastiana Ingrossa & Tommyho Trashe nebo „Get Low“ Sidneyho Samsona. Zazněl i „Tiesto & Hardwell - Zero 76“ a neuvěřitelná bouře se rozpoutala při prvních tónech energického „Epic“ z dílny dvojice Sandro Silva & Quintino. Jeden z nejsilnějších momentů Tiëstova setu a na závěr odehrál námi předvídatelnou „Maximal Crazy“. Skvěle tak zakončil svou parádní dvouhodinovku.

Rock The House

Dalším na řadě byl Avicii, který nás letos spíše nebavil. Jeho pomalejší, klubově laděný set se na Energy v dobu kdy vystupoval, dle nás moc nehodil, a tak jsme celé jeho hraní využili spíše k poslechu a odpočinku. Druhá polovina setu už byla energičtější i zábavnější, ale přesto jsme se na plochu vrátili až těsně před koncem jeho setu. Byli jsme totiž zvědaví, jak se předvede Nick van der Wall aka Afrojack. Hraní začal stejným intrem jako minulý týden na Dance Valley v Holandsku, kdy jsme vzhledem k nabitému line upu neměli možnost poslechnout si jeho set až do konce. Na Energy v Curychu jsme tedy měli ideální možnost slyšet jeho hraní celé. A co se v hale dělo? Afrojack rozpoutal neuvěřitelné peklo a atmosféra po pohodovějším setu Aviciiho šla opět nahoru. Dvě hodiny Afrojack soundu nejen nás neuvěřitelně bavili a do posledních sil jsme si vychutnali jeho našlapanou „Rock The House“, nebo hymnu letošního Tomorrowlandu „The Way We See The World“, která vzešla ze spolupráce jmen jako Nervo, Afrojack, Dimitri Vegas & Like Mike. Dále nechyběly pecky jako „Afrojack & Steve Aoki - No Beef, Afrojack & Shermanology - Can´t Stop Me, Silvio Ecomo & Chuckie - Moombah (Afrojack Remix)“. Do třetice zazněl melodický track „Reload“ , aktuálně hodně oblíbená věc a není se čemu divit. Afrojack nás tedy rozhodně nezklamal a určitě patří mezi ta nejatraktivnější jména současného housu. Jeho set hodnotíme jako jedno z nejlepších vystoupení, které jsme v poslední době měli možnost slyšet. A kladně hodnotíme také celou Energy, která byla po hudební i zvukové stránce opět silným zážitkem, poutavá byla také projekce vysílaná na obří LED stěně o velikosti 80 metrů čtverečních, která vždy zaujala. O něco slabší, než v předchozích letech, byl akorát světelný park.

Návštěva této legendární afterpárty prostě ke Street Parade patří! Pokud plánujete podívat se příští rok do Curychu, návštěvu Energy rozhodně doporučuji. Stojí to za to!

Připravili: Renata S. a Langy

PARTYINFO

Energy 2012

11.08.2012 Hallenstadion, Curych
DJs: Tiësto, Afrojack, Avicii, Dave 202, Minus 8, Avesta, DJ Sam, Josephine de Paris, Igor Blaska, Max Robbers
Cena: 84,5 CHF
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně