Polský Soundtropolis byl plně v režii Německa

Ono je to tak skoro každý rok. I-Motion Crew pravidelně zásobuje Polsko německými...

14.8. 2012 12:53:34 | reporty | Carl W

.. umělci a ti se tam cítí jako doma. Tento rok to ale bylo znát nejvíc.

Kerstin Eden @ Soundtropolis 2012

Three Lakes Valley, jak se mezi DJs údolí, kde se festival pořádá, říká, jej hostí už podruhé v řadě. Údajně zatím nejlepší areál, kde tento festival vyrostl. A že jich za dobu své existence vystřídal poměrně dost. V květnu festival oznámil jména a už tehdy jsme se rozhodli, že na něj jistojistě vyrazíme, minulý rok totiž Soundtropolis patřil k tomu nejlepšímu, co jsme navštívili. Mimo německé DJs se do line-upu dostali domací Larix a Łukasz Napora a v třihodinovém setu jej zakončil Holanďan Speedy J. Electrixx vystřídal Londýňan Nelski až dodatečně.

V sobotu bylo deštivo, ale za celý festival nepadla ani kapka. Stejně jako minulý rok nás potkali trable s automobilem, který jsme museli řešit autem náhradním, naštěstí jsme vyjeli v předstihu, takže jsme vše stihli a neměli žádný větší problém. Cesta z Brna do Polska je kompletně po dálnici, kde v sobotu na poledne byl provoz minimální. V Polsku jsme se dálnicím vyhnuli a díky navigaci v pořádku dorazili na místo určení. Areál byl trochu promáčený, ale nikde nestály kaluže vody, jen sem tam se mezi trávou objevilo bahno. Přišli jsme něco málo po deváté hodině, na hlavní stagei mělo zrovna rozběhnuté svoje vystoupení duo Dabruck & Klein. Při jejich jménu se mi vybaví jejich pecka Disco, tak jsem čekal něco v podobném duchu. Bohužel to bylo trochu komerčnější, než jsem tušil, při tracku Antidote od Knife Party a Swedish House Mafia jsem už mířil na druhou stage. Tam totiž úřadovala Kerstin Eden.

Video: Kerstin Eden @ Soundtropolis 2012

Děvče to je velice milé a usměvavé, které se párty umí i výborně bavit. Navíc mužské publikum od ní nemůže odtrhnout oči. A k tomu všemu slečna taky velice dobře hraje. Předvedla výborný techno set, který bavil celý stan. Zakončila je hitem z roku 2002 od Filterheadz - Sunshine. Na main stage převzal otěže Nelski. Toho jsem ani neviděl, jen zaslechl pár beatů a jednalo se znovu o komerční set, takže jsem si jej rád nechal ujít. V stanu se chystal na vystoupení Torsten Kanzler, jeden z vůbec nejoblíbenějších DJs v Polsku. Minulý rok jej ochranka musela doslova odnést od mixážního pultu, když odmítal přestat hrát a pustit tak další vystupující BMG aka Brachiale Musikgestalter. Já se na něj těšil letos o to víc, když mu na konci minulého roku vyšlo album Bumm Bass Tick, které stojí za nejeden poslech. Torsten hrál překvapivě live, což jak jsem se později dočetl, začal teprve nedávno, takže tato forma jeho vystoupení je ještě v plenách, což se během setu sem tam ukázalo, ale rozhodně to nějak nerušilo širší publikum. On vše dohnal svou bezprostředností a bavil publikum. Svoje vystoupení pak zakončil peckou Our Love z výše zmíněného alba, která je vlastně předělávkou staré písně Donny Summer. Atmosféra byla výborná.

Na hlavní stagei se nechal stylem předchozích umělců unést bohužel také Moguai, takže Marco Remus v techno-stanu byl jasná volba. Sice asi patnáct minut trvalo, než jej Torsten pustil k jeho vystoupení, ale nakonec se tak stalo. Bohužel během jeho setu několikrát díky přepětí vyhořel přívod proudu na stage, takže jeho vystoupení bylo třikrát přerušeno, což Marco nelibě nesl a během posledního přerušení hodil sluchátky na zem tak silně, až si musel od Torstena půjčit ty jeho. Kanzler taky během přerušení neváhal a dál bavil na pódiu diváky, když mezi ně hodil své, na dálku viditelně značně propocené tričko. Nevím co by se dělo v Česku, ale v Polsku se o něj fanoušci v prvních řadách poprali. V tu dobu byla ve stanu snad polovina lidí v porovnáním s třeba Kerstin Eden.

Každoroční headliner Westbam mezitím již začal hrát a ten naštěstí svůj styl nemění, takže se žádné moderní švédské electro-house odrhovačky nekonaly. Mě potěšil, když se mu ke konci setu dostal pod ruku i New World Order, který dal dohromady před více než dvanácti lety s Charlesem Glennem, tedy Afrika Islamem. Ve stanu probíhá střídání, když přichází Frank Kvitta. Najednou je stan plný k prasknutí a lidé trpělivě poslouchají čtyřminutové intro s rukama nad hlavou a čekají na první beaty hardtechna. Zavalitý kliďas Frank nevynechvá ani hit Christiana Fischera & DJe Murphyho - Miss You v Hard Forward remixu Roberta Natuse. Samozřejmostí je už i Torsten Kanzler, který skáče na stagei zprava doleva, snaží se roztančit i Kvittu a následně se na něm pokouší praktikovat své nejrůznější sexuální fantazie. Zábava, jak se patří :-)

Video: Lutzenkirchen @ Soundtropolis 2012

Na hlavním pódiu začíná svůj live set Lutzenkirchen, pro někoho trochu zklamání, když se noří do svých pomalejších tech-housových vod, pro někoho naopak příjemná změna. Tobias David Lützenkirchen, jak zní jeho celé jméno, se při svém setu parádně baví a tancuje a nakonec k radosti publika i přitvrdí. Po něm nastupuje Jochem George Paap alias Speedy J. Ten se, pro mě poněkud překvapivě, uchýlí k tvrdému technu hned ze začátku a během svého setu nesleví. Kanzler pomalu střízliví v back-stagei za hlavním pódiem, zábavu po něm ale přebírá značně opojený Tobias Lützenkirchen. To si ale necháme pro sebe, všechno se zveřejnit nemusí a něco ani nesmí :-)

Soundtropolis oproti minulému ročníku navštívila snad jen polovina lidí, což zamrzí, ale zábava to byla pořád výborná. Na hlavní stagei do příchodu Westbama krapet diskofilní, ale vše napravila druhá Circus Floor, kde se prezentovalo německé techno. Za mě spokojenost, nestalo se, že by mě zároveň ani na jedné stagei umělci nebavili. Jak je u I-Motion zvykem, taky zde se dá platit pouze festivalovými žetony - za padesát korun bylo k dispozici pivo, veškeré nealko 0,5l nápoje i klobása s chlebem nebo párek v rohlíku. Za pětašedesát pak Red-Bull. Tvrdý alkohol se nikde neprodával, byl k dostání pouze v back-stagei. I když tento rok nebyl takový výběr jídel a chyběl kyslíkový stan, pořadatelé vše zvládli výborně a my odjíždíme opravdu spokojení. Jak by řekli Poláci "Bylo Grubo!"

PARTYINFO

Soundtropolis 2012

11.08.2012 , Katowice
DJs: Lützenkirchen (live), Nelski, Arkus P. (live), Westbam, Speedy J, Moguai, Dabruck & Klein, Frank Kvitta, Torsten Kanzler, Marco Remus, Kerstin Eden, Sutura, Łukasz Napora, Larix
Cena: 85 / 99 Zł
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně