Deset minut před šestou ukazují hodinky Stefana Goldmanna

Nefalšovaný hardwarový zvuk přináší majitel Macro Recordings...

25.7. 2012 06:08:46 | nové desky | Carl W

.. na svém novém albu s názvem 17:50, které vyjde v září.

Stefan Goldmann se narodil v Berlíně, ale nyní žije v Sofii v Bulharsku, které považuje za svůj druhý domov. Většího znalce a experimentátora ve tvorbě elektronické hudby byste hledali velmi těžko. Vydával pro Perlon, Innervisions nebo Minus a nyní je majitelem vlastního labelu Macro Recordings. Na něm, kromě něj, vydává třeba rakouská skupina Elektro Guzzi a album zde vyšlo dnes již zesnulému skladateli a dirigentovi Friedrichu Goldmannovi, Stefanovu otci.

Goldmann už má na svém kontě několik alb, zmínit musíme jednoznačně Le Sacre Du Printemps, kde experimentoval s tvorbou ruského skladatele Igora Stravinskyho. S vážnou hudbou experimentuje ve studiu opravdu hodně, naproti tomu na klubových akcích od něj můžeme slyšet promyšlený house. Stejně jako v jeho novém albu 17:50. Na něm se Goldmann oprostil od počítačově vytvořených zvuků a pracuje pouze s hardwarem - tedy s bicími automaty a syntezátory. "Těšit se můžeme na drsný a živý zvuk hardwaru," aspoň tak je album popisováno distributorem.

Poslechni si: Goldmann - 17:50 album preview

Dva singly z alba - Adem a Rigid Chain - již vyšly na EP, zbytek jich je nevydaných. K poslechu tentokrát vybírám starší track Yes To All, který vyšel na Cocoon Recordings v roce 2009. Album 17:50 vyjde na Macro recordings 24. září.

Tracklist:

1. 17:50
2. Carrion Crow
3. Rigid Chain
4. The Outness Queens
5. Manila Grind
6. Adem
7. Dead Cat Bounce
8. Empty Suit
9. Kampong Pressure

Odkazy:

Poslechni si: Stefan Goldmann - Yes To All

REKLAMAREKLAMA