Livid Instruments představují nový MIDI kontroler Elements

Tento je výjimečný svou modulovou koncepcí, kdy si můžete...

18.7. 2012 09:27:18 | technologie | Carl W

.. díky vyjímatelným jednotkám vybrat ty, které vám nejvíc sednou.

Společnost Livid Instruments vznikla v roce 2003 a od té doby se věnuje výrobě MIDI kontrolerů a dalších hudebních hardwarových pomůcek. Sídlí v Texasu ve městě Austin a jejím nejprodávanějším produktem je kontroler OhmRGB.

Nyní společnost přichází se sérií s názvem Elements. Základem kontroleru je case, kde si můžete vybrat ze dvou základních velikostí - čtyř-modulový nebo osmi-modulový. A na něj si pak přidáváte vámi vybrané moduly, kterých je aktuálně osm - fadery, otočné potenciometry, arkádová tlačítka, LED indikátory či jejich kombinace.

Prázdný čtyř-modulový case pořídíte za 249 $, osmi-modulový je pak o padesát dolarů dražší. Jednotlivé moduly jsou k dispozici za rovných 100 $. Pokud si kontroler nechcete skládat sami, pak je tu Elements Skiff80 Bundle s vybranými čtyřmi moduly za 650 $ nebo Elements Dual80 Bundle se všemi osmi moduly za 950 $.

Jak to vidím já

Na trhu je takové množství kontrolerů, že opravdu málo zákazníků si bude chtít poskládat svůj, ještě s tak omezeným množstvím modulů. I když budoucí možnost rozšíření o další zajímavosti, jog-kola a podobně, je celkem velká. Daleko kvalitněji se pak jeví kontrolery vázané na určité programy. Samotná cena je pak v porovnání s konkurencí vyšší. Designově se jedná o spíše podprůměrný kontroler a dřevěná ochrana rohů nevypadá pěkně. Životnost bude díky vyměnitelným modulům také pravděpodobně kratší.

Odkazy:

Video: Interducing Livid Elements

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně