DJ Počasí vs Silesia in Love 2012

Tak máme za sebou nedělní festival v polských Katovicích, kde o sobě - kromě přítomných DJs - dal vědět také někdo jiný.

12.7. 2012 09:06:13 | reporty | Carl W

Festival začínal v poledne a měl končit v deset hodin večer. Do areálu jsme dorazili kolem jedné hodiny, kdy teplota ve stínu šplhala ke třiceti stupňum a na asfaltovém placu před hlavní stageí byla výheň, kde se jen několik málo odvážných vrtělo do rytmů Gregora Es. Samotný areál byl pro párty jak dělaný, výborně členěný s mnoha místy k sezení. Jen pivo se dalo pít ve vymezeném úseku, kde se nakonec tísnilo celkem hodně lidí.

Na hlavní stagei se vystřídali DJs, žezlo přebral Siasia. Na vedlejších, spíše stánkových, dvou stageích, se hrálo tak nějak hlava nehlava, vystřídali se tam snad všechny žánry elektronické hudby. Nutno ale zmínit, že zde zvuk byl velice výborný a hlavně díky přítomným stromům byl plac ve stínu. Já se ale věnoval spíše té hlavní, kde zrovna začínal první zahraniční akvizice - Rakušan Electronmike. Ten se spíš, než jako DJ, předvedl jako showman, kdy burcoval lidi před mixážním pultem nebo si měnil s fanoušky propocená trička. Mě zvedl náladu trackem od Egberta nazvaný Haasten, většině polským party-people pak Len Fakiho remixem Stranger to Stability, který zahrál během setu hned dvakrát.

Video: Niereich @ Silesia In Love 2012

Na něj navazoval svým live vystoupením jeho krajan Niereich, který tak předvedl svou vlastní produkci, které je v poslední době požehnaně. V hodinovém vystoupení pěkně zaplnil parket a podle mě se jednalo o nejkvalitnější výkon na festivalu. V té době se stále držela teplota nad třicítkou a slunce hodně pálilo. O půj šesté se za pult dostala také Klaudia Gawlas, sympatická Němka, která z kufříku vybalila výborné techno. Během jejího setu začalo mírně poprchávat, což většina lidí v areálu přivítala. Z poprchávání se stal během chvíle déšť a hromy a blesky na sebe nenechali dlouho čekat. Při každém zaburácení z oblohy tančicí dav neuvěřitelně zajásal. Klaudia pomalu končila a z deště se stala bouře. Na tanečním parketu to vřelo, i když vody bylo v některých místech po kotníky. Kdo neměl chuť tancovat, tak se schovával, kde mohl, bohužel míst na přečkání deště moc nebylo a tak se začali vytrhávat slunečníky nebo ohrazení areálu, které pak posloužilo těm, kteří se jinam nevešli.

Na řadu se dostával headliner Chris Liebing, který se měl ukázat v tříhodinovém setu. Techniku měl řádně obskládanou, aby se mu do ní nedostala voda a mohl začít. Ovšem počasí se každou minutou horšilo, z nebe tekla voda proudem a na DJe už nebylo ani z prvních řad vidět. Chris si tak údajně zahrál nejkratší set v jeho životě, protože po 15 minutách musela být všechna technika z bezpečnostních důvodů odpojena od proudu. V parku, kde se festival odehrával, dokonce uhodil blesk do několika stromů, takže je tak trochu štěstí, vzhledem k množství elektrických zařízení v areálu, se nikomu nic nestalo.

Video: Chris Liebing @ Silesia In Love 2012

To my jsme již mířili na šalinu, tedy v Katowicích spíš na tramwaj. Promočení jak ještě nikdy jsme se potáceli za silné bouře parkem, kde voda prodila po chodnících jako z rozlité řeky. Ve městě úplně zkolabovala téměř veškerá doprava, takže jsme ještě asi 40 minut museli čekat, než se s námi tramvaj vydala směrem k apartmánům a i tak měla co dělat, aby některé úseky vůbec projela. I přes počasí se ale jednalo o velice povedený festival za velice příjemné vstupné - na místě 38 zł, což je necelých 250 Kč. Organizačně hodně povedný a kvalitně zvládnutý. Oproti loňskému prvnímu ročníku se počet návštěvníků zvedl o 100% a pořadatelé se tak utvrdili v tom, že i nedělní "odpolední" festival má smysl a potvrdili tak i třetí ročník v létě 2013.

Linky:

PARTYINFO

Silesia in Love

08.07.2012 , Chorzów
DJs: Chris Liebing, Klaudia Gawlas, Electronmike, Niereich (live), Siasia, Grzegorz Es
Cena: 29 / 35 Zł
REKLAMAREKLAMA