Electronic Family 2012: sraz elektronické rodiny

Již podruhé se v krásném přírodním areálu, nedaleko samotného centra Amsterdamu, konal...

10.7. 2012 07:40:41 | reporty | Langy

.. minulou sobotu druhý ročník festivalu Electronic Family. Alda Events si s výběrem jmen dala opravdu záležet a ke slyšení zde byli přední světoví DJs, díky nimž jsme měli možnost vychutnat si jeden z nejoblíbenějších tanečních stylů Trance hned v několika jeho podobách.

Holandsko je zemí, kde se každý víkend uskuteční hned několik tanečních akcí. O tom, kam o víkendu vyrazit, tamní klubeři nouzi tedy rozhodně nemají. Důkazem je i místní festivalová sezóna, která v zemi tulipánů a malebných vodních kanálů začíná uz počátkem května a mnohdy se různé taneční párty konají i ve stejný den. A lidi přijdou, elektronická taneční hudba zde má silnou tradici a lidi zde taneční hudbu milují. A právě sobotní Electronic Family festival a jeho nabušený line-up byl pro naši pětičlennou posádku dostatečně lákavým důvodem, abychom opět nasedli do auta a vyrazili směrem do jedné z našich nejoblíbenějších párty lokalit, do atraktivního Amsterdamu.

WKND v NL

Už po příchodu na festival bylo jasné, že vše bude probíhat naprosto bezproblémově, nizozemská organizace je prostě vyšší level. Warm Up DJs rádia 538 hned u hlavního vchodu, výzdoba byla v typickém stylu západních festivalů a vizuání stránka Family mainstage působila velice sympaticky. Areál nabízel dostatek barů a rychlý personál, pestrá nabídka z několika druhů jídel se později hodila a druhý ročník už nabízel i zajímavý merchandising. Bez zbytečného zdržování jsme se ale postupně pomalu přesouvali do prvních řad, abychom si pořádně zapařili na rozjetý set sympatického Marca V. Jedním ze silných okamžiků během Marcova hraní bylo, když zazněl mash-up „Funky Beats“ s „Rave n Roll“ či parádní „The Killers - Mr Brightside (Marco V Treatment)“.Po něm nastoupil další holandský borec, šikula Ferry Corsten a tím pádem začalo pro mě druhé nejlepší vystoupení sobotního dne. Celý set se nesl v duchu nedávno vydaného alba WKNDa v závěru došlo i na klasiky a krásnou věc „Not Coming Down“s hlasem Betsie Larkin. Příjemným zpestřením bylo živé vystoupení zpěvačky Susany, která si před fantastickým publikem odzpívala „Down To Nothing“a zároveň pak uvedla nástup Markuse Schulze. Ten, nadšený atmosférou, spustil a my v intru poznávali loňskou hymnu naší halovky Transmission „Digital Madness“. Poté byl ale už ten správný čas načerpat novou energii, posilnit se u nějakého toho stánku s jídlem a omrknout i druhý festivalový prostor, tedy stage, která reprezentovala vydavatelský gigant Armada.

Family vs. Armada

Jako správný fanda Armady jsem nemohl vynechat hraní talentovaného Orjana Nilsena. Jeho podání trance music patří určitě k tomu nejlepšímu, co současná trance scéna nabízí. Při „Belter“ jsem se mohl štěstím rozplynout a musel jsem se na toho pařícího týpka za mixáky podívat pěkně zblízka. Orjan si hraní fantasticky užíval a publikum nadšeně přijímalo každý Orjanův track. I když Armada stage nabízela tu pravou holandskou klubovou atmosféru, přesto jsme druhou scénu poté opustili a přesunuli se zpět na main, kde svůj Evolution set prezentoval berlínský sympaťák Paul van Dyk. Paul nám tedy servíroval takové novinkové hity jako „Rock This“ či „Lost in Berlin“. Set plný energie se blížil ke konci a se závěrem festivalu nastoupil miláček davů a sympatický tatínek Armin. Přesto, že z nebe začal padat déšť, díky pláštěnkám, které byly pro tento případ zdarma připraveny na barech, byla atmosféra stejně tak rozjetá jako předtím a nic nebránilo tomu, užít si naplno závěrečný set letošního EF.

V něm nechyběly takové pecky, jako hymna pro nizozemskou reprezentaci letošního Eura „We Are Here To Make Some Noise“, dále „Gaia - J'ai Envie De Toi“, nebo krásná věc „Suddenly Summer“ s hlasem Any Criado. Došlo i na Orjanovo fantastické tracky „Endymion aBelter“ (druhá jmenovaná pochází ze společné producentské dílny Orjana a Armina), vynechat nemohl ani „Brute a doslova mě nadchnul skladbou „Headliner“ Jorna van Deynhovena. Tahle věc s typickým holandským soundem je opravdu moc povedenou záležitostí. Potěšil i remixem „AK47“ v samotném závěru. Po hudební stránce hodnotím výkony všech DJs na výbornou, každý hrál ten svůj styl a všichni tak potěšili nejednoho hudebního nadšence. I letos jsme tedy z EF odjížděli s mnoha skvělými vzpomínkami a příští rok si tento sraz určitě ujít nenecháme. A Tribute To Trance!

Linky:

PARTYINFO

Electronic Family 2012

30.06.2012 , Amsterdam
DJs: Armin van Buuren, Ferry Corsten, Paul van Dyk, Markus Schulz, Marco V, Dabruck & Klein, Christian Burns (zpěv)
2nd: Shogun, Alex M.O.R.P.H., Orjan Nilsen, Sied van Riel, W&W, Ashley Wallbridge, Antillas, Ruben de Ronde
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně