Svojšice 2012 se opravdu vydařily

Letní festivalová sezóna začala a prvním větším festivalem, který ji zahájil, byly právě „Svojšky“.

3.7. 2012 07:46:54 | reporty | Carl W

Plejáda prvotřídních jmen slibovala výborný hudební zážitek už pár měsícu před samotným festivalem. Těšili jsme se dlouho dopředu a vymýšleli způsoby, jak nakombinovat obě stage - main a techno - tak, abychom slyšeli každého vystupujícího. Do areálu jsme se dostali kolem deváté hodiny, kde na hlavní stage měl pevně ve svých rukách Švéd Jeremy Olander. Hudebně mě neoslovil, a tak jsme se vydali na cestu po areálu.

Hudba prochází žaludkem :)

Příjemné vychlazené pivko za 30 korun se na velkých akcí moc často nevidí, vodka za pětatřicet už vůbec ne. Co se týče alkoholických i nealkoholických nápojů obecně - solidní sortiment za výborné ceny, žádné nebo malé fronty na barech - co víc si na festivalu přát? Nechyběli ani pracovití vietnamští spoluobčané se svými pokrmy druhé kategorie, některé více a některé méně zdařilé. Jejich tradiční nudle ale byly ucházející a to většině taky stačilo.

My jsme se zatím přesunuli ke sponzorské soutěži o automobil, kde jsme zatleskali šťastné vítězce a hned jsme přesunuli uši k rytmům hlavní stage, kde vládl Holaďan Joris Voorn, který navodil v průběhu svého setu výbornou atmosféru.

Papá Sven

V techno stanu měla tanečníky na starosti Nicole Moudaber, která ale nesplnila očekávání. Místo pomalého housu a minimalu tam řezala tak našlápnuté techno, že vzduch ve stanu měl najednou o deset stupňů víc než venku :-). Následující Cristian Varela měl co dělat, aby tempo udržel. To jsme ale neměli šanci zhodnotit, protože na main stage začínal svůj set headliner festivalu Papá Sven. Předem prozradím, že se jednalo o nejlepší vystoupení, co jsem kdy od něj slyšel. Kromě hitovek Maetrik - The Reason nebo Exercise One - Top Score jsme mohli slyšet i výbornou vypalovačku I:Cube - Transpiration, při které byla atmosféra vynikající a bavil se taky Sven. Úžasný zážitek. Na Varelu jsem úplně zapomněl, protože jsem nebyl schopen se odtrhnout, Väth bavil od začátku až do konce a sklidil zasloužený dlouhotrvající potlesk.

Nám tak jenom zbyla necelá hodinka na duo Pan-Pot, což nás ale nakonec ani tak nemrzí, protože se ke mě donesla informace, že by se měli do Česka brzo vrátit. Velice povedený set zakončili, nejen tento rok už děsně ohranou, ale pořád výbornou peckou Flash v remixu od Aventa a Industrialyzera a přenechali prostor pro japonskou dvojici Takaaki Itoh a Go Hiyama. Japonská preciznost a kvalitní techno se skloubily dohromady a bavily tanečníky víc jak dobře. Ve čtyři hodiny se i tak vydalo hodně technařů k největší stagei, kde se měl kormidla ujmout Adam Beyer. Ten nezapomněl, co se v Česku sluší a patří, a sypal to do nás hlava nehlava. Parádní zakončení Svojšic.

Laťka hodně vysoko

Organizace na jedničku, ceny na barech víc jak dobré, počet toalet dostačující, hudebně vynikající. Ale jak počítám tak počítám, při počtu cca 3.000 lidí, co se v areálu naecházelo, to vzhledem k hvězdnému line-upu moc finančně nesedí. To už je ale práce pořadatelů a sponzorů, jak to mají nastaveno. Já jen doufám, že to bylo tak, aby jsme se na Svojšicích mohli sejít za rok zase. Tento ročník nastavil laťku proklatě vysoko.

Linky:

Video: Adam Beyer @ Svojšice 2012

PARTYINFO

Svojšice 2012

29.06.2012 Amfiteátr Svojšice, Svojšice
DJs: Sven Väth, John Digweed, Pan-Pot, Joris Voorn, Adam Beyer, Nicole Moudaber, Jeremy Olander, Cristian Varela, Takaaki Itoh + Go Hiyama, Toky + Boss, Tomaš Haverlik, Peet Walk, Adlet, Ronny, Enrico, Mischa Daniels, Chris Sadler, Subgate
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně