Electronic Family 2012: Trancová rodina

Česká festivalová nabídka je v letošním roce pro trancery naprosto tragická. Pokud se nemýlím...

4.7. 2012 09:15:18 | reporty | Paya

.. za celé dva prázdninové měsíce přijede jeden jediný zahraniční trancový DJ. Fanouškům tohoto populárního stylu tak nezbývá než nečekat na zázrak a vyrazit za hranice.

A že je z čeho vybírat - prakticky ve všech okolních zemích se to trancovými stars v létě jen hemží, velmi často si festivaly dokonce přímo konkurují. Koncem června stála před mnohými českými trancery možnost zavítat opět do Holandska, země trancu zaslíbené. Mnozí z nich zvolili účast na party Luminosity Beach Festival, k čemuž nelze jinak než gratulovat. Line-up nabitý trancovými pojmy i mnohými talenty v čele s hvězdami typu Aly & Fila, John O’Callaghan nebo Menno De Jong - tedy k volbě takovéto party musím českým účastníkům zatleskat za vybraný vkus. Naše malá výprava pak dala přednost festivalu Eletronic Family, který se konal nedaleko „luminopláže“ o týden později. Vlastně se konal přímo uprostřed amsterdamského městského lesa. A k rozhodnutí vyrazit právě sem nás přesvědčil line-up tvořený především silnou pěticí Armin van Buuren, Paul van Dyk, Ferry Corsten, Markus Schulz a Marco V. To vše za cenu, která je zcela srovnatelná s mnohými halovkami. No nekupte to. A vzhledem k podaným výkonům věřím, že i my jsme zvolili víc než dobře.

Party v lese?

Co bývá na zahraničních festivalech opravdu skvělé, to je perfektní organizace. I tentokrát se společnost Alda Events opravdu vytáhla, pořadatelstvím dopravy počínaje přes výzdobu místa konání po zvukové vyladění konče. Místo v lese je opravdu geniální, má skvělé kouzlo. Výzdoba nám velmi připomínala obvyklou vizuální lahodu Mysterylandu a podobných produkcí, zvuk byl opravdu skvělý až do téměř úplného závěru. Lasery nám vůbec nechyběly, nejsme malé děti, naopak nám holandské festivaly začínající v poledne a končící před půlnocí fakt vyhovují. Potěšil merchandising, kde jsme nechali pěkných pár desítek euro, potěšila široká nabídka stravování. Přesto, že na akci zapršelo, bláto nevzniklo. V Beneluxu organizátoři buď pokryjí partyplochu podlážkami, nebo akci umístí tam, kde je trávník tak snový, že přestože sprchne, bahno nehrozí. A to byl právě i případ amsterdamského lesa. Další silný dojem - věkový průměr. My, třicátníci, jsme si připadali opravdu jako mladíci. V Amstru chodí na parties skutečně už zkušená generace, EDM tam má tradici zakořeněnou pevně.

V době našeho příchodu zněl na vedlejší stagei legendární track Tiësto - Just Be (Antillas Remix) z rukou jeho remixéra osobně. Vzhledem k nabitosti hlavní scény už jsme se ale na tu druhou dostávali později opravdu jen sporadicky. A to přesto, že na ní hrála velká jména, vskutku: Sied van Riel, Orjan Nilsen či Alex M.O.R.P.H. Hlavní stage nás však lákala daleko více, takže jsme stihli i úplný závěr vystoupení dvojky Dabruck & Klein a nástup mistra Marca V. Byly dvě hodiny odpoledne a malý plešatý bůžek spustil. Brzy zkraje nás zdrtil bombou Tommy Trash - Cascade, publikum rozjásal singl More Than A Life Away a nostalgicky nás dojal Marcův vlastní remix na Energy 52 - Café Del Mar. Na můj vkus podal mistr Verkuylen nejlepší výkon za poslední dobu a pak nás přehodil Ferrymu. Jako intro zafungoval známý zpěvák Christian Burns, který naživo předvedl singl Tiësto - In The Dark. Pan Corsten nás poté opravdu nešetřil, samozřejmě se presentoval novým albem WKND, ale překvapivě si vysloužil gigantický aplaus i za Tiësto & Showtek - Hell Yeah a zabodovalo také jeho Adagio, Punk a Out Of The Blue.

V kapkách deště

Další předěl obstarala zpěvačka Susana a na partypeople zaútočil Markus Schulz. A nemohly u toho chybět ani hymny české halovky Transmission s názvy Future Cities a A New World. Extrémně nás nadchla z Markových rukou klasika Platinum. Highlightem jeho setu byl patrně singl Perception. V Česku nesmírně oblíbený DJ koncem svého setu zařadil i překopanou hitovku Gotye feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know a na úplný závěr pak uspěl s Breathing. Znovu nastoupil Chris Burns, vystřihl Enjoy The Silence od Depeche Mode a uvedl mistra Paula van Dyka. Bylo sedm večer a hvězda labelu Vandit dorazila se skvělou náladou. V setu nemohla chybět polovina alba Evolution včetně pecek typu I Don’t Deserve You, Everywhere a Lost In Berlin, ale také možná překvapivě už zase nová Dykova produkce či naopak stará známá jistota v podobě For An Angel, Time Of Our Lives nebo Home. Paulie neustále nadšeně komunikoval s předními řadami, do kterých se koncem své sady dokonce i vrhl a objal své příznivce, čímž si vysloužil ještě větší aplaus. Dvě hodiny utekly jako voda!

A když jsme u té vody: v polovině Dykova setu už obloha miliony kapek neudržela a na tisíce partypeople v nadšeném davu začal padat déšť. Je ale pravda, že právě v nadšeném davu se ta voda lépe snáší, zvláště když organizátoři na počasí pamatují a rychle začnou distribuovat pláštěnky zdarma. Nic nám tedy nebránilo vychutnat si poslední intro, během kterého po pódiu pobíhal na kytaru hrající Eller van Buuren, aby vyhecoval publikum k potlesku pro svého bratra Armina. A ten samozřejmě nezapomněl na aktuální fotbalovou hymnu We Are Here To Make Some Noise. Sympatie trancového národa si získal trackem Rain, během kterého neváhal stát v dešti, a na kamaráda Ferryho zavzpomínal jejich společným počinem Brute. Krásná vokálovka Concrete Angel připravila půdu pro drtivý song Stranger To Stability a zejména závěrečný, naživo provedený singl This Light Between Us. Miláček domácího publika zkrátka svým výkonem pomohl přečkat nepřízeň počasí a zároveň vyrobil těžko odolatelnou pozvánku na Electronic Family 2013. I my nad ní budeme uvažovat - bylo nám totiž jedině ctí být členem takovéto rodiny pro letošní rok! Vyražte za hranice i vy! :-)

Linky:

PARTYINFO

Electronic Family 2012

30.06.2012 , Amsterdam
DJs: Armin van Buuren, Ferry Corsten, Paul van Dyk, Markus Schulz, Marco V, Dabruck & Klein, Christian Burns (zpěv)
2nd: Shogun, Alex M.O.R.P.H., Orjan Nilsen, Sied van Riel, W&W, Ashley Wallbridge, Antillas, Ruben de Ronde
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně