Withecker: Chystám track s Alexem TB

Český hardtechno-producent, který vydává své tracky na prestižních labelech, mluví o tom, že hudba je...

29.6. 2012 17:28:57 | rozhovory | Carl W

.. nepředvídatelná, hardtechno není na ústupu a že se brzo podívá i do zahraničí.

Vlastním jménem Zdenek Vážan, DJ a producent, který se dere dopředu a má všechny předpoklady pro to, dostat se na špici české hardtechno scény. Naposledy mu vyšlo zajímavé EP Red Golems na labelu Contempt Music Production, ke kterému dostal velice kladné feedbacky. A přišel tak nejvyšší čas Witheckera vyzpovídat.

- Carl W: Ahoj Zdenku, hodně se poslední dobou věnuješ produkci, jaký software používáš na tvorbu hudby?

Withecker: Čau, na tvorbu hudby používám program Fruity Loops, který je určitě známý většině DJs, co si skádají vlastní hudbu. Software Fruity Loops jsem si velmi oblíbil, nabízí mi široký okruh možností pro tvorbu.

Děláš si i vlastní mastering?

Ve své tvorbě používám vlastní mastering, ktery si vždycky raději doladím přes sluchátka.

Na jakých labelech tracky vydáváš? Na kterých serverech ti tracky vychází?

Jako první label, kde mi vyšly tracky je Overload Records, ve kterém jsem vydal několik EP. Postupem času jsem dostal nabídky dělat tracky i pro jiné labely, napřiklad Omega Rec, Ghost Rec, Blaze Rec... Měl jsem tu čest dělat EP pro label Jasona Littla - BadBrains Records a pro label Omara Bitche - Contempt Music Production. Nyní pracuji na EP pro Adriana Valeru. Mojí tvorbu můžete najít na serverech somixx.com a djshop.de.

Jak probíhá komunikace s někým z labelu? Popiš nám proces, když track vytvoříš, jak ho dostaneš do oběhu.

Větsinou udělám track, který pak pošlu na již zmíněné labely a když je dobrá zpětná vazba, tak začnu pracovat na EP. Jsou i případy, že se mi někdo ozve, abych pro jeho label udělal celé EP.

Dostal jsi už od nějakého známějšího DJe feedback? Od koho, případně jaký?

Dostal jsem už pár zpětných vazeb od známějších DJs, od kterých bych to vůbec nečekal. Třeba Alex TB mi napsal, že se mu pár mých tracku zalíbilo. Přišla mi i zpětná vazba od Malkeho a Adriana Valery, to jsou jména, od kterých mě jejich feedback velice potěšil.

Děláš i remixy známých českých písní, hraješ je i na párty? Jak na to lidé reagují?

Snažím se do své tvorby dostat i česke známé písníčky, protože si myslím, že každý Čech si rád na akci zazpívá něco českého. Napříkad remix "Hlava ramena kolena palce" si myslím sklidil největší úspěch na akcích.

Co máš v plánu dál? Chystáš nějaké další remixy nebo nové tracky? Oslovil tě už někdo, aby jsi mu udělal remix jeho tracku?

V budoucnu se určitě budu i nadále věnovat tvorbě vlastních tracků a samozřejmě přidám i nějaký ten remix ať už z české nebo zahraniční scény. Bylo mi nabídnuto spolupracovat na tracku s Alexem TB, takže věřím tomu, zě se máte na co těšit!

A teď k hardtechnu a schranzu obecně, v ČR to posledních pár let vypadá na úpadek tohoto stylu, jak to vidíš ty?

To si myslím, že je otázka úhlu pohledu. Nikdo nemůže mluvit o úpadku, v hudbě je to nepředvídatelné. Jsou akce, co se nepovedou, ale zase jsou akce co se vydaří, takže bych rozdně nemluvil o úpadku :).

Hodně bývalých HT DJs se nyní od hardtechna odvrací a hrají raději moderní techno? Co na to říkáš?

Řekl bych, že většina DJs mění styl hudby, u které začinali. Někteří zpomalí a někteří zase zrychlí, je to každého věc a hlavně vkus. Já osobně produkuji hardtechno, drum and bass a ještě se s kamarádem podílím na tvorbě techna. V podstatě se vyřádím ve více žánrech.

A ty se stále plánuješ věnovat hardtechnu, nebo taky zpomalíš?

Rozhodně nehodlám měnit styl, zůstanu u hardtechna a dnb i nadále! V těchto stylech jsem se našel.

Máš nějakou vysněnou akci, na které by jsi chtěl hrát?

No vysněná akce, takovou, abych řekl pravdu, nemám, ale rozhodně by mě lákalo zahrát si na Apokalypse. Teď v září mám namířeno hrát do Bulharska, tak jsem zvědavý, jaké budou moje zážitky. A pak porovnám hraní v ČR s hraním v Bulharsku.

Linky:

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně