Jak se paří na techno v Kanadě

Jestli vám někdo tvrdil, že v Kanadě frčí pouze dubstep, nevěřte mu. Situaci se přímo na místě ve Vancouveru podařilo zmapovat Ivce a PePemu.

26.6. 2012 09:55:52 | reporty | Ivka

Hastings Street „where $20 will get you anything, even get you killed“ [foto: www.forgetthebox.net]

Dva měsíce po příletu do Britské Kolumbie do města Vancouver jsme se rozhodli prozkoumat místní klubové podhoubí. Zvolili jsme techno party pod hlavičkou Backroom session crew, jejíž hlavní hvězdou byl techno DJ a producent Drumcell z Los Angeles.

Party v podniku Chapel Arts, který klub připomínal jen vzdáleným způsobem (bývalá kaple a místo pohřebních obřadů), odstartoval ve 21:30 místní DJ Josh Garett. Z jeho produkce jsme ale příliš neměli. Na místo jsme totiž dorazili asi o půl jedenácté a vzápětí se vydali hledat bankomat po zjištění, že útratu nelze platit obligátní kartou. Komu by se taky chtělo po nechvalně známé Hastings Street chodit s větším obnosem peněz, když klub sídlí jen pár metrů od ní v malé tmavé uličce. Asi čtvrtý ATM v ulici se nad námi slitoval a vydal bankovky, takže jsme chvátali zpět. To už bylo něco málo po 23. hodině. Klub se zhlehka zaplnil a do uší nám své podání techna servírovali vancouverští Trevor and Tanya aka The Automatic Message. Pomalé temné techno beaty nás zlehka zahřívaly před očekávaným vystoupením hlavní hvězdy.

“Double rum with coke” je výhodnější

Zákaz kouření v klubech a hospodách je samozřejmý po celé Kanadě. Venku před klubem celou dobu stála dobře naladěná tříčlenná ochranka a dva barmani se po celý večer střídali u jednoho menšího stolečku, kde nabízeli poměrně chabý sortiment alkoholu. Za dva drinky tmavého Bacardi s colou ve dvoudecovém kelímku jsme platili 10 dolarů. Při asi třetí návštěvě mě barman přesvědčil, že “double rum with coke” je výhodnější, takže jsem přikývla a za dva takové drinky zaplatila 16 dolarů a to se vyplatí!

Mistr nastoupil přesně o půlnoci a začal do nás nemilosrdně sázet hutné beaty, které asi o necelou hodinu později i slušně zrychlil. Nicméně publikum reagovalo nadšeně a svižnější tempo Drumcellovi vydrželo až do konce hraní, tedy do druhé hodiny. I když byl klub spíše poloprázdný, atmosféra byla více než přátelská a lidé si hudbu opravdu užívali, usmívali se a objímali, nicméně nezdálo se, že by na tom měly podíl drogy, spíše to vypadalo jako by se sešla stará dobrá parta u milovaného detroit techna.

Kdo dřív přijde, ten dřív hraje

Za cenu 23 dolarů za vstupenku jsme dostali, co jsme chtěli: ostrý nářez v temném doupěti s videoprojekcí a lasery. Celkově vzato jsme byli spokojení, i když se nemůžu ubránit srovnání s Českem, kde party končívají v pět a někdy i v sedm ráno. Tady po hlavní hvězdě sice ještě nastoupil první hrající tohoto večera a zbylí lidé stále tancovali, nicméně když jsme si na cestu domů chtěli dát ještě drink, bar byl již zavřený.

Od zdejších partypeople včetně organizátorů celé akce jsme se dozvěděli, že techno komunita ve Vancouveru je spíše menší a uzavřená, ale tvoří ji lidé se srdcem oddaným temné klubové hudbě. I když nám zpočátku našeho pobytu připadalo, že se tu v téhle branži nic neděje, opak je pravdou. O následujícím víkendu zde vystupuje Function ze Sandwel District, následuje Richie Hawtin a dokonce jsou tu i kluby, kde fungují tzv. “open decks”, tedy kdo dřív přijde, ten dřív hraje. Ale o tom třeba až příště :-).

PARTYINFO

Backroom Session

15.06.2012 , Vancouver
DJs: Drumcell + hosti
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně