Představujeme hlavní stage Svojšic 2012

Sety, tracky, novinky - od Johna Digweeda, přes Jeremy Olandera po Svena Vätha...

21.6. 2012 18:02:54 | profily | Carl W

Tomas Haverlik

Main stage otevře dvouhodinový set Slováka Tomáše Haverlíka - DJ, producent, ale také fotograf, grafik či designer. ezi slovenskou špičku patří posledních několik let. Jako producent začínal v roce 1999 jako součást producentského dua Haverlik & Tkac, sám v roce 2002 připravil singl Hannah, který vydalo Nascent Recordings. Na kontě má i řadu remixů, třeba pro trancové duo Filo & Peri remixoval skladbu Closer Now, ale už je to taky nějaký ten pátek. Aktuálně má prý rozděláno spoustu tracků a málo času je dokončit. Podle své facebookové biografie je údajně v plánu i studiové album, tak uvidíme. Za zmínku ještě stojí jeho radio show na ETN.fm, kde působí od roku 2006 s menšími pauzami až dodnes. Vybírá sem vždy aktuální tracky, ale můžeme zde najít i raritky, jako čistě chill-outové mixy. Údajně vždy to nejlepší, co mu v aktuální čas přišlo pod ruku se dostalo do jeho 60 minutového mixu.

Na co se těšit:

Tomáš se prezentuje opravdu aktuálním progressive soundem, od housu po trance. Nečekejte žádné tralalánky, ale opravdu procítěné a kvalitní pecky od producentů jako Stiven Rivic, Andre Absolut & Greed či Kevin Di Serna. Sám si pamatuji jeho vystoupení třeba na posledním Hradhousu, ale i nedávno jsem měl možnost jej slyšet, a to jako support Paula Kalkbrennera v Bratislavě. Tam jasně ukázal, že opravdu umí lidi naladit, dokáže navodit super atmosféru a myslím, že rozjezd Svojšic je tak v dobrých rukou.

Jeremy Olander

Stoupenec a žák samotného Erica Prydze. Čtyřiadvacetiletý Švéd se narodil v USA a doprovází Erica v podstatě všude, takže tento rok se mu nevyhnul největší Ultra Music Festival a čeká ho taky Creamfields. Jeremy tyto možnosti vždy pevně chytně za pačesy a dělá si tak fanouškovské základny po celém světě. Kromě hraní se také věnuje hodně aktivně produkci, na svém kontě má necelé dvě desítky singlů a spousty remixů. Poslední dva tracky - The Drew a Animal Garden dokonce nabízí svým facebookovským fanouškům zdarma.

Na co se těšit:

Žánrově se nyní posunujeme od undergroundového progressivu někam blíže k Pryda Production. Jeremy hraje převážně vlastní produkci, ověřenou kluby po celém světě a na open-airech vybírá jen ty nejlepší z nich. Zároveň se ale nemá problém posunout i do tvrdších vod a vytahuje produkci Alana Fitzpatricka nebo Sébastiena Légera.

www.rave.cz/shop
Kup si lístek na Svojšice na www.rave.cz/shop.

Vsadit si můžeme i na to, že se mu pod ruce dostane alespoň jeden track od Erica - ať už pod pseudonymem Pryda nebo Cirez D. Jako aktuální set jsem vybral záznam z květnového Inox Festivalu z francouzského Toulouse, kde také doprovázel Erica s kde prezentuje jen vlastní tracky a remixy.

Joris Voorn

Holanďan Joris Voorn jsou kariéru startoval již v roce 1997, takže má již něco málo za sebou. Kromě dvou alb Future History a From A Deep Place se nesmím zapomenout zmínit o labelu Rejected Music, který založil spolu s Edwinem Oosterwalem a na kterém vydávají, kromě něj, taky Nic Fanciulli, Carlo Lio nebo Heiko Laux. Z nedávné produkce stojí pak za pozornost jeho re-work Mobyho singlu, který Joris nazval After The After. Aktuálně on a jeho tým pracují na projektu "A green nigh", kde chtějí skloubit hudbu s vizuálním uměním - řekli by jste nic nového, ale třeba Joris a jeho tým překvapí nečím vytříbeným. Každopádně tento rok se zatím jenom testuje ve vybraných klubech, takže do Česka musí přijet ještě jednou, aby nám to předvedl.

Na co se těšit:

Já očekávám především kvalitní hudbu, snad i větší warm-up na Awakings Festival v Amsterdamu, na kterém hraje Joris hned další den po Svojšicích. Jako aktuální set přikládám taky set právě z Awakings, tentokráte těch dubnových, kde si zahrál mezi Richie Hawtinem a Chrisem Liebingem. Tam, vedle své produkce, přikládá starší i novější pecky taneční scény, z těch straších za zmínku stojí třeba Renato Cohen a jeho Pontape či Richie Hawtin alis Plastikman a track Spastik, z novějších vyberu třeba Bena Simse feat. Blake Baxter - I Wanna Go Back. Z producentů pak v jeho dalších setech nechybí Maetrik nebo Shifted, ale ucelený obrázek si udělejte sami poslechnutím již zmíněného setu níže.

Sven Väth

V Německu nikdo není výš, než on. Za sebou má Hawtina, Liebinga a další. Stál u zrození labelů Harthouse nebo Cocoon Recordings. Za pultem už stojí přes třicet let, střídají se styly, festivaly, lidé, ale Papá Sven je vždy na špici. Pravidelně hrává na Ibize v klubu Amnesia na svém Cocoon Heroes, které se bude nově odehrávat i v Londýně. Na jedné straně klidný DJ, který má za sebou neuvěřitelnou kariéru, obráží největší festivaly a vždy se těší velkému respektu. Na straně druhé party animal, showman a když se sejde dobrá nálada a dobří posluchači, je to životní zážitek. To je Sven Väth!

Na co se těšit:

Sven v podstatě hraje to, co aktuálně "letí". A letí to proto, že to hraje Sven. Takže vypalováky Maetrik - The Reason, Gary Beck - Feel It nebo Exercise One - Top Score. A vůbec, mrkněte na jeho květnovou topku na beatportu. Jako aktuální set jsem si vybral záznam z UTM v Miami, který se odehrál zhruba před čtvrt rokem. My se můžeme těšit na 150 minut trvající zábavu, kterou nám bude zajisté servírovat. A nezapomeňte - čím lepší fanoušci, tím víc se Sven baví a jde mu to od ruky.

John Digweed

Tak za prvé - Bedrock Records. Legendární label se dostává do teen věku, tento rok oslaví třináctku. John jej vede společně s Nickem Muirem, vychází zde releasy Marca Baileyho, Christiana Smitha, Johna Selwaye nebo talentovaného mladíka jménem Guy J. Za druhé - Alexander Paul Coe a klub Renaissance. Nic vám to jméno neříká? Kluci se potkali v roce 92, v té době už byl Alexander Paul znám pod nickem Sasha. Jako kolegové to spolu za pultem táhli dlouho dobu, hráli všude po světě, vydávali třeba i na labelu Ministry Of Sound a kdo nezná jejich Renaissance, jako by neexistoval. A za třetí - Groove. V Do Česka se film dostal pod distributorským názvem Život v tranzu. Film je spíš taková chuťovka, kde se John objeví a zahraje. Ale budete si ho pamatovat, protože "párty nekončí, dokud nedohraje poslední deska."

Na co se těšit:

Po Svenovi možná trochu ubere na síle, ale to vůbec nemusí vadit. Pod ruku se mu dostávají desky z vlastního Bedrock Records, ale i z Hawtinova Minus nebo z franfurktského Connaisseur Recordings a dalších. Minimal, house a deep-house mu rozhodně není cizí a uprostřed noci v přírodním amfiteátru jeho zvuk vynikne. Jako aktuální set jsem vybral hodinový záznam z letošní německé akce Time Warp, kde mimo jiné zahrál i skvělý track Libertine, na kterém norské duo Of Norway spolupracovalo se skladatelem Prebenem Olramem.

Adam Beyer

Švédský pionýr techno soundu dorazí návštěvníky Svojšic a svým dvouhodinovým setem tak uzavře hlavní stage festivalu. Šéf labelu Drumcode, který vévodí skandinávskému technu a na kterém pravidelně vydávají jeho kolegové Cari Lekebusch, Alan Fitzpatrick, Joseph Capriati, Hardcell a desítky dalších. Drumcode podcast je spolu s CLR jeden z nejstahovanějších a nejposlouchanějších podcastů vůbec. O Beyerovi se často říká, že má již své nejlepší roky za sebou a on stále dokazuje, že to není pravda, že není vyčpělý a že má ještě kde čerpat energii i nové nápady a dokáže se posluchačům svými propracovanými sety dostat pod kůži.

Na co se těšit:

V aktuálním setu se znovu stavíme do Mennheimu, kde to Adam rozbalil na akci Time-Warp. Jenom na soundcloudu si jej poslechlo skoro 14.000 fanoušků. V setu se objevuje můj oblíbený Deh Noizerův remix Space DJz a jejich skladby Twenty Eight Mansion. Stejně tak zde najdeme kolaboraci Adama Beyera s Josephem Capriatim nazvanou Congenial Endeavor. Adam pravidelně do svých setů vybírá tracky Dromcode labelu, ale pro tvrdší věci šáhne i k jiným vydavatelstvím. Vzhledem k tomu, že bude uzavírat hlavní stage, očekávám nálož tvrdého techna tak, jak to máme v Česku rádi.

PARTYINFO

Svojšice 2012

29.06.2012 Amfiteátr Svojšice, Svojšice
DJs: Sven Väth, John Digweed, Pan-Pot, Joris Voorn, Adam Beyer, Nicole Moudaber, Jeremy Olander, Cristian Varela, Takaaki Itoh + Go Hiyama, Toky + Boss, Tomaš Haverlik, Peet Walk, Adlet, Ronny, Enrico, Mischa Daniels, Chris Sadler, Subgate
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně