Magnetická párty v pražských Letňanech!

Minulé pondělí se pod taktovkou agentury Live 61 odehrál první díl nového projektu...

14.5. 2012 16:24:41 | reporty | Jakub Pospíšil

.. s názvem Magnetic festival. Pořadatelé tentokrát volili netradiční místo a to v podobě pražského veletržního areálu v Letňanech.

Tady bych se chtěl na začátku trochu zastavit; každý pro návštěvníky nový prostor v sobě skrývá jisté výhody a nevýhody. Ač to na první pohled vypadalo, že prostoru v hlavní hale bude pro avizovaný počet návštěvníků málo, nakonec se tak nestalo a všichni měli místa dostatek, obzvlášť od 3. hodiny ranní. Napomohl tomu i venkovní koridor s pivními lavicemi a „tojtojkami“ (hlavním pořadatelským negativem obecně byla jejich kapacita) - za poměrně teplého počasí bylo příhodné se jít vyvětrat na čerstvý vzduch.

Zde mně však zarazila absence stánku a to jak na jídlo, tak na pití. Stánek na jídlo byl pouze jeden a to u samotného vchodu do areálu. Barů potom bylo dostatek v hlavním sále a to po obou stranách a po celé jejich délce.

Kvalitní zvuk = základ

A kvalitním zvukem bezesporu L-acoustics - K1 je. Problémem často v těchto halách bývá akustika a ozvěna. Toto měli pořadatelé vychytané, ani v jednom místě haly jsem toto nepostřehl. I nová koncepce led projekce v podobě několika velkých led panelů po celé délce haly udělala své. K tomu několik barevných výkonných laserů a myslím, že i oko návštěvníka bylo mile potěšeno.

Dimitri Vegas & Like Mike. Tito kluci jsou velcí showmani. Všichni známe jejich mazácké remixy a mashupy. Předvedli velice energické vystoupení. Samozřejmě nemohlo chybět několik pecek z poslední doby: Dada Life - Kick Out The Epic Motherf**ker, Daft Punk - One more time vs. ID, Calvin Harris - Bounce ft. Kelis (R3HAB Remix) , Dimitri Vegas & Like Mike - Generation X, Hard Rock Sofa - Quasar.

Neustálé hecovali publikum a nenechali ho ani na chvilku vydechnout. Rozhodně ukázali, že svoje kvality mají a ne nadarmo jsou součástí takových festivalů jako třeba Tomorrowland. No a co závěr? House of Pain - Jump Around vs. Insomnia vs. Knas. Ano je potřeba se toho nebát , a v tom správném remixu před vámi skáče celá hala.

Video: Dimitri Vegas & Like Mike na Magneticu

A Hardwell?

Toho jsem slyšel naposledy v ostravském Fabricu a tak bylo co porovnávat. Začal jak jinak než svojí tvorbou jmenovitě Hardwell - Encoded. Ten večer používal daleko více své tvorby než je obvyklé. Proto museli také přijít: Hardwell - Cobra, Tiesto - Love comes again (Hardwell remix). Velice však potěšil skladbou Delirium - Silence (ID remix), myslím vrchol jeho vystoupení. V tu chvíli se také naplno rozjela laserová show. K mému překvapení „přišli“ na kontrolu i kluci ze SHM a to konkrétně singl - Save the world. Hala byla již zaplněná až po okraj, nicméně se mi zdálo, že lidé se tolik nebaví jako při vystoupení ostřejších Dimitri Vegas & Like Mike. Pro Hardwella standardní vystoupení. Nešlo mu nic vyčíst, chybělo mi jen to známé něco navíc.

Video: Hardwell na Magneticu

Tim Bergling aka Avicii pro většinu lidí byl hlavním tahákem a jeho singly Bromance, Levels, aj. jsou všem moc dobře známé. Přitom na začátku roku 2010 skoro nikdo nevěděl, kdo Avicii je. Naposledy jsem ho slyšel na jeho poslední návštěvě v Česku a to na Pleasure Islandu. Těšil jsem se tedy, jak se jeho “živé” vystupování změnilo či nikoliv.

Aviciiho ostrý začátek

Takový jsem rozhodně nečekal, hned na začátek masírka: Nari & Milani - Atom! V mé představě to bylo nějaké pianko, pohodička a ono toto. Jen jsem tiše doufal, že v nastaveném trendu vydrží. Přece jen na hodinkách už bylo něco po 2. hodině ranní a na úplné „tralalánky“ to nebylo. Řekl bych, že se Tim snažil. Na druhou stranu nezahrajte to, na co všichni čekají. Samozřejmě proběhl Aviciiho - Bromance, Levels, ale také Swedish House Mafia vs. Knife Party vs. Dada Life - Kick Out The Epic Antidote (Mondo Bootleg). Všichni byli nadšení. Těžko říkat, který DJ byl lepší či horší, všichni měli ten večer něco do sebe a Avicii určitě nezklamal.

Video: Avicii na Magneticu

Chucki? Velký úlet!

Ano, tak by se dalo nazvat působení Chuckiho na Magneticu. Při odhalení line-upu jsem se lekl, že tento DJ bude hrát zezačátku, jak bylo psáno. Naštěstí nakonec bylo vše jinak a my jsme se mohli těšit na ranní masírku. Tak to i bylo, sekal to tam jak zamlada. Každý track maximálně 20 vteřin a hned změna. Těm, co už docházely síly, jich na jednou měli na rozdávání. Ale přišly i slabší chvilky jako Martin Solveig Dragonette - Hello. Náhrada přišla v podobě Chuckie - Move it 2 the drum vs. Red Hot Chili Peppers - Otherside. Aby toho nebylo málo, přida, Sandro Silva & Quintino - Epic, to už byli ale všichni ve varu. Chuckie nám také mnohokrát dokazoval své umění scratche. Do toho Green Velvet - Flash (id remix). Ačkoliv jsem už psal, že je těžké říct, kdo byl lepší nebo horší, Chuckie pro mě vystoupení celé party, tak to má ráno vypadat. Na závěr přisel samozřejmě Chuckie - Who Is Ready To Jump, to už jsme ale měli všichni úplně propocené trika.

Dada Life a nuda? Dada umějí daleko líp. S tímto pocitem jsem zhruba v půlce jejich setu odcházel. Na maďarském Bonusu hráli daleko energičtěji a vzhledem k jejich hracímu času na Magneticu si myslím, že museli plno lidí donutit jít domů také. V půl 6 ráno bych čekal úplně jiný nářez. Naštěstí autobus nečeká, a tak byl čas odejít.

A jak vidím párty jako celek?

Určitě by se výtky našly jako již zmiňované toalety, na druhou stranu je potřeba říct, že ačkoliv šlo o první díl, celkově se vše podařilo. Velké díky patří hlavně za jména, která po celý večer vystupovala! Takto „našláplý“ line up zde dlouho nebyl. Těším se tedy na další díl!

PARTYINFO

Magnetic Festival

07.05.2012 Výstaviště Letňany, Praha
DJs: Avicii, Laidback Luke, Dada Life, Chuckie, Hardwell, Dimitri Vegas & Like Mike, David Tort, Oliver Twizt
Cena: 790 - 2.500 (VIP)
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně