Nika: Před hraním se mi dodnes klepou ruce!

Ač útlého věku, přeci natolik talentovaná, aby si ji Orbith vybral na příští Elektru. Seznamte se, DJka Nika!

11.5. 2012 14:56:07 | rozhovory | Jan „ian“ Hromek

- ian: Pár roků hraješ, přesto jsi pořád ještě hodně mladá. Pamatuješ si to, když jsi odehrála první set před publikem?

- Nika: Ano pamatuji, bylo to na narozeninové párty, kde bylo jen pár známých lidí, takže vlastně skoro o nic nešlo. Ale i tak jsem byla strašně nervózní a hrozně se mi klepaly ruce, že jsem nemohla správně položit ani jehlu na desku. Všem se hraní sice líbilo, ale takové nervy jsem při hraní snad ještě nezažila.

A v klubu?

V klubu jsem hrála poprvé ve Šternberku, ale hrála jsem úplně na začátku, takže tam bylo málo lidí, ale i tak jsem měla zase problém s mojí nervozitou, který mám tedy do teď před každým hraním.

Jakou jsi měla tenkrát motivaci si za mix pult stoupnout? Já jako mladý muž bych samozřejmě chtěl dělat dojem na slečny. Předpokládám, že Ty o nápadníky nouzi nemáš, ne?

No motivaci jsem měla spíš asi později, až když jsem viděla reakce lidí, že se jim moje sety líbí, a chtěla jsem to dotáhnout pořád dál a dál. Když jsem začínala, tak jsem byla hraním jak posedlá, začalo mě to strašně bavit. No a baví doteď.

Už v 15 jsi hrála v Brně v Perpetuu, jak to třeba vzali u Tebe doma, když jsi řekla: „V pátek tu nebudu, jedu 100km hrát kamsi do Brna?“

Ze začátku s tím měli docela problémy a samozřejmě o mě měli strach, ale časem si zvykli, protože by to bez toho cestování někam dál asi nešlo.

Máš řidičák nebo šoféra?

Na řidičák se chystám až příští měsíc, takže většinou mám šoféra a nebo občas jezdím vlakem.

Už jsi někdy ve vlaku ráno zaspala?

Jo a bylo to poprvé zrovna před čtrnácti dny, když jsem sice nehrála a jela s kamarádkou jen tak do Ostravy do Fabricu. Dívala jsem se na čas a už to bylo jen pár minut před zastávkou v Olomouci no a vzbudila nás průvodčí asi za půl hodiny před Zábřehem. Takže jsme si prodloužily výlet.

Jak dlouho už chodíš na taneční akce?

No začala jsem docela brzo, asi ve dvanácti, ale to byly takové ty vesnické zábavy, které jsem měla hned za domem a to jsem měla tatínkův dohled Na takové akce, kde hrávám, jsem začala chodit asi až od té doby, co jsem se začínala učit hrát..

Údajně jsi začínala na DnB, ale teď hraješ spíš tech-house. Přestal Tě DnB bavit nebo proč ta změna?

Ne, že by mě přestal bavit úplně, ale rovné beaty byly najednou prostě lepší.

Ve Šternberku máš svoje rezidentní noci Fun House a Easter House. Jak to teď s nimi vypadá?

Další Fun house bude až v prosinci, protože teď začíná být teplo a do klubů chodí míň lidí než v zimě, takže po létě to bude asi lepší. Zatím nevíme, kdo tam bude hrát, ale už teď se těším a doufám, že se vydaří, jako obě předchozí akce.

Jsi členkou party S-o-S, co pořádá večírky a festivaly, co chystáte na léto?

Letos SOS Free Fest nebude, tak snad to vyjde alespoň příští rok. Myslím, že by to byla škoda, kdyby se skončilo, protože rok od roku byla akce lepší měla větší úspěch.

Proč nebude, když měla akce úspěch?

Tento rok se nám nepodařilo sehnat dobré místo, protože pozemek, na kterém se akce dělala, se prodává..

Free Culture Festival 2012 je taky vaše práce?

Už párkrát jsem se doslechla, že SOS bude zase dělat v létě akci, ale ne, pořádají to kluci, kteří byli dřív v sos.

Šternbersko asi není zaslíbený kraj. Můžeš doporučit nějaké jiné místní akce nebo kluby?

Tak ve Šternberku určitě už zmiňovaný Club 77 a v nedaleké Olomouci bývají dobré akce v S-cube nebo mám ráda klub 15 minut.

Zaujala jsi i svými promo fotkami, to spousta DJs podceňuje. Kdo Ti je dělal?

Dělala mi je kamarádka Monika Mikulová.

Šikovná. Určitě si každý na fotkách všimne, že dáváš velký důraz na desky. Jak to s nimi máš?

No, už jsem zkoušela hrát i z CD playerů, ale gramce a desky pro mě mají své kouzlo a hraní mě rozhodně baví víc, i když už je docela málo DJs, kteří hrají z gramců, ale já to zatím nemám v plánu měnit

Vinyly si kupuješ?

Vinyly si nekupuju, protože hraju ze serata, takže si koupím mp3 třeba z Beatportu a pak je hraju přes notebook jen na dvou deskách od serata.

Máš představu, kolik jsi už třeba za ně utratila?

Já to radši nepočítám, protože mám problém, že si track zahraju jen párkrát a už se mi nelíbí a musím mít zase nové, takže už to bude dost.

Nelituješ někdy, když to počítáš, kolik by za to bylo bot nebo kabelek :)?

To bych si mohla říct u hodně věcí, takže určitě ne, protože s mojí vybíravostí bych za chvilku neměla co hrát a hraní stejných tracků dokola mě nebaví, ale kabelku nebo boty můžu oproti trackům používat dlouho :-).

Linky:

PARTYINFO

Elektra

18.05.2012 Fléda, Brno
DJs: Paolo Mojo, Orbith, Luis, Gat Electra, Nika
2nd: Guga, EliO, Kema, Fly, Pete White
Cena: 199 / 249
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně