Další jména pro Heineken Balaton Sound 2012

Téměř před třemi měsíci oznámili pořadatelé maďarského festivalu Heineken Balaton...

10.5. 2012 06:45:27 | informace | finch

.. Sound první jména pro letošní rok. Od té doby zveřejnili ve dvou vlnách další, která určitě stojí připomenutí.

Heineken Balaton Sound [foto: Márk Somay]

Nade všemi ční již tradiční jméno a pravděpodobně největší tahák pro většinu lidí, který loni vyprodal poslední festivalový den, David Guetta. Následuje neméně oblíbený Paul Kalkbrenner, který letos dorazí i se svým bratrem, Fritzem Kaklbrennerem (live).

Své zastoupení budou mít i čím dál více oblíbenější styly deep house a disco. Pod hlavičkou labelu Crosstown Rebels se představí Maceo Plex, dále pak ruská diva Nina Kraviz a Němec Tensnake, který před dvěma lety dobýval žebříčky se svým hitem „Coma Cat“.

Oblíbenou kombinaci electra, housu a dubstepu bude reprezentovat projekt Knife Party, složený ze dvou členů slavných Pendulum (Rob Swire, Gareth McGrillen). Na směsku housu a electra se můžeme těšit také v podání dalšího zástupce drumandbassu, Spora, kteří představí své alter ego Feed Me.

Po roční odmlce opět zahraje nestárnoucí Sven Vath, vodami techna, tech-housu a minimalu nás provede Dapayk solo live. Neméně zajímavými jmény jsou potom francouzští dOP, Oliver Koletzki & Fran, další z řady drumandbassových veteránů Shy FX a dubstepový Benga.

Příznivce trancu jistě potěší Sander van Doorn a Gareth Emery, fanoušky té jemnější zpívané elektroniky potom islandská kapela GusGus. Lineup poté nejen doplňují, ale zajisté předvedou skvělé výkony rapper Tinie Tempah, multižánrový Jackmaster, disco-house-soul music kapela Crazy P a mladá housová naděje, Holanďan Nicky Romero.

Jak jsem již zmínil v předešlém článku, termín festivalu je letos 12-15. července a tradičním místem konaní je městečko Zamárdi na břehu balatonského jezera. Vstupenky lze až do 30. června zakoupit za cenu 125 €, pro ty náročnější jsou k dispozici VIP vstupenky za cenu 250 €. Cena za pobyt v kempu činí 7 € (4 dny).

Video: HBS 2011 official aftermovie

Další odkazy:

PARTYINFO

Balaton Sound 2012

12.07.2012 - 15.07.2012 , Zamárdi
Live: Example, Gossip, Animal Collective, Caribou, De La Soul, dOP, Oliver Koletzki & Fran, GusGus, Crazy P, Björk (nebude hrát)
DJs: Carl Cox, Armin van Buuren, Paul Kaklbrenner, Fritz Kaklbrenner (live), Nina Kraviz, Tensnake, Dubfire, Sasha, Avicii, Steve Angello, David Guetta, Knife Party, Dapayk (live), Shy FX, Sander van Doorn, Gareth Emery, Feed Me, Tale of Us, Guy Gerber, Martin Solveig, Calvin Harris etc.
Cena: 45 - 135 €
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně